Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

04 Şubat 2023 Cumartesi
ÇUMRA İÇME SUYUNA KAVUŞTU
Çumra'yı ziyaret eden B. Şehir belediye başkanı U. İbrahim Altay, büyük önem taşıyan içme suyu müjdesini verdi.
Kategori : ÇUMRA
23 Eylül 2020 15:00
 
ÇUMRA İÇME SUYUNA KAVUŞTU

Çumra'yı ziyaret eden B. Şehir belediye başkanı U. İbrahim Altay, büyük önem taşıyan içme suyu müjdesini verdi.


Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Çumra ziyaretinde ilçe adına büyük önem taşıyan memba suyunun verilmesi ile ilgili müjdeyi açıkladı. Çumra, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmalarla içme suyuna kavuştu. 

Çumra ilçesindeki programına, İlçe Belediyesini ziyaret ederek başlayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Çumra Belediye Başkanı Recep Candan ile projeler üzerine yaptığı görüşmelerin ardından basın mensupları ile bir araya geldi. Başkan Altay, yaptığı açıklamada Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmaları ile  ilçeye memba suyunun verildiğini söyledi. 

Vatandaşlara sağlıklı içme suyunu götürmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay; " Çumra'ya bir müjdeli haberle geldik. 2018 yılında Seçme Su Arıtma Tesisleri Projesi kapsamında Seçme, Alibeyhüyüğü, Beylerce ve İçeriçumra Mahallelerinde kullanılan memba suyu dün itibariyle Çumra merkezimizde de kullanılmaya başlandı. Çumramızın musluklarında  artık memba kalitesinde su akacak. Çumramıza hayırlı olsun. Konya'mızında bir hayali olan 2018 yılında ki Seçme Su Arıtma Tesisi Projesi'nin açılışını yapan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyorum. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak Çumramıza hizmet etmeye devam edeceğiz. " dedi. 

"ÇUMRA İÇİN GECESİNİ GÜNDÜZÜNE KATAN BİR ARKADIŞIMIZDI"

Geçtiğimiz ay vefat eden Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz'a Allah'tan Rahmet diliyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay; " Selçuklu Belediyesi'nde de birlikte çalışmıştık. Çalışkan, gayretli, dürüst ve Çumra için gecesini gündüzüne katan bir arkadışımızdı. Allah Rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Çumra Belediye Meclisimizin yaptığı toplantı sonrası başkan olarak seçilen Recep Candan Bey'e görevinde başarılar diliyorum. İnşallah Konya Büyükşehir Belediyesi olarak Çumra Belediyemizle koordinasyon içerisinde çalışmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı. 

"ÇUMRA İÇİN TARİHİ BİR GÜN"

Çumra'nın yıllardır beklenilen ve hayati öneme sahip olan memba suyuna kavuşma hasretinin sona erdiğini belirten Çumra Belediye Başkanı Recep Candan, Çumra adına tarihi bir gün yaşadıklarını kaydetti. Başkan Candan konuya ilişkin yaptığı açıklamasında; " Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay'ın teşrifleri ile bereber Konya'mızında yüz yıllık rüyası olan Mavi Tünel Projesi'nin gerçekleşmesiyle birlikte bu projeye bağlı olarak Seçme Su Arıtma Tesisi ile birlikte önce Konyamız akabinde de dün itibariyle Çumramız içme suyuna kavuşmuş oldu. Bu hizmetin gerçekleşmesinde başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay ve emeği geçen herkeze teşekkür ediyorum. Çumramız için tarihi bir gün... Konya ve Çumra için tarımsal sulamada Mavi Tünel'in önemi nasılsa içme suyu anlamında da bu projenin önemi bizler için çok kıymetli.... Hemşehrilerimiz gönül rahatlığı ile musluklarından memba suyunu kullanabilecek. İnşallah daha güzel hizmetleri Konya Büyükşehir Belediyemizle gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışacağız. bu vesile ile Rahmet Halit Oflaz Başkanımıza Cenab-ı Hak'tan Rahmet niyaz ediyorum." diye konuştu. 

 

 

Okunma : 2186
Gündem haberleri
Çumra Ziraat Odası Yeni Başkanını Seçti
04 Şubat 2023 Okunma: 1142 ÇUMRA
Tepeden Bakmak
31 Ocak 2023 Okunma: 240 ÇUMRA
Konya'da 94 Kişi Yapılan Operasyonlar Sonucu Yakalandı
02 Şubat 2023 Okunma: 142 ÇUMRA
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın