Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

10 Nisan 2021 Cumartesi
Bağışıklık sistemini güçlendiren yiyecekler.
Dünyada görülen koronavirüs ve diğer salgınlar yavaş yavaş ülkemizde de görülürken bağışıklık sistemini güçlendiren yiyecekler ve içecekler merak konusu olmaya başladı.
Kategori : ÇUMRA
11 Mart 2020 08:16
 
Bağışıklık sistemini güçlendiren yiyecekler.
Dünyada görülen koronavirüs ve diğer salgınlar yavaş yavaş ülkemizde de görülürken bağışıklık sistemini güçlendiren yiyecekler ve içecekler merak konusu olmaya başladı.

Bir çok hastalığa karşı önlem almanın yolu sağlıklı yiyecekler ve içecekler tüketmekten geçer. Eğer sizde bağışıklık sistemini güçlendiren yiyecekler neler olduğunu merak ediyorsanız "bağışıklık sistemini güçlendiren yiyecekler" haberimize göz atın.

Günlük yeterli düzeyde protein tüketin

Bağışıklık sistemini güçlendirmekte en işe yarar besin gruplarının başında protein yer alır. Günlük protein ihtiyacınızı tüketmeye özen gösterin. Yumurta, et gibi besinleri günlük diyet listenize ekleyin.

Omega 3 ve omega 9 almaya özen gösterin

Omega 3 özellikle deniz ürünlerinde bolca bulunmakta. Omega 9 ise keten tohumu, semiz otu ve cevizde bulunuyor. Günlük beslenme listenize bu besinleri eklerseniz bağışıklık sisteminizi güçlendirmekte oldukça fayda sağlayacaktır.

Şok diyetlerden uzak durun

Bağışıklık sisteminizi güçlendirmeniz gereken şu dönemlerde tek tip beslenilen diyetlerden uzak durun. Günlük almanız gereken protein ve karbonhidrat ihtiyacınızı yeterli düzeyde almaya dikkat edin.

Yeterli kaloriyi aldığınızdan emin olun

Günlük beslenmenizde vücut kitle endeksinize uygun kaloride beslenin. Günlük kalori ihtiyacınızın altında beslenmemeye dikkat etmelisiniz. Bu sayede enerjiniz yeterli düzeyde olur ve bağışıklık sisteminiz de dolaylı yoldan güçlenmiş olur.

Meyve ve sebze her gün tüketin

Meyve ve sebzelerde bulunan vitaminler ve mineraller sayesinde bağışıklık sistemi oldukça güçlenir ve salgınlara karşı koruyuculuğu artırır.

Yoğurt tüketmeye özen gösterin

Özellikle ev yapımı yoğurtlar yüksek probiyotik bakteriler, proteinler, D ve B vitaminleri, kalsiyum, Omega-3 gibi süper yağlar içerir.

Ara öğünlerinizi kuruyemişler ile değerlendirin

Ara öğünlerde kuruyemiş yemeniz vücudunuza ve bağışıklık sisteminize oldukça fayda sağlayacaktır.Kaynak:Merhaba

Okunma : 490
Gündem haberleri
Konyada savaş uçağı düştü
07 Nisan 2021 Okunma: 670 ÇUMRA
Konya İçin Kar Yağışı Uyarısı
08 Nisan 2021 Okunma: 669 ÇUMRA
Konya'nın Karapınar İlçesinde Vakalar Artınca Pazar Yeri Kapatıldı
06 Nisan 2021 Okunma: 585 ÇUMRA
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın