Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

23 Nisan 2024 Salı
Konya'da Yakalanan Yabancı Uyruklu Şahsın Midesinden 300 Gram Uyuşturucu Çıktı
Kategori : ÇUMRA
06 Mayıs 2023 13:21
 
Konya'da Yakalanan Yabancı Uyruklu Şahsın Midesinden 300 Gram Uyuşturucu Çıktı

Konya'da uyuşturucu tacirlerine yönelik yapılan operasyonlarda yakalan yabancı uyruklu bir kişinin midesinden 300 gram uyuşturucu çıktı.

Konya'da uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyonda yakalanan yabancı uyruklu bir kişinin midesinden 300 gram uyuşturucu çıktı.

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, kentte uyuşturucu ticareti yapanlara yönelik çalışma başlattı. Polis, bu çerçevede şehir dışından gelen İran uyruklu bir şüpheliyi takibe aldı.

Şüphelinin saklandığı adrese operasyon düzenleyen ekipler, Vahıd Farhang G. ile Muhammed P, Ömer T, Fatih S. ve Mevlüt A'yı gözaltına aldı. Hassas burunlu narkotik köpeği "Alex"in de destek verdiği aramalarda, 1 kilogram eroin, bir miktar metamfetamin ve uyuşturucu hap ele geçirildi.

Zanlılardan Vahıd Farhang G. emniyetteki ifadesinde, para karşılığı uyuşturucu sevkiyatı yaptığını, İran'da uyuşturucu maddeleri kapsüller halinde yuttuktan sonra Türkiye'ye giriş yaptığını söylediği öğrenildi.

Bunun üzerine hastanede polis nezaretinde tutulan şüphelinin midesinden 300 gram eroin çıkarıldı. Ülkesinde bilinen bir iş insanı olduğu, şeker ve çay ticareti yapmak için sık sık Türkiye'ye geldiği tespit edilen Vahıd Farhang G. ile diğer 4 zanlı, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Zanlılar, çıkarıldıkları sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

Okunma : 191
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın