Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

14 Nisan 2021 Çarşamba
ÇUMRA'DA (PARKMATİK) SİSTEMİNE GEÇMELİ
Belediyelerin uygulamaya koyduğu ve trafiği rahatlattığı gözlenen (PARKMATİK) sistemi Çumra'da uygulanmalı.
Kategori : ÇUMRA
17 Ocak 2020 06:40
 
ÇUMRA'DA (PARKMATİK) SİSTEMİNE GEÇMELİ
Belediyelerin uygulamaya koyduğu ve trafiği rahatlattığı gözlenen (PARKMATİK) sistemi Çumra'da uygulanmalı.
Ülkemizde genellikle  büyükşehirlerin uzun süredir uyguladıkları ve gelir elde ettikleri, hatta Konya'nın bir çok ilçesinde de gerçekleşen (PARKMATİK) sistemi Çumra'da gerçekleşmesinin uygun olacağı kanaatine varılmıştır.
(PARKMATİK) Sistemi uygulanmış olsa, belediye gelir getireceği gibi trafik sorununu çok rahatlatacağı bilirkişiler tarafından tasdik ediliyor. 
Maalesef Çumramız'da trafik sıkıntısından nasibini alıyor. Uygun park yeri arama üşengeçliği, sürücülerin kolaya kaçması, esnaf ve yayalara saygılı olmaması nedeniyle sıkıntı vermektedir. 
Buradan  Çumra belediye başkanına ricamız (PARKMATİK) uygulaması ile yayalar ve esnafı çok rahatlatacak bir önlem niteliğinde olacaktır.
Evet, yollar ve kaldırımlar kimsenin zimmetinde değildir, fakat yayalara ve esnafa da saygılı olmak gerekmektedir. Böyle bir uygulama çok faydalı olacağı kanaatiyle 20 dakika ücretsiz olmak şartıyla 1 veya 2 lira gibi meblağ ile sürücülerimiz daha dikkatli olmaya davet edecektir. 
Bir çok aracın esnafın kendi aracı, sabah'tan akşama kadar dükkanının önünde bekliyor olması ve bir çok sürücünün çok basit şeyler yüzünden aracıyla trafiğe zarar verdiğini biliyoruz, böyle bir uygulama bu tür uygunsuz park ve lüzumsuz yere araç park etmeyi caydıracağına inanıyor ve derhal Çumra halkı adına, Çumra belediyesinin  uygulamaya geçmesini rica ediyoruz.

Okunma : 983
Gündem haberleri
Silledeki cephanelik Çumraya taşınıyor
12 Nisan 2021 Okunma: 968 ÇUMRA
Konya valiliğinden açıklama
12 Nisan 2021 Okunma: 905 ÇUMRA
Şehirler arası seyehat kısıtlaması tekrar uygulanacak
13 Nisan 2021 Okunma: 518 GÜNDEM
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın