Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

22 Temmuz 2024 Pazartesi
ÇUMRA’DA TARIM VE HAYVANCILIK BAYRAMI HEYECANI
Kategori : ÇUMRA
26 Haziran 2023 19:19
 
ÇUMRA’DA TARIM VE HAYVANCILIK BAYRAMI HEYECANI

Çumra Çatalhöyük Tarım ve Hayvancılık Bayramı İçin Ön Başvurular Başladı Çumra Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Çatalhöyük Tarım ve Hayvancılık Bayramı için ön başvuru süreci başladı. Çumra’da Çatalhöyük Tarım ve Hayvancılık Bayramı heyecanı yaşanıyor. Geçen yıl yoğun bir ilgi ile karşılanan ve bu yıl 10 Bin Yıllık Tarım Şehri sloganıyla ikincisi düzenlenecek Çumra Çatalhöyük Tarım ve Hayvancılık Bayramı için hazırlıklar devam ediyor. 30 Ağustos – 2 Eylül tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle düzenlenecek olan Tarım ve Hayvancılık Bayramı’na katılmak isteyen firmalar için ön başvuru süreci başladı.

ÇEVRE İLLERDEKİ FİRMALARDA KATILIM SAĞLAYABİLECEK

Bu yıl çevre illerden de firmaların katılım sağlayabileceği Çumra Çatalhöyük Tarım ve Hayvancılık Bayramı’nda Tarım aletlerinden Çumra’nın yöresel ürünlerine, etkinliklerde faaliyet gösterecek katılım kategorileri arasında; Traktör firmaları, tarım aletleri ve teknoloji firmaları, zirai ilaç firmaları, hayvancılık – yem ve besleme ürünleri firmaları, bitki ve peyzaj firmaları, yöresel lezzet firmaları, takı tasarım firmaları, kitap kırtasiye firmaları ve sanayici – STK’lar yer alacak şekilde belirlendi.

BU YILDA KATILIMCILARI ÇEŞİTLİ ETKİNLİK VE YARIŞMAR BEKLİYOR

Çumra Belediyesi’nin düzenleyeceği Çumra Çatalhöyük Tarım ve Hayvancılık Bayramı programı kapsamında gerçekleştirilecek olan; konserler, halk oyunları, mehteran gösterisi, fotoğraf yarışması ile en güzel hayvancılık ve yöresel ürünler bölümünde yarışmaların olacağı etkinlikler programa heyecan katacak.

ÖNBAŞVURU ŞARTLARI İÇİN AYRINTILI BİLGİ ADRESİ YAYINLANDI

Katılımcılar Çumra Çatalhöyük Tarım ve Hayvancılık Bayramı ön başvuru koşulları hakkında ayrıntılı bilgiye bayram.cumra.bel.tr adresinden ulaşabilecek. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Çumra Belediye Başkanı Recep Candan düzenlenecek organizasyonla tarım şehri Çumra’da özelliklede çitçilerimize yeniden bir bayram coşkusu yaşatacaklarını kaydetti. Candan yaptığı açıklamada; “Geçtiğimiz yıl ilçe halkımızın ve çiftçilerimizin uzun yıllar hasretini çektiği Tarım ve Hayvancılık Bayramımızı büyük bir coşku ile ve kalabalıkla düzenledik. Bu öyle bir etkinlik oldu ki katılım sınırları Çumra ile sınırlı kalmadı ve çevre illerden de gelen vatandaşlarımızla fuar alanımız doldu taştı. Bu yıl İnşallah katılım sağlayacak firmalarımız ve vatandaşlarımız özelinde daha geniş bir alanda bayramımızın ikincisini düzenleyeceğiz. Firmalarımızın ve tüm hemşehrlerimizin şimdiden heyecanı çok büyük… Hemşehrilerimizin yanısıra çevre illerdeki firmalarımızın da bu heyecanı paylaşmasını istiyoruz. Aynı zamanda düzenleyeceğimiz etkinlikler çerçevesinde yine konser ve yarışmalarımız ile tarım ve hayvancılık bayramımızı coşku ile kutlayacağız.  İlçemize ekonomik katma değer sağlayacak Çumra Çatalhöyük Tarım ve Hayvancılık Bayramı’mızın hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Okunma : 303
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın
 
Bu ayın en çok okunan haberleri