Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

15 Haziran 2024 Cumartesi
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu Mesai Arkadaşlarıyla Bir Araya Geldi
Kategori : ÇUMRA
04 Ocak 2022 12:31
 
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu Mesai Arkadaşlarıyla Bir Araya Geldi

Konya'nın Ereğli ilçe belediye başkanı Hüseyin Oprukçu, Belediye kültür merkezi'nde önce mahalle muhtarlarıyla daha sonrada personelleriyle bir araya gelerek genel bir değerlendirme yaptı ve yeni yıllarını kutladı.

“EL ELE HİZMETE DEVAM”

“Hizmete adanmış bir ömrü Ereğli’de tamamlamaya kararlıyız. Allah var güzel çalıştık, iyi şeyler yaptık. Huzurun inşasına bir fazla katkı sağlamaya gayret ettik. Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Ekonomik anlamda daraltılmaya, bunaltılmaya, teslim alınmaya çalışılan, diz çöktürülmeye çalışılan bir Türkiye var. Bu anlamda herkesin A planının yanında bir de B planı var, neticede Türkiye milli sanayisini geliştirme kararlılığıyla diz çökmeme iradesini samimi olarak ortaya koydu. Bu manada Sayın Cumhurbaşkanımıza ülkem ve milletim adına müteşekkirim. Tabi dövizin fırlamasının fiyatlara yansıması oldu, benim personelim market market dolaşıyor. Sadece zabıtam değil personelim de market market dolaşıyor fiyatları kontrol ediyor. Gerekli gördüğü noktada da müdahalesini yapıyor. Ekonomik saldırının sonucunda istifade etme çaba ve gayretinde olan esnaflara siz de muhtarlar olarak müsaade etmeyin. Yeni yılın yeni şeylerle, bir fazla hizmetle taçlanmasını istiyoruz. Ereğli’nin huzura bir fazla yaklaşmasını arzu ediyoruz” ifadelerini kullanan Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu Belediye tarafından yapılan hizmetlerden de bahsederek Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay ile Cumhur İttifakı’nın tarafı olarak el ele verip huzur şehri Ereğli’yi inşa etmeyi arzuladığını da ifade etti.

Konuşmalarında iki müjdeli haber de veren Başkan Oprukçu: “Sayın Bakanımız, hemşerimiz Murat Kurum Bey’i ziyaretimizde Kentsel Dönüşüm ile ilgili Küçük Sanayi Sitesi’nin yerini Ocak ayında Belediyemize rezerv alanı olarak kazandırmanın sözünü aldık, hayırlı olsun. Bir diğer husus da Adabağ Mahallemizde Gıda İhtisas Organize Sanayi yapalım dedik vermediler, Sayın Bakanımız Murat Kurum Bey 5 Bin 300 hektarlık(5 Milyon 321 Bin metrekarelik) alanın İttifak hakkının Ereğli Belediyesi’ne verilmesi konusunda da talimatını verdi. Bu alanda insan sağlığına uygun şekilde organik tarım yapacağız. İş, aş mı Allah’ın izniyle yok yok bundan sonra” şeklinde konuştu.

Okunma : 356
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın
 
Bu ayın en çok okunan haberleri