Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

03 Ekim 2023 Salı
Horasan ruhunu yüceltme hassasiyeti
Kategori : GÜNDEM
06 Eylül 2023 09:48
 
Horasan ruhunu yüceltme hassasiyeti

Türk milletinin toplumsal genetiğini çok iyi bilen MHP Lideri Devlet Bahçeli, bu milletin birliğini, beraberliği her daim sağlayacak ve manevi hazinelerini koruyacak adımları atmaktan asla imtina etmemektedir. Türk milliyetçiliği fikrine önderlik etmesi de zaten bu misyonunun ağırlıklı sorumluluğunu göstermektedir. Türk-Kürt kardeşliğinin içine atılmak istenen fitneleri, Alevi-Sünni kardeşliğinin içine katılmak istenen bozgunculuğu her daim sağduyulu eylem ve söylemleriyle önlemiştir. Bunları yaparken de asla siyasi kazanç düşünmemiştir.  Hep “Tek önceliğim Türkiye” diyen bir Lider olmanın gereğini yapmıştır.

Biliyorsunuz Alevi-Sünni kardeşliği etrafında öteden beri bir fitne dolaşır. Bu fitnenin temel amacı inanç birlikteliğini bozmak ve fiziki birlikteliği ortadan kaldırmaktır. “Alevi Sünni’ye, Sünni Alevi’ye düşman olsun” şeklinde bir emperyalizm kodlaması vardır. Bu kodlamayı yıllardır “her an uygulanabilir” şeklinde tutanların hevesleri hep kursaklarında kalmıştır. MHP Lideri Devlet Bahçeli, bu emperyalizm kodlamasını bozan bir projeyi daha geçtiğimiz günlerde hayata geçiren adımı attı. Bu adım, onun Horasan Erenleri Dernekler Federasyonu'na hibe ettiği Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesindeki arsaya inşa edilecek Horasan Erenleri Hacıbektaş Kültür ve Cemevi Külliyesi'nin temeli, MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım’ın önderliğinde düzenlenen katılımı yüksek bir törenle atılmış oldu. “Bu törene MHP Lideri Devlet Bahçeli niye katılmadı?” diye soracak olursanız onun cevabını da yine hassasiyetler içinden bulacaksınız. 31 Mart 2024’teki yerel seçim öncesi “Siyasi kaygı düşüncesi” şeklinde bir gölgenin böyle bir anlamlı projeye düşmemesi için katılmamıştır.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, yine yaşanan başka bir hassasiyeti şöyle vurgulamıştır. 

Alevi dedelerince külliyeye "Devlet Bahçeli" adının verilmesi teklifinin Devlet Bahçeli tarafından reddedildiğini "Genel başkanımız 'yok' dedi. 'Adı Horasan Erenleri olacak. Buna siyaseti karıştırmayın. Bu, siyaset üstü bir hadisedir. Ben sizden oy istemiyorum, partime gönül verin veya oy verin diye de ben size bu arsayı vermiyorum. Benim bir isteğim vardır, o da Türkiye bütünlüğünün içinde kalın' sözleriyle açıklamıştı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin, toplumsal ve manevi dokusu olan birçok konuda gösterdiği hassasiyet hep bu şekilde olmuştur. Bu gibi konularda siyasi kazanım adına atılan bir adım değil, Türk milletinin tarihine, kültürüne, atasına, birliğine, beraberliğine sahip çıkma görürsünüz.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin attığı her adım Hacı Bektaş-ı Veli’nin “Biz, dile ve söze değil, öze ve hale bakarız.’’ sözündeki anlamı yaşatır. Milli ve manevi konularda gösterdiği duyarlılık ve bu konularda attığı adımlar asla lafta ve sözde kalmaz.

Horasan Erenlerinin manevi ruhunu ve onların inanç iklimini yaşatmaya yönelik bir katkı sunan MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin sembolleşmiş bu hassasiyetleri, Alevi-Sünni kardeşliğine bozgunculuk bulaştırmak isteyen herkese bir ders ve mesaj olmuştur.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “Tek önceliğim Türkiye” çizgisi var olduğu sürece ne Türk-Kürt ayrımı peşinde koşanlar, ne Alevi-Sünni çatışması peşinde koşanlar asla hedefine ulaşamayacaktır.

Hacı Bektaş-ı Veli’nin “Bir olalımiri olalımdiri olalım” sözü Türk milletinin her daim yol göstericisi olacaktır.

 

Okunma : 112
Gündem haberleri
Konya'da Annesiyle Tartışan Kişi Annesini Tüfekle Vurarak Öldürdü
29 Eylül 2023 Okunma: 414 ÇUMRA
Elektriğe Yüzde 20 Zam Geldi
29 Eylül 2023 Okunma: 148 GÜNDEM
Hayırlı Cumalar
29 Eylül 2023 Okunma: 105 ÇUMRA
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın