Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

20 Ekim 2021 Çarşamba
Oprukçu bağımsız aday olabilir.
Konya'yı önümüzdeki günlerde siyasi anlamda hareketli günler bekliyor. Konya merkez ilçe ve taşra adayları, geçtiğimiz hafta düzenlenen aday tanıtım toplantısı ile açıklandı.
Kategori : ÇUMRA
23 Ocak 2019 12:10
 
Oprukçu bağımsız aday olabilir.
Konya'yı önümüzdeki günlerde siyasi anlamda hareketli günler bekliyor. Konya merkez ilçe ve taşra adayları, geçtiğimiz hafta düzenlenen aday tanıtım toplantısı ile açıklandı.

Adaylar açıklanmadan önce merakla en fazla beklenen yerler arasında Ereğli'de yer alıyordu. Sahada Ereğli'nin Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)'ye bırakılacağı öngörülüyor, Ereğli'de MHP eski belediye başkanı Hüseyin Oprukçu'nun ismi geçiyordu. Cumhur ittifakı görüşmeleri kapsamında Ereğli AK Parti'ye bırakıldı. Alınan bu karar, Ereğli'de hayâl kırıklığına sebebiyet verirken, aynı zamanda aylar öncesinden adaylığı açıklanan ve saha çalışmalarına başlayan Hüseyin Oprukçu sevenlerini de üzdü.

Seçime girmesi halinde kazanmasına kesin gözü ile bakılan Hüseyin Oprukçu, yakın bir zamanda gazetemize konuşmuş ve sahada kendisine büyük bir teveccüh olduğunu dile getirmişti. Şimdiler de ise Oprukçu ile ilgili “Bağımsız aday olacak” söylentileri, duyulmaya başlandı. Seydişehir'de güçlü isim olan ve Seydişehir'in AK Parti'ye bırakılmasının ardından, MHP eski belediye başkanı Abdullah Çat'ın da seçimlere bağımsız aday olarak girme kararı, gözleri bu sefer de Hüseyin Oprukçu'ya çevirdi.

Ereğli'deki bilboardlarda Hüseyin Oprukçu'ya ait yazıların da bulunması “Hüseyin Oprukçu kesin aday olur” söylemlerini güçlendiriyor. Hüseyin Oprukçu'nun bilboardlara “Hakk ve halk bizden yana. Endişeye gerek yok” asılı yazıları, iddiaları güçlendirdi. Ereğli halkı ise Oprukçu'nun atacağı adımı bekliyor. Oprukçu Aralık ayının sonunda gazetemize özel yaptığı bir açıklamada “Ben, özü ve sözü bir adamım. İçten pazarlığım yok” demişti.

 Kaynak:Merhaba

Okunma : 806
Gündem haberleri
Konya Pancar Ekicileri Üyelerine ve "Kamuoyuna" Duyuru
18 Ekim 2021 Okunma: 1934 ÇUMRA
Akdeniz'deki Deprem Çumra'da Hissedildi
19 Ekim 2021 Okunma: 405 ÇUMRA
Konya'da Silahlı Kavga 2 Kişi Yaralı
19 Ekim 2021 Okunma: 343 ÇUMRA
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın