Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

22 Nisan 2024 Pazartesi
NÖBET YERİ TERK EDİLMEZ!
Kategori : ÇUMRA
08 Mayıs 2023 08:33
 
NÖBET YERİ TERK EDİLMEZ!

Seydişehir ilçemize 80’li yıllardan bu yana sık sık gider gelirim. Sami Ağabeyimin Eti Alüminyum Fabrikasında çalıştığı ve emeklilik sonrası Seydişehir’e yerleşmesi beni birazda mecbur etti. Bayram, tatil, düğün, siyaset, riyaset derken nerde ise yılın 30 gününü Seydişehir’de geçirmekteyim.
Tabi bu gidiş gelişlerde Seydişehir’de azınsanmıyacak dostlar edindim. Bilhassa 1994–2004 yıllarında iki dönem Seydişehir Belediye Başkanlığı yapan Elektrik Mühendisi Muammer Urhan Başkanın babası İsmail Urhan ağabeyimizi hiç unutamam. Ne zaman Seydişehir’e gitsem ziyaret ederim. Hala Deli Dumrul ve hala adam gibi adam çok severdim, Adını anmışken rahmet diliyorum
Rahmetli Alpaslan Türkeş’le birlikte siyasete girmiş bu zaman zarfında; 12 Mart’ı, 12 Eylül’ü görmüş ve çizgisinden hiç sapması olmayan bir büyüğümüz. 12 Eylül sonrası Muhafazakâr Parti, Milliyetçi Çalışma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi’nde siyaset yapmaya devam ediyor olmasıyla bizlere örnek teşkil ediyor.
1980 öncesi MHP’de siyaset yapan 1977 Genel seçimlerin MHP Konya Milletvekili seçilen ve sonrasında da Milliyetçi Cephe Hükümetinde Ticaret Bakanı olan Agâh Oktay Güner 1980 sonrası ANAP’DA siyasete başlayınca eski dostlarını arar. Bunlardan biride İsmail Urhan Amcadır.
—Evet, Koca Kurt biz yeniden yollara düştük. Yanımda yol arkadaşı olarak eski kadim dostlarımı görmek isterim. Deyince İsmail Urhan Amca;
— Sevgili Bakanım 1980 yılında siz beni Toroslar’ın nöbeti sana ait her ne şartta olursa olsun seni bu nöbet yerinde görmek isterim. Dedin biz hala tek kırma tüfekle nöbet yerini terk etmeden bekliyoruz. Ben hala MHP de nöbete devam ediyorum. Aynı çizgi aynı yolun yolcusu isek davete gerek yok emre hazırız. Yok, çizgin değişti ise ballı yallı olduysan gelemem. Çünkü nöbet kutsidir terk edilemez. Biz ancak MHP Çatısı altında siyaset yaparız. Diye vermiş Rahmet İsmail Urhan Amcamız.
Ya şimdi nöbet yerini terk edenlere İP’E Un serenlere, öyle veya böyle mazeret bulup SSK Genel Müdürü iken binlerce Ülkücünün hakkını gasp eden ve her türlü sol fraksiyonluları, PKK’lıları kuruma dolduran Kılıçdaroğlu ile beraber olanlara ne demeli İsmail Amca?
Sen yine sadakatle yola devam ederdin ve derdin ki;
NÖBET KUTSİDİR VE NÖBET YERİ TERK EDİLEMEZ! Öyle değil mi İsmail Amca?
Sana şimdi seni rahmetle, hürmetle, şükranla, himmetle anıyor bil vesile Fatiha gönderiyorum.
Evet, biz de rahmetli İsmail Urhan Amcamız gibi MHP Çatısı altında siyaset yaparız. Dolayısı ile bugün Cumhur İttifakını destekleriz!
8 Mayıs 2023 Çumra Ahmet Yıldız

Okunma : 256
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın