Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

20 Ocak 2021 Çarşamba
Çumra Ramazana hazır
Çumra Ramazana hazır
Kategori : ÇUMRA
03 Mayıs 2019 15:09
 
Çumra Ramazana hazır
Çumra Ramazana hazır
Rahmet, bereket ve beraberlik ayı olan, oruç ibadetinin yerine getirildiği 11 ayın sultanı ramazan heyecanı, 5 mayısta gece kalkılacak ilk sahurla başlıyor. 

 Hayatımızda çok önemli bir yeri olan, rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı, yardımlaşma ve dayanışmanın arttığı, sevginin, saygının, sabrın ve kardeşliğin daha da güçlendiği, birlik ve beraberliğin bir kat daha pekiştiği, Ramazan ayı mübarek bir aydır. İnsanları karanlıktan aydınlığa çıkaran Yüce Kitabımız Kur'an-ı Kerim, bu ayda indirilmeye başlanmıştır. Bin aydan daha hayırlı bir gece olan Kadir Gecesi bu ayda bulunmakta ve oruç ibadeti bu ayda eda edilmektedir.

Ramazan ayı fazilet bakımından nice güzelliklerin bahşedildiği mübarek bir zaman dilimidir. Cenab-ı Hak Kur'an-ı Kerim'de şöyle buyurmaktadır: “Ramazan ayı, insanlara yol gösterici, doğrunun ve doğruyu eğriden ayırmanın açık delili olarak kendisinde Kur'an indirilen aydır…”

Sevgili Peygamberimiz (s.a.v.) Ramazan ayı ile ilgili olarak: “Bir kimse, inanarak ve sevabını yalnızca Allah'tan bekleyerek, Ramazan orucunu tutarsa, geçmiş günahları bağışlanır.” buyurmuştur.

Ramazan ayında tutulan oruçlarla ve yapılan ibadetlerle Müslüman, Allah'a karşı tam bir teslimiyet içinde, iyi bir kul, örnek bir insan olma fırsatını elde eder. Yaptığı samimi tövbe ile tüm kötülüklerden, günahlardan ve hatalı davranışlardan temizlenip, güzellikler ve iyiliklerle dolu yepyeni bir hayat hazırlar kendisine. 

Huzur dolu bir yaşama kavuşur. Bütün bu güzellikleri bizlere veren Ramazan ayının kıymetini iyi bilelim. Ondan en iyi şekilde istifade ederek çok iyi değerlendirelim. Kur'an ayında Kuran'a sımsıkı sarılalım. O'nu hayatımıza rehber edelim. 

Yüce Allah'tan bereket, rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan'ın; bizlere ve tüm Türk İslam âlemine hayırlara vesile olmasını dileriz.Çumranın Sesi 

Okunma : 546
Gündem haberleri
Konya Antalya Yolunda Feci Kaza 3 Ölü, 4 Yaralı
16 Ocak 2021 Okunma: 1258 ÇUMRA
Konya'ya Kar Yağışı Bekleniyor
16 Ocak 2021 Okunma: 1238 ÇUMRA
MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaaslan: Cumhur İttifakı Türk Milletinin Sigortasıdır
18 Ocak 2021 Okunma: 676 ÇUMRA
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın