Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

22 Temmuz 2024 Pazartesi
Erzincanlı Çumralılarla Buluştu
Kategori : ÇUMRA
19 Ocak 2023 12:55
 
Erzincanlı Çumralılarla Buluştu

Geçtiğimiz hafta Derbent, Kadınhanı, Ereğli ve  Karapınarlıları ilahiyatçı Mustafa Karataş ile buluşturan Konya Büyükşehir Belediyesi,  bu hafta da Cihanbeyli, Altınekin, Güneysınır ve Çumralıları Dursun Ali Erzincanlı ile “Şiir Dinletisi”nde buluşturdu.

Erzincanlı Çumralılarla 18 Ocak Çarşamba günü Saat 20:00'de Belediye Düğün salonunda buluştu.

DURSUN ALİ ERZİNCANLI KİMDİR ?

Dursun Ali Erzincanlı 5 Mayıs 1969 Erzurum'da doğan Türk sanatçı ve şairdir.

Abdurraman Şerif Beygu İlköğretim Okulu'nu bitirdikten sonra, bir bölümü Gürcükapı Camii'nde, diğer bölümü de Erzurum Müftülüğü'nde olmak üzere üç yıl Kur'an kursu talebeliği yaptı. Erzurum İmam Hatip Lisesi'ni bitirdi. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arşivcilik Bölümü'nü kazanması nedeniyle ailesiyle birlikte Hayallerimin şehri dediği İstanbul'a geldi. Üniversite öğreniminin ilk yılında Yönetmen Mesut Uçakan'ın yanında çalışmaya başladı. Kelebekler Sonsuza Uçar ve Ölümsüz Karanfiller sinema filmlerinde sanat grubunda görev aldı. Özel radyoların yayın hayatına girmesinden kısa bir süre sonra Moral Fm'de program yapmaya başladı. 15 yıl süren bu radyo programcılığı'nın on yılı "Moral Fm"de, beş yılı da "Radyo 15"te geçti.

2000 yılında Yazdığı ilk Naat-ı Şerif'i olan "Faran Dağları'nda Açan Savgili", şiir albümüne dönüştü ve En Sevgili'ye adıyla başlayacak bir serinin ilk albümü oldu. Muhammed'in hayatını konu alan bu şiir albümlerinin sekizincisi olan "Adın geçer" isimli albüm 2009 yılında çıktı.

Yönetmenliğini Nazif Tunç'un yaptığı Veysel Karani ve Rabia filmlerinde başrolde oynadı. Evli ve üç çocuk babasıdır.

 

Okunma : 280
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın
 
Bu ayın en çok okunan haberleri