Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

15 Haziran 2024 Cumartesi
6+HDP curcunası her şeye gebe...
Kategori : GÜNDEM
09 Mart 2022 10:01
 
6+HDP curcunası her şeye gebe...

"Dışı seni, içi beni yakar” derler ya 6+HDP birlikteliği aslında tam da böyle… 6’sı yan yana+HDP gizli yürüyünce her şey yolunda sanıyorlar. Oysa hepsinin içinde fırtınalar esiyor. Kimi siyasi proje, kimi ihanet, kimi intikam, kimi siyasi menfaat uğruna bu birliktelikte yer aldığı için çatışma, güç kavgası, kişisel hırslar basınç yaparak belli bir süre sonra muhakkak patlama meydana getiriyor. Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olmak için çırpınsa da anlaşılan diğer partilerin içine bu isim tam olarak sinmemiş görünmektedir. Ama CHP’nin bunlardan yüksek oy oranına sahip olması ve bunları tek çatı altında toplayanın CHP olması direkt “Biz Kemal Kılıçdaroğlu’na karşıyız” dedirtmiyor ama ima yollu güç gösterileri yapıyorlar. Herkes kendi elini güçlendirme derdinde anlayacağınız.

      Meral Akşener geçtiğimiz haftalarda “Bugün 31 Mart başarısı konuşuluyor. İYİ Parti olmasaydı İstanbul, Ankara, Adana, Antalya ne olacaktı? Bir şey değişti her şey değişti. Bazen hatırlatmakta fayda oluyor. Unutanlar açısından. Arada bir hatırlatmak lazım” diyerek CHP’ye gözdağı vermeye kalkmıştı.

          CHP de “Restini gördüm. Restine rest çekiyorum” niteliğinde CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in ağzından “Altı partiye de ihtiyacımız yok. Tek başımıza da buna çok niyetliyiz, tek başımıza da hazırlanıyoruz” cevabı geldi.

          Meral Akşener “CHP’ye biz belediye kazandırdık” diyor, Özgür Özel “Altı partiye de ihtiyacımız yok” diyor.

          HDP de geçmişte “CHP’ye biz belediye kazandırdık, İYİ Parti de bizim sayemizde o koltuklarda oturuyor” demişti.

Böyle bir birliktelikten Türkiye’ye fayda gelir mi?

          Daha bugünden Türk milletinin huzurunda koltuk kavgası yapanlar, yarın Allah göstermesin iktidar koltuğuna oturmaları durumunda nelerin kavgasını yaparlar?

Birbirlerine seslenme ölçüsüne bakar mısınız;

“Biz kazandırdık,
“Koltuğa biz oturttuk”

Herkesin diyet istediği bu birliktelik Türkiye’ye sadece bela getirir.

          Yerel seçimlerde ittifak yapan CHP, HDP, İP ve diğerleri belediyelerde vurgun düzeni kurmaktan başka ne yaptı?

          İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de, Antalya’da, Adana’da, Mersin’de ve diğer yerlerde birbirlerine kadro açma, ihale kapma kavgası dışında bir çabalarını gören var mı?

Bu belediyelerde hizmet namına ne var?

          Hiçbir şey yok ama İstanbul’daki ve Ankara’daki CHP’li Belediye Başkanlarını Cumhurbaşkanı adayı yapmak için çırpınan trol zekâlı zavallılar da mevcuttur.

6+HDP’nin adaylarını açıklamadığı sürece bu tartışma ve senaryolar hep sürecektir.

          6+HDP içinde çarşı karışık vaziyettedir. Meral Akşener’in ve Özgür Özel’in sözleri bu birlikteliğin yarınlarda her şeye gebe olduğunu göstermektedir. İttifak oldukları halde geçmişte de birbirlerine karşı aşağılayıcı sözleri olmuştu.

          CHP’li İlçe Başkanı İbrahim Turan’ın “İYİ Parti kim? Sokağın çöpçüsü bunlar. Sokağın çöpçüsü” ve CHP’li Bülent Tezcan’ın “Haddinizi bilin! Sizin varlık nedeniniz biziz!” sözleri buna bir örnektir.

          “6+HDP yan yana geldi. Onlar kalabalık ve seçimi kazanırlar” düşüncesi yanlış bir matematik kurgusudur. CHP, HDP, İP yanına Deva, Gelecek, Saadet, Demokrat gibi partileri alınca kalabalık görünebilir ama bunlarla içi sadece tenha bir ittifak olacaktır.

          Bunların parayla yönlendirdiği ve beslediği anket şirketleriyle yaptıkları toplama, çıkarmalar hep hayal ürünüdür, kirli algı çalışmasıdır.

          Bunların yayınladığı anketleri, toplamaları, çıkarmaları, bölmeleri görünce Nasrettin Hoca’nın “Erken Doğum” fıkrası aklıma geldi.

          “Hoca yeni evlenmiş. Hanımı üç ayda doğurma emaresi gösterip çabuk bir ebe istemiş. Hoca şaşalayıp:

          -Bizim bildiğimiz insanların dişisi dokuz ayda doğurur. Bu nasıl şey! Demekle kadın hiddetlenip:

          -Ne demek? Dokuz ay olmadı mı? Vallahi tuhaf. A herif! Ben sana varalı ne kadar oldu? Üç ay değil mi? Üç ay! Sen beni alalı? O da üç ay, etti mi altı ay, deyince hoca biraz düşündükten sonra:

-Hakkın var karı! Benim bu ince hesap aklıma gelmedi. Affedersin ya gelmiş, demiş”.

          6+HDP birlikteliğinin her hesabı da Nasrettin Hoca’nın bu “Erken doğum” fıkrasındaki gibidir. Daha CHP’ye HDP’nin mi yoksa İP’in mi kazandırdığını matematiksel olarak çözemeyenler, birbirlerine güç gösterisi yapanlar yanlış hesap yapıyorlar. Bunu 2023’te öğreneceklerdir. 6+HDP curcunası her şeye gebe ama erken doğum hesapları da ayrı bir curcunadır.

Okunma : 401
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın
 
Bu ayın en çok okunan haberleri