Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

19 Ekim 2021 Salı
Konya'da Telefonla 157 Bin Lirasını Dolandırdılar
Kategori : ÇUMRA
08 Ocak 2021 14:08
 
Konya'da Telefonla 157 Bin Lirasını Dolandırdılar

Konya'da kendilerini telefonda polis ve savcı gibi tanıtıp yaşlı kadının 150 bin lira değerinde altın ve 7 bin lira parasını dolandıran 3'ü yabancı uyruklu 5 kişi Şanlıuraf'da yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, iki gün önce akşam saatlerinde Meram ilçesi Alavardı mahallesinde yalnız yaşayan 69 yaşındaki yaşlı kadın B. D. 'yi telefonla arayan ve kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan kişiler kadına isminin FETÖ olaylarına karıştığını söyleyerek evde bulunan altın ve nakit paraları inceleyeceklerini söylediler. Yaşlı kadın bu sözlere iananarak evde bulunan 150 bin lira değerinde altın ve 7 bin lira nakit parayı dolandırıcılara verdi. Sabah saatlerinde annesini ziyarete gelen kızına olayı anlatması üzerine dolandırıldığı anlaşıldı.

Polisi arayan kızı, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi yankesicilik ve dolandırıcılık şube ekipleri , kaçan şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Polis, incelediği YGYS ve güvenlik kamarası görüntülerinden yola çıkarak zanlıların otomobille Şanlıurfa'ye gittikleini tesbit etti. Polis ekipleri Şanlıurfa polis ekipleriyle yürüttükleri çalışmalar sonucunda Şanlıyrfa'ya otomobille giriş yapan dolandırıcı 5 kişiyi durdurarak yakaladı.

Yakalanan 3'ü yabancı uyruklu 5 zanlı emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildiler.

Okunma : 2525
Gündem haberleri
Konya Pancar Ekicileri Üyelerine ve "Kamuoyuna" Duyuru
18 Ekim 2021 Okunma: 1699 ÇUMRA
Benzin ve motorine zam geldi
15 Ekim 2021 Okunma: 410 GÜNDEM
Hayırlı Cumalar
15 Ekim 2021 Okunma: 287 ÇUMRA
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın