Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

19 Mayıs 2024 Pazar
MHP'Lİ HÜSEYİN OPRUKCU'DAN BASIN AÇIKLAMASI
Milliyetçi Hareket Partisi Ereğli belediye başkanı Hüseyin Oprukçu'dan basın açıklaması.
Kategori : ÇUMRA
18 Ağustos 2020 18:03
 
MHP'Lİ HÜSEYİN OPRUKCU'DAN BASIN AÇIKLAMASI
Milliyetçi Hareket Partisi Ereğli belediye başkanı Hüseyin Oprukçu'dan basın açıklaması.
Kıymetli hemşerilerim;

Belediye başkanı olarak bana tebrik ziyaretinde bulunan kendi partimin ve Ak Parti’nin İlçe Teşkilatına daha önce iade-i ziyarette bulunmuştum.
Ancak üç kez ziyaretime gelen CHP İlçe Teşkilatına özellikle Covid-19 salgınından dolayı tedbir maksatlı olarak bir türlü iade-i ziyarette bulunma imkanı bulamamıştım.
CHP İlçe Teşkilatının haklı sitemlerinden sonra gecikmeli de olsa hepinizin bildiği üzere dün iade-i ziyarette bulundum.
CHP İlçe Başkanlığında asgari nezaket çerçevesinde yaptığım kısa konuşmamda Sayın Genel Başkanım ve liderim Devlet Bahçeli Bey’in ‘’CHP’de Atatürk’ün ahı tuttu, geçmişe özlem yeşerdi. Muharrem İnce Atatürk’e dönüşü başlatacak’’ şekliyle yaptığı açıklamasına atfen ben de kinayeli bir şekilde CHP’yi Atatürk’ün partisi olarak görme arzumu dile getirdim.
Yine sohbet içerisinde aktif siyasete atıldığım 1999 yılı öncesine atıfta bulunarak sülalemin çoğunun köken itibarıyla CHP’li olduğunu ifade ettim.
Ancak ne var ki öteden beri Hüseyin Oprukçu’yu itibarsızlaştırabilmek için yoğun efor sarf eden sözde kimi yerel basın mensupları bir yerlerden düğmeye basılmışçasına hemen harekete geçerek benim bu sözlerimi kasıtlı olarak çarpıtıp fitne ateşi yakmaya tevessül ettiklerini üzüntüyle görmekteyim.
Yaktıkları fitne ateşini şer ittifakının sözcüsü konumundaki ulusal bir gazeteye de taşıyarak beni liderimin, partimin ve Cumhur İttifakı’nın görüşleri dışında açıklama yapmışçasına bir algı oluşturma gayreti içerisinde olduklarını esefle izlemekteyim.
Belediye başkanı seçildiğim yerel seçimlerde bağımsız aday olduğum halde hem belediye meclisinde hem de Büyükşehirde Cumhur İttifakı’ndan yana oy kullandığımı her fırsatta dile getirdim.
Bunun da ötesinde Cumhur İttifakı’nın Türkiye’nin bekası ve büyük Türk milletinin istiklali ve istikbali için ne kadar önemli bir tarihi misyon üstlenmiş olduğunun şuurunda olan birisi olarak Cumhur İttifakı’na bütün kalbimle bağlı olduğum dost-düşman herkesin malumudur.
PKK-HDP ile iş tutan, Pensilvanya’ya göz kırpan, Washington’dan ve yabancı başkentlerden medet uman, Joe Biden gibi emperyalist figürlerin desteğine mazhar olan bir partinin Ulu önder Atatürk’le hiçbir alakası olamayacağını göremeyecek ve bilemeyecek kadar akıl, izan ve ferasetten yoksun olmadığımı herkes bilir ve bilmeyen varsa da bilmelidir.
Yerel şartlarda hemşehri muvacehesinde gelişmiş bir sohbeti kasıtlı olarak maksadı aşacak bir şekilde saptıranlar iyi bilmelidir ki her ne yaparlarsa yapsınlar Ereğli ölçeğinde de Cumhur İttifakı’nın içine fitne sokmaya güçleri yetmeyecektir.
Liderimin izi izim, yolu yolumdur.
Kamuoyuna saygılarımla...

Hüseyin Oprukçu
MHP Ereğli Belediye Başkanı

Okunma : 1818
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın
 
Bu ayın en çok okunan haberleri