Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

15 Haziran 2024 Cumartesi
ÇUMRA’DA ASFALT ATAĞI SÜRÜYOR
Kategori : ÇUMRA
28 Temmuz 2021 12:11
 
ÇUMRA’DA ASFALT ATAĞI SÜRÜYOR

Çumra’da Menekşe Caddesi'ni prestij cadde görünümüne kavuşturacak sıcak asfalt serimi için hazırlıklar başladı. Seçme – Çarıklar arası bağlantı yolunda asfalt çalışmaları tamamlandı.

Çumra’da asfalt çalışmaları Konya Büyükşehir Belediyesi ve Çumra Belediyesi iş birliği ile yoğun bir şekilde devam ediyor. Mahallelerde rahat bir ulaşım imkanı sağlanması için Çumra’nın dört bir yanında sürdürülen asfalt çalışmalarının yanında ilçe merkezinin de çehresi değişiyor. Adem Yavuz Caddesinden sonra parke taşı ile kaplı olan ve bu anlamda ulaşımda sorun yaşanılan caddeler arasındaki Menekşe Caddesi de sıcak asfalta kavuşuyor. Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından sıcak asfalt serimi yapılacak caddede Çumra Belediyesi ve KOSKİ ekipleri alt yapı faaliyetleri yürütüyor. Öte yandan Büyükşehir Belediyesi ekipleri 9 km’lik mesafedeki Seçme – Çarıklar Mahalleleri arası bağlantı yolunun asfalt çalışmalarında sona geldi.

MENEKŞE CADDESİ PRESTİJ CADDE GÖRÜNÜMÜNE KAVUŞACAK

Çalışmaları yerinde inceleyen Çumra Belediye Başkanı Recep Candan,“ Menekşe Caddemizde sıcak asfalt çalışması öncesinde kilitli parke taşlarının sökülmesi ve KOSKİ tarafından su şebekesinin tamir ve ıslahı ile ilgili çalışmalara başladık. İlk etapta belediyemize ait ekiplerimiz Menekşe ve devamındaki Ebulfez Elçibey Caddesi’ndeki kilitli parke taşlarını söküyorlar. Devamında KOSKİ ekiplerimiz de bu cadde üzerindeki daha önce sürekli arızaya neden olan su şebekesindeki her bir abone bağlantısını tek tek kontrol etmek suretiyle problemli olan bağlantıların tamirlerini yapıyorlar. Hazırlıklarımızı tamamladıktan sonra Konya Büyükşehir Belediyemiz Menekşe Caddemizde sıcak asfalt serimini gerçekleştirecek. Menekşe Caddemiz yeni prestij cadde görünümü ile istenilen ulaşım konforuna kavuşacak İnşallah” dedi.

SEÇME – ÇARIKLAR ARASI YOLUN ASFALTLANMASINDA SON AŞAMAYA GELİNDİ

Seçme – Çarıklar arası yolun asfaltlanmasında verdiği desteklerden dolayı Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür eden Başkan Candan; “Konya Modeli Belediyecilikte Çumra yeni yatırımlar kazanmaya devam ediyor. Her iki mahallemizin arasındaki 9 km’lik yolumuz Konya Büyükşehir Belediyesi ekiplerimizce yapılan çalışma ile son aşamaya geldi. 9 km’lik yolun yarısı Çumra Belediyesi bir diğer yarısı ise Meram Belediyesi’nin sorumluluk sahasında. Ancak Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay her iki beldemize de jest olarak bu yolun tamamını Büyükşehir Belediyesi tarafından asfaltlanmasını uygun gördüler. Büyükşehir Belediyemiz ile sağladığımız koordineli çalışma Çumra’mızın her bir yanına hizmet olarak yansıyor Elhamdülillah. Büyükşehir Belediyemizin bu desteği, bizlere sahada normalde yapabileceğimiz çalışmalardan daha fazlasını yapma imkanı sunuyor. Elimizdeki imkanları diğer mahallerimize de götürebiliyoruz. Her iki Mahallemize de hayırlı olsun. Konya Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine hemşehrilerim ve şahsım adına teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

 

Okunma : 620
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın
 
Bu ayın en çok okunan haberleri