Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

13 Nisan 2024 Cumartesi
PKK'nın Yurt Dışı Kasası Olarak Bilinen Terörist Konya'da Yakalandı
Kategori : ÇUMRA
20 Temmuz 2023 11:33
 
PKK'nın Yurt Dışı Kasası Olarak Bilinen Terörist Konya'da Yakalandı

Konya polisinden PKK'ya büyük darbe,  PKK terör örgütünün kurucu üyesi Fuat kod adlı Ali Haydar Kaytan'ın kardeşi olan ve terör örgütü adına yurt dışında toplanan paraları örgüt üyelerinin ailelerine dağıtmakla görevli olan Güllüşan Kandemir Konya polisinin yaptığı başarılı operasyonla yakalandı. Şüphelinin evinden 30 yıllık örgüt arşivi çıktı.

Konya Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri PKK terör örgütüne yönelik önemli bir operasyona imza attı. Ekipler, Emniyet güçlerinin uzun zamandır peşinde olduğu Güllüşan Kandemir' in izine ulaştı.

İKİ KARDEŞİ DE PKK YÖNETİMİNDE

Güllüşan K.’nin iki kardeşi de PKK yönetimindeydi. Bir kardeşi PKK terör örgütünün kurucu üyesi Fuat kod adlı Ali Haydar Kaytan', diğer kardeşi ise PKK Silahlı terör örgütü kurma, yönetme ve üye olma suçundan ağırlaştırılmış müebbet cezası ile Bolu cezaevinde yatan Hayati Deniz Kaytan.

Uzun zamandır takipte olan TEM Şube ekipleri şahsın Ereğli ilçesinde olduğunu tespit etti. Hemen harekete geçen TEM Şube ve Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Güllüşan Kandemir'i düzenlediği operasyonla ikametinde yakalayarak gözaltına aldı.

YAKALANAN ÖRGÜT ÜYESİNİN EVİNDEN PKK’NIN 1990’LI YILLARDAN GÜNÜMÜZE KADAR OLAN ÖRGÜT ARŞİVİ ÇIKTI

Örgüt üyesinin evinde yapılan aramalarda çok önemli dokümanlara ulaşıldı. Aramalarda: 1990’lı yıllardan günümüze kadar olan örgüt içerisindeki eğitimler, kullanılan güzergâhlar, örgütçülerin ağzından yazılmış metinler, cezaevlerindeki terör suçlularının yazmış olduğu mektuplar ve örgütün arşivi niteliğinde on binlerce dokuman bulundu.

YURT DIŞINDA TOPLANAN YARDIMLARI PKK ÜYELERİNİN AİLELERİNE DAĞITIYORMUŞ!

Ayrıca gözaltına alının Güllüşan Kandemir'in yurt dışında bulunan PKK terör örgütüyle bağlantılı dernek ve kuruluşlarda toplanan paraları örgütte olan üyelere ve ailelerine yardım olarak dağıttığı tespit edildi.

Okunma : 260
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın