Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

25 Mayıs 2022 Çarşamba
Konyada misyonerler cirit atıyor
Kategori : ÇUMRA
12 Nisan 2022 13:41
 
Konyada misyonerler cirit atıyor

ABD'li olduğu tahmin edilen 3 misyoner, şehrin merkezinde incil dağıtarak, misyonerlik çalışması yürüttü. Mevlana Meydanı'nda vatandaşlar, faaliyete müsaade etmezken; misyonerlere geçit vermedi.

Türkiye'nin birçok köşesinde cirit atan misyonerler, bu kez yine Konya'yı hedef aldı. Özellikle Şeb-i Arus törenleri döneminde Konya'da faaliyetlerini artıran misyonerler, şimdi de şehrin merkezinde Ramazan ayını da fırsat bilerek, misyonerlik faaliyetinde bulundu.

Misyonerler üzerinde üzerlerindeki kıyafetlerler de misyonerlik propagandası yaptı. “İsa yakında geliyor, tanrıdan kork, İsa'ya güven” yazılı kapşonlarla faaliyette bulundu!

RAMAZAN AYINDA KONYA'YI HEDEF ALDILAR!

Misyonerlerin hedefinde yine İslam coğrafyası adına önemli bir konumda bulunan Konya yer aldı. Mübarek Ramazan ayında Mevlana Meydanı etrafında misyonerlik faaliyeti yapan 3 kişi Konyalılar tarafından tepkiyle karşılandı. Konyalı vatandaşlar, misyonerlere tepki göstererek, “Burada misyonerlik faaliyeti yapamazsınız. Sizler casussunuz” dedi. Konyalılar, misyonerlerin faaliyetine izin vermezken, misyonerlerden birisi İngilizce olarak “Ne istiyorsunuz” dedi. Konyalı vatandaşlar ise misyonerlere “Siz, bu gücü nereden alıyorsunuz” diye tepki gösterdi.

ÜSTLERİNDEKİ YAZI İLE MESAJ VERİYORLAR!

Elindeki brandalarla Mevlana Meydanı'nda rahat bir şekilde misyonerlik faaliyeti yürütmek isteyen misyonerlerin, ABD'li ve Yehova Şahitleri mensubu olduğu tahmin ediliyor. Faaliyette bulunan 3 kişinin üzerinde ise farklı farklı mesaj veren yazılar yazıyor. Bir misyonerin üzerinde “İsa yakında geliyor” yazarken, birinde “Tanrıdan kork” bir diğerinde de “İsa'ya güven, neden cehennemi hak ediyorsun diye sana sor” yazıyor. ABD'li ve Yahova Şahitleri üyesi olduğu olduğu tahmin edilen misyonerler, vatandaşların tepkisi üzerine Mevlana Meydanı'nı terk etti.

DOĞRUDAN KONYALILARI HEDEF ALDILAR

Misyonerlerin daha önce de Konya'da çeşitli faaliyetlerde bulunduğu Merhaba Gazetesi'nin haberleriyle ortaya çıkmıştı. Misyonerler, vatandaşa İncil dağıtma girişiminde de bulunmuştu. Hedeflerinde ise İranlılar vardı. Misyonerler bu kez doğrudan Konyalıları hedef aldı.

Merhaba

Okunma : 687
Gündem haberleri
Pençe-Kilit Operasyon'unda Çıkan Çatışmada 3 Asker Şehit 4 Asker Yaralı
24 Mayıs 2022 Okunma: 122 GÜNDEM
MHP Lideri Devlet Bahçeli: Atatürk de bizimdir, Abdülhamit Han da bizimdir
24 Mayıs 2022 Okunma: 49 GÜNDEM
MHP Lideri Bahçeli: Türkiye terörle mücadelede sonuca çok yakındır... Katiller, cezalandırılacaktır
25 Mayıs 2022 Okunma: 49 GÜNDEM
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın