Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

22 Nisan 2024 Pazartesi
Konya valiliğinden açıklama
Kategori : ÇUMRA
30 Aralık 2020 16:55
 
Konya valiliğinden açıklama

İl Hıfzıssıhha kurulumuzun 30.12.2020 tarih ve 121 sayılı kararı ile;

İlgi: İçişleri Bakanlığının 29.12.2020 tarih ve 21654 sayılı Genelgesi.

İlimiz genelinde, sosyal izolasyonun teminine yönelik pek çok tedbirin uygulandığı bir ortamda; turistik faaliyetler kapsamında geçici bir süreyle ilimizde bulunan ve bu nedenle sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olan yabancı turistlerin eylemlerinin de salgının yayılmasını azaltmada yakalanan başarıyı gölgelememesi ve salgınla mücadelede zafiyet algısına neden olmaması açısından, 31 Aralık 2020 Perşembe günü saat 21.00’den 1 Ocak 2021 Cuma günü saat 10.00’a kadar;

İlimizde simgesel özellikleri bulunan, şehrimizle özdeşleşen veya kutlama/toplanma alanı olarak bilinen cadde, bulvar veya meydanlara yabancı turistler de dahil olmak üzere tüm girişler sınırlandırılacaktır.

Sınırlamalara ilişkin kamuoyu bilgilendirmeleri zamanında yapılacak ve sınırlama getirilen süre boyunca bu yerlere kişilerin girişini engelleyecek şekilde fiziki güvenlik tedbirlerinin alınması sağlanacaktır.

Belirlenen cadde, bulvar veya meydanlarda sınırlama getirilen süre boyunca kişilerin (yabancı turistler de dahil) bir araya gelebilecekleri etkinliklere müsaade edilmeyecektir.

Yukarıda belirtilen esaslar doğrultusunda; sınırlama getirilecek cadde, bulvar veya meydanların Kaymakamlıklar tarafından tespit edilerek, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 27. ve 72. maddeleri uyarınca İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararlarının ivedilikle alınmasına, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine ve mağduriyete neden olunmamasına,

Alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Okunma : 4191
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın