Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

01 Ekim 2023 Pazar
Konya Şeker'den 42 Milyon Lira Ek Ödeme Yapılacak
Kategori : ÇUMRA
08 Mart 2022 18:50
 
Konya Şeker'den 42 Milyon Lira Ek Ödeme Yapılacak

Konya Şeker yöneticileri yaptıkları açıklamada, Sözleşmeli şeker pancarı üretimi yapan bütün üreticilere ton başına 15 lira olmak üzere, ödemelerin yapılacağını belirttiler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2021 – 2022 üretim sezonu için şeker pancarı üreticilerine ton başına 15 Lira destek primi ödeneceğini belirtmesine müteakip Konya Şeker yetkilileri de bir açıklama yaparak ve aynı şekilde, sözleşmeli şeker pancarı üretimi yapan bütün üreticilere ton başına 15 lira olmak üzere, ek ödemenin yapılacağını ifade ettiler. Bugün Konya Şeker’den yapılan yazılı açıklamada 42 Milyon 769 Bin 199 Lira tutarındaki ek prim ödemesinin tek seferde 9 Mart 2022 Çarşamba günü saat 17.30’dan itibaren çiftçilerin hesabına yatırılacağı belirtildi. Attıkları bütün adımların amacının çiftçilerin daha fazla üretmesi ve ürettiklerinde de haklarını tam alabilmeleri olduğunu belirten PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çiftçilerimize yönelik müjde niteliğindeki açıklamalarına müteakip biz de üzerimize düşeni yapıyoruz. Pancar paralarını ödememizi tamamladık, şimdi de tüketicilerimizin hesaplarına ek prim ödemelerini yatırıyoruz. Çarşamba günü toplamda 42 Milyon 769 Bin 199 Lira tutarındaki ek prim ödemesini bütün üreticilerimize ödüyoruz” dedi.

Başkan Erkoyuncu açıklamasında şunları da söyledi: “şunu net bir şekilde ifade etmek istiyoruz, bu ülkedeki bütün dertlerin dermanı çiftçilerimizin üretimini artırarak devam ettirmesidir. Bu anlamda, biz alımını yaptığımız bütün ürünlerde çiftçilerimizi mağdur etmeyecek, üretimin sürekliliğini sağlayacak çalışmalarımızı başta devlet kurumlarımız olmak üzere bütün paydaşlarımızla birlikte yapıyoruz. Adalet çizgimizden şaşmayacağımızı ifade etmek istiyorum, bütün çiftçilerimizin alın terlerini hak ettikleri şekilde almaları bizim önceliğimizi oluşturuyor. Ülkemizdeki gıda arzında herhangi bir aksamaya biz müsaade etmeyiz. Üzerimize düşen görevi yapıyoruz, bol yağışlı bir sezon dönemdeyiz, tarlalarımızı bolca ekelim istiyoruz, üretelim ve ülkemize güvenelim. Bu memleketin üreticilerimizin üretimine ihtiyacı var ve inanıyoruz ki üretimle birçok sorunun üstesinden geleceğiz. Ton başına 15 lira olarak yapacağımız bu ödememizin de hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum.”

Okunma : 379
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Konya'da Annesiyle Tartışan Kişi Annesini Tüfekle Vurarak Öldürdü
29 Eylül 2023 Okunma: 388 ÇUMRA
Elektriğe Yüzde 20 Zam Geldi
29 Eylül 2023 Okunma: 132 GÜNDEM
Hayırlı Cumalar
29 Eylül 2023 Okunma: 88 ÇUMRA
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın