Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

26 Eylül 2023 Salı
Konya'da Hız Sınırına Dikkat Yeni EDS'ler Ceza Yazmaya Başladı
Kategori : ÇUMRA
11 Mayıs 2022 10:40
 
Konya'da Hız Sınırına Dikkat Yeni EDS'ler Ceza Yazmaya Başladı

Konya’da hızdan kaynaklı trafik kazalarını önlemek amacıyla 27 noktada 'Ortalama Hız İhlal Tespit Sistemleri' EDS-3 projesi faaliyete başladı. İl Emniyet Müdürlüğü, EDS-3 sistemlerinin ilk günündeki ihlalleri açıkladı

Konya'da karayolu kullanıcılarının can ve mal güvenliğini sağlamak, düzenli ve güvenli trafik akışını oluşturarak kural ihlalinde bulunan veya suça karışan araçları tespit etmek ve yaya ölümlü, yaralanmalı kazaların önüne geçerek sıfır rakamına ulaşmak amacıyla kurulan EDS-3 Projesi kapsamında Ortalama Hız İhlal Tespit Sistemleri 09.05.2022 tarihinden itibaren faaliyete başladı.

EDS-3 PROJESİNDE İLK GÜNDE “4.143” KURAL İHLALİ YAPILDI

Konya İl Emniyet Müdürlüğü EDS-3 Projesinin birinci gününün istatistiklerini paylaştı. Yapılan paylaşımda ilk günden 4.143 kişinin hız sınırlarına uymadığı görülüyor. Hız koridorlarında en çok ihlal yapılan yollardan ilk üç sırada Aksaray Yolu, Antalya Çevreyolu ve Ankara Caddesi geliyor.
EDS – 3 Projesi kapsamındaki Hız Koridorlarının bulunduğu yollar: Aksaray Yolu, Antalya Çevreyolu, Ankara Caddesi, Aliya İzzetbegoviç Caddesi, Aslım Caddesi, Karaman Caddesi, Hatıp Caddesi, Veysel Karani Caddesi.

EDS 1 VE 2 HIZ KORİDORLARINDA KURAL İHLALİ YÜZDE 80 AZALDI

EDS-1 Hız Koridorunda bulunan Yeni Meram Caddesi ve Rauf Denktaş Caddesi, EDS -2 Hız koridorunda bulunan Yeni İstanbul Caddesi ve Adana Çevreyolunda Elektronik Denetleme Sistemlerinin faaliyete girmesinden itibaren hız ihlallerinde yüzde 80 azalma, ölümlü-yaralanmalı kazalarda yüzde 68 azalma oldu.
EDS-3 Projesinde de Emniyet Müdürlüğünce önümüzdeki günlerde hızdan kaynaklı kazaların sıfıra inmesi ve hız ihlallerinin en az yüzde 80 oranında azalması hedeflendiği ve polis ekipleri tarafından mobil radar araçlarıyla denetimlerin devam edeceği ifade edildi.

Okunma : 329
Gündem haberleri
AHİ HAFTASINDA ESKİMEZ DOST ESNAFLARA SELAM OLSUN!
25 Eylül 2023 Okunma: 126 ÇUMRA
Hayırlı Cumalar
22 Eylül 2023 Okunma: 100 ÇUMRA
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın