Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

01 Kasım 2020 Pazar
Torku'ya çirkin saldırı
Torku Süt Patlıyor’ diye iftira atanlara uzmanlardan cevap geldi.
Kategori : ÇUMRA
12 Kasım 2018 17:43
 
Torku'ya çirkin saldırı
Torku Süt Patlıyor’ diye iftira atanlara uzmanlardan cevap geldi.
Konya çiftcisinin markası Torku yakaladığı başarı ile gıda devi haline geldi. Tüketicinin güvenini kazanan Torku, kaliteli et, süt ve tarım ürünleriyle gerek iç piyasada gerekse dış dünyada tercih edilen bir marka haline geldi.
Torku'nun yükselişi zaman içerisinde bazı kesimleri rahatsız etti. Bu rahatsızlık firma üzerine karalama kampanyalarına yol açtı. Bugüne kadar hiç bir başarıya ulaşamayan bu kampanyaların son örneği "Torku süt patlıyor" başlığı altında sosyal medyada başlatıldı.

Konuyla ilgili Torku'dan açıklama yapıldı. Açıklamada "Torku'nun süt ürünleri Panagro et ve süt entegre tesislerinde üretilmekte olup kalite standartları AB normlarında yapılmaktadır. Sadece içme sütü çeşitleri olarak ayda ortalama 12 milyon paket ürün üretilen tesisimizde 1 litre yağlı süt üzerinden sosyal medyada yayınlanan bir paylaşımın markaya mal edilmesi üzüntü vericidir. Yaşanan konunun üretim kaynaklı olmadığını belirtmek isteriz. Bu durum sonrası münferit bir durum olduğu anlaşılmıştır. Patlama olarak adlandırılan olayın bu tür her marka sütte olması mümkündür. Ayrıca süt'ün tabiatı gereği ısıtılırken ortaya çıkan gaz kabarcıklarının yüzeyde oluşan kaynaksı tabakayı rahat aşması için karıştırılması, böyle sorunların yaşanmasını önlemeye yardımcı olacaktır." denildi.

Konya çiftçisi de Torku'ya başlatılan karalama kampanyasının asla başarıya ulaşamayacağını ve çiftçi markası Torku'nun yükselişini sürdüreceğini belirtti.


Okunma : 983
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Çumra'da cinayet : 1 ölü
28 Ekim 2020 Okunma: 3577 ÇUMRA
Huzur Şehri Konya'da Bir Haftada 5 Cinayet
29 Ekim 2020 Okunma: 1186 ÇUMRA
Konya'ya Sağanak Yağmur Uyarısı
29 Ekim 2020 Okunma: 1054 ÇUMRA
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın