Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

20 Ekim 2020 Salı
KARAMAN BELEDİYESİ DUYARSIZ KALMADI.
Karaman Belediyesi Elazığ ve Malatya'da meydana gelen depremde mağdur olan vatandaşlara yardım amaçlı 4 Tır dolusu eşya dualarla uğurlandı.
Kategori : ÇUMRA
27 Ocak 2020 07:24
 
KARAMAN BELEDİYESİ DUYARSIZ KALMADI.
Karaman Belediyesi Elazığ ve Malatya'da meydana gelen depremde mağdur olan vatandaşlara yardım amaçlı 4 Tır dolusu eşya dualarla uğurlandı.

Karaman Belediyesi’nin öncülüğünde başlatılan yardım kampanyasında, afet bölgesine gönderilmek üzere hazırlanan 4 yardım tırı dualarla uğurlandı.

Geçtiğimiz günlerde Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen depreme Karaman Belediyesi de duyarsız kalmadı. Karaman Belediyesi sosyal medya üzerinden başlattığı kampanya ile depremden etkilenen vatandaşlar için battaniye, ısıtıcı, yeni kıyafet ve gıda malzemelerinden oluşan yardım bölgeye sevk edildi. 26 Ocak 2020 Pazar günü sabah 09.00’da Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda başlayan yardım toplama kampanyası halkımızın ve Sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle akşama kadar devam etti. Karaman halkının büyük ilgi gösterdiği kampanya sonunda toplanan yardımlar, yatsı namazından sonra dualar eşliğinde deprem bölgesine gönderildi.

Dört tırdan oluşan yardım konvoyunu uğurlamaya Belediye Başkanı Savaş Kalaycı da katıldı. Afet bölgesine gidecek tır şoförlerine hayırlı yolculuklar dileyen Başkan Kalaycı, yardımda bulunan Karaman Esnaf ve Sanatkârlar Odalarına, Meslek Odalarına, Karaman Lojistik Kooperatifine, Sivil toplum kuruluşlarına ve yaşlısından gencine tüm Karaman halkına teşekkür etti. Uğurlamaya katılan vatandaşlar ise böyle örnek bir kampanya başlattığı için Belediye Başkanı Savaş Kalaycı’ya teşekkürlerini iletti.

Vatandaşlarımızın yoğun ilgisinden ve talebinden dolayı yardım kampanyasına bugün de (27 Ocak 2020 Pazartesi) devam edecek.


Okunma : 406
Gündem haberleri
Konya'da 76 Yaşındaki Kişi Yön Levhasına Çarparak hayatını Kaybetti
16 Ekim 2020 Okunma: 1062 GÜNDEM
Cumanız Mübarek Olsun
16 Ekim 2020 Okunma: 948 ÇUMRA
Konya'da Feci Kaza Baba Oğul Öldü, Anne Ağır Yaralı
19 Ekim 2020 Okunma: 548 ÇUMRA
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın