Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

19 Ocak 2021 Salı
2 genç kıza cinsel istismar girişiminde bulunan TIR şoförünün akıl sağlığı yerinde çıktı
45 yıla kadar hapis istemiyle tutuklu yargılanan TIR şoförü Güven V. (41) mahkemedeki savunmasında "Psikolojik rahatsızlığım var" dedi.
Kategori : GÜNDEM
20 Kasım 2018 05:14
 
2 genç kıza cinsel istismar girişiminde bulunan TIR şoförünün akıl sağlığı yerinde çıktı
45 yıla kadar hapis istemiyle tutuklu yargılanan TIR şoförü Güven V. (41) mahkemedeki savunmasında "Psikolojik rahatsızlığım var" dedi.
ÇORUM’da yaşları 17 ve 18 olan lise öğrencisi iki kıza cinsel istismar girişiminde bulunduğu iddiasıyla 45 yıla kadar hapis istemiyle tutuklu yargılanan TIR şoförü Güven V. (41) mahkemedeki savunmasında "Psikolojik rahatsızlığım var" dedi. Bunun üzerine sevk edildiği Samsun Ruh Sağlığı Ve Hastalıkları Hastanesi'nce Güven V.'ye 'akıl sağlığı yerindedir' raporu verildi.
 
 
Çorum'da geçen yıl kasım ayında, TIR şoförü Güven V., yük almak için geldiği Nakliyeciler Sitesi TIR ve Kamyon Garajı'na aracını park ettikten sonra T.N.O. (17) isimli lise öğrencisi kızı takip ederek binanın girişinde bulunan merdivenin altındaki boşluğa doğru sürükleyip, cinsel istismarda bulunmaya çalıştı. T.N.O.'nun elini ısırıp çığlık attınca saldırgan kaçtı.
 
Bir gün sonra aynı bölgede akşam saatlerinde kütüphaneden çıkıp yaya olarak eve giden A.N.K. (18) adlı liseli genç kız da Çevreyolu kenarındaki Leblebiciler mevkiinden geçerken Güven V.'nin saldırısına uğradı. Güven V., eliyle A.N.K.'nin ağzını kapatıp, yol kenarındaki boş arsaya götürdü. A.N.K'yi yere yatıran Güven V., burada cinsel istismarda bulunmaya çalıştı. Genç kızın çığlık atması sonucu Güven V., kaçtı. 
 
Her iki olayla ilgili çalışma başlatan polis ekipleri, aramaları Nakliyeciler Sitesi TIR Garajı'nın bulunduğu bölgede yoğunlaştırdı. Ekipler, mağdur kızların ifadesinden yola çıkarak eşgalini belirlediği Güven V.'yi garajda yakaladı. Suçlamaları kabul etmeyen Güven V., "Ben TIR şoförüyüm. Rize’den Çorum’a yük getirdim. Çevreyolunda TIR ve kamyonların beklediğini gördüm. Öyle bir şey yapmadım" dedi. Çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanan Güven V., çoraplarıyla geldiği adliyeden çoraplarıyla cezaevine gönderildi.
 
25 İLE 45 YIL ARASINDA HAPİS İSTEMİYLE DAVA AÇILDI
 
Çorum L Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan Güven V., hakkında, 'Cinsel İstismara teşebbüs, cinsel amaçla çocuğu cebir kullanmak suretiyle hürriyetinden yoksun kılma, cinsel amaçla cebir, tehdit ve silah kullanmak suretiyle kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, yaşamı tehlikeye sokan bir duruma neden olacak ve kemik kırığı oluşturacak şekilde silahla yaralama' suçlarından 25 ile 45 yıl arasında hapis cezası istemiyle dava açıldı. 
 
Yangılama sırasında Güven V.' Psikolojik rahatsızlığım var" diyerek kendini savundu. Bunun üzerine mahkeme Güven V.'nin akıl sağlığının yerinde olup olmadığına dair Samsun Ruh Sağlığı Ve Hastalıkları Hastanesi'ne sevkine karar verdi. Hastanenin 'akıl sağlığı yerindedir raporu geçen hafta yapılan son duruşmada mahkemeye ulaştı. 
 
Mahkeme Güven V. tarafından saldırıya uğrayan iki genç kızın tutuldukları yer ile götürüldükleri yer arasında mesafenin ölçülmesi ve suç unsurlarının tespiti için keşif yapılmasına verildi.

Kaynak:Ortadoğu

Okunma : 779
Gündem haberleri
Konya'da İzinsiz Define Arayan 3 Kişi Yakalandı
15 Ocak 2021 Okunma: 1316 ÇUMRA
Kovid-19 Aşısı Olanlar Yan Etkilere Karşı Ne Yapmalı
15 Ocak 2021 Okunma: 1067 GÜNDEM
Hayırlı Cumalar
15 Ocak 2021 Okunma: 1034 ÇUMRA
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın