Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

23 Nisan 2024 Salı
Başkan Candan’dan Regaip Kandili Mesajı
Kategori : ÇUMRA
25 Ocak 2023 17:02
 
Başkan Candan’dan Regaip Kandili Mesajı

Çumra Belediye Başkanı Recep Candan, İslam inancında önemli bir yere sahip olan üç ayların başlangıcıyla birlikte ilk kandil olan Regaip Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Açıklamasında insanların manevi huzur elde ettiği üç ayların bir fırsat olduğunu kaydeden Başkan Candan; “Mağfiretin, bereketin ve lütfun bol olduğu üç aylara bir kez daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Recep ayının ilk cuma gecesi olan Regâib Kandili, adından da anlaşılacağı gibi, Allah-u Teâlâ’nın kullarına birçok lütuf ve ihsanlarda bulunduğu, az ibadetlerine karşılık çok sevap verdiği, kıymeti ve değeri büyük, rağbet edilmesi gereken bir mağfiret ve rahmet gecesidir” dedi.

Başkan Candan mesajına şu şekilde devam etti: “Üç ayların manevi iklimine girildiği müjdesini taşıyan Regâib Kandilinde, Cenâb-ı Hakk’a yürekten yöneliş ve yakarışın, günahlardan arınmanın, kendimizi bulma ve bilmenin, nefsimizin yanıltıcı arzularından uzaklaşmanın imkânını yakalarız. Manevi coşkuyu daha fazla yaşadığımız ve kendimizi günahlardan arındırmak için fırsat gördüğümüz bu mübarek günlerin toplumun huzur ve refahının sağlanmasına vesile olmasını temenni ederim. Kardeşlik ve dayanışma duygularını arttıran, ruh dünyamızın aydınlanmasına vesile olan bugünler, Allah’a şükür imkanı bulacağımız özel günlerdir.

Regâib Gecesi duaların geri çevrilmediği bir gecedir. Bunu fırsat bilerek bu gece ilimizin, ülkemizin ve gönül coğrafyamızın huzuru ve kardeşliğimizin pekişmesi için dua edelim. Bu vesile ile tüm İslam aleminin ve Çumralı hemşeherilerimin Regaip Kandilini tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum"dedi.

 

Okunma : 204
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın