Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

18 Mayıs 2024 Cumartesi
KURBAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!
Kategori : ÇUMRA
26 Haziran 2023 19:26
 
KURBAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!

Bir yanda komşumuz ve son yıllarda ortak menfaatlerde iyi geçindiğimiz komşumuz Rusya’da ki gelişmeler, yani bir nevi kalkışma başka deyişle darbe girişimi 24 saati doldurmadan durum değişti.
Tabi yankısı çıngısı uzun zaman devam edecektir. Bu olayda zarf içinde zarf var. Türkiye Cumhuriyeti Devleti üzerine düşeni her zaman olduğu gibi yapmaktadır.
Öte yandan seçim sonrası daha önce ertelenen kongre kararı alan İP adıyla örtüşen ipe un sermeye devam ediyor.
İP Genel Başkanı altı yıldır beraber olduğu berbaber yürüdüğü elinde süpürge meydanlarda CHP Genel Başkanına oy istediği CHP ye isyan ediyor öfke kusuyor.
Ömer Seyfettin’in Diyet Hikayesinden dem vurarak bir 15 Milletvekilinin bedelin ödeyemedik. Pişmanım. Ki, bize kuyruk siyasetine mal oldu. Diyor..
Bunlar HDP’ye teşekkür ederken bizi çalışmamakla suçladılar.
İkinci defa ittifaktan ayrıldığını öfke saçarak söylüyor. Bundan sonra ittifak ortağı aramayacağız.
İnandırıcı buldunuz mu? Ben bulmadım 6 Mart’ta kumar masası, Noter masasında oturmam. Deyip üç gün sonra nasıl döndüysen yarın aynı şekilde dönmeyeceğinin garantisi yok.
Son olarak İP’den istifa edenlere parti içinde kendini eleştirenlere de “Faydasızlar, insafsızlar, kahrolun kahrolun şeklinde ateş püskürmesi enteresandır.
Nasrettin hocaya atfedilen fıkra da; Hanımına verdiği cevap aman aman bize görünmen sürünmen de kime görünüp kimlerle beraber olursanız olun!
*
26 Haziran Tarımın ve Tarıma Dayalı Sanayinin Başkenti Çumra’mızın Kuruluş Günü Kutlu Olsun. Konya Çumra Karman üçgeninde 25 Milyon Türk insanına yetecek büyük gelişimlere gebe Çumra’ya selam olsun!
*
Böylesi bir ortam içerisinde Mübarek Kurban Bayramına kavuşmak üzereyiz. Milletleri meydana getiren; din, ırk, dil, tarih, vatan, kültür, bayrak birliğidir. Bu birliği pekiştiren Milli ve Dini günleri Bayram olarak kutluyoruz. Evet, bu kutlu günlerde vefanın ne demek olduğunu bir kez daha anlıyoruz. Küçük-büyük, tabandan tavana, askeri, memuru, işçisi, işadamı, esnafı, sanatkârı, çiftçisi, yazarı-çizeri, çoluğu-çocuğuyla hepimizin beraberce kutlayacağımız günler olmalı bu günler bayram günleridir. Öyle değil mi?
Bayram arifesinde geçmişlerimize hürmeten kabir ziyareti ise ayrı güzel haslettir, vefadır. Ben bir arkadaşımla alışkanlık haline getirdiğimiz ve her hafta Cuma günü sabah erken kabir ziyareti yaparız. Bu güzelliği bana alışkanlık haline getirmeme vesile olan arkadaşıma müteşekkirim.
Vefasızlıkta yarışanlar, bütün kerameti kendinde görenlere bakmayın. Dünya çarkı onları bir şekilde o kabirde sukuta erdirecektir. Nasıl onlar dostlarına vefasız olduysa bu dünya onlara vefasızlığını gösterecektir. Muhakkak bu acı gerçeği tadacaklardır.
Bu vesile ile bütün gelmiş geçmiş büyüklerimizi hayırla yad ediyor Fatihalar yolluyorum. Buyurun sizde katılın!
Asırlardır Yüce Türk Milleti olarak vefayla, sadakatle, paylaşımla yaşattığımız MUBÂREK KURBAN BAYRAMI’NA erişmek üzereyiz. Bu güzelliklerle dolu bayramlarımızın ebediyete kadar sürmesi dileğiyle, bu bayrama erişemeyip rahmeti rahmana kavuşanlara rahmet dilerken , sağ salim bugünlere ulaşan sevgili hemşerilerimin yazılarımı okuyan okurlarının bayramlarını tebrik ederim. Pervül Dâne Hazretlerinden bir kıssa ile yazımı bitiriyorum.
Bir gün Pervül Dâne hazretleri sabahın erken saatlerinde yol üzerinde bulunan mezarlığın kapısında bekler bulurlar. Yoldan geçenler sorarlar;
- -- -- Ne hayır bir cenaze falan mı varda mezarlığın kapısında bekliyorsun?
- -- - Hayır cenaze falan yok!
- -- - Ya ne bekliyorsun ya ?
- -- -Evime hırsız girmiş de onu bekliyorum!
- -- Yahu hırsız burada mı beklenir ?
- -- Buraya mecburen gelmeyecek mi ? Diye cevap verir!
Allah’a(cc) Emanet olun daha nice bayramlarda görüşmek ümidiyle!
26 Haziran 2023 Çumra Ahmet Yıldız

Okunma : 192
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın
 
Bu ayın en çok okunan haberleri