Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

15 Mayıs 2021 Cumartesi
TÜRK EĞİTİM-SEN Kamu çalışanları için memur paketi hazırlansın.
Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata, “ Kamu çalışanlarının maaşlarının enflasyon doğrultusunda güncellenmesini istedi.
Kategori : ÇUMRA
13 Aralık 2019 05:56
 
TÜRK EĞİTİM-SEN Kamu çalışanları için  memur paketi hazırlansın.
Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata, “ Kamu çalışanlarının maaşlarının enflasyon doğrultusunda güncellenmesini istedi.
Başkan Tanfer Ata konu hakkında yaptığı yazılı açıklamasında şunları kaydetti: “Bilindiği gibi Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen olarak hem Maliye Bakanlığı önünde hem de illerde, ‘Bu bütçe memurun bütçesi değil’ diyerek, eylem yaptık. Çünkü enflasyon kasım ayında yüzde 0,38 artarken, yıllık bazda yüzde 10,56 oldu. Memur ve emeklilere 2019 yılında yapılan maaş zammı yüzde 10.26. Şu anda dahi resmi rakamlara göre memur maaşı yüzde 1 civarında eridi. Dolayısıyla bu rakamlardan hareket ile memur ve emekli maaşlarının güncellenmesi gerekmektedir.” Hükümetten bir memur paketi hazırlanmasını istediklerini belirten Ata, bu paketin içinde; Bütün ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, Ek göstergenin 3600’e çıkarılması, tüm kamu çalışanlarının ek göstergelerinin artırılması ve ek göstergeden yararlanamayan yardımcı hizmetler sınıfının ek göstergeden yararlanmasının sağlanması, Aynı işi yapan kamu çalışanlarının farklı statülerde istihdam edilmesine son verilerek, tüm sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi, Ehliyet ve liyakate dayalı adil bir yönetici atama sistemi ihdas edilmesi, Yıllardır kul hakkı yemenin, ötekileştirmenin bir aracı olarak kullanılan ve kamusal hayatta huzuru da katleden mülakat uygulamasının tamamen kaldırılması, Vergi dilimlerinin matrahının yüzde 15’e sabitlenmesi, bu şekilde yılın ikinci 6 ayında memur maaşlarının kuş olup uçmaması, Yardımcı hizmetler sınıfının öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız genel idari hizmetler sınıfına geçirilmesi, İşçiler ile işçi ve memur emeklilerinde olduğu gibi görevi başında olan kamu çalışanlarına da dini bayramlarda ikramiye verilmesi gibi hususların yer almasını talep etti. Başkan Ata “Tüm bu hususların yer aldığı paket Meclis’e getirilmeli ve bu kez de vekillerin elleri memur lehine kalkmalıdır” dedi.Kaynak:Merhaba

Okunma : 570
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Cumraninsesi Haber Sitesi İmtiyaz Sahibi Nazif Karagöz Bayram Mesajı Yayınladı
12 Mayıs 2021 Okunma: 242 ÇUMRA
Şehitlikler için kısıtlama muafiyeti
11 Mayıs 2021 Okunma: 173 ÇUMRA
Devlet Bahçeli'den Kudüs açıklaması
11 Mayıs 2021 Okunma: 110 GÜNDEM
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın