Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

20 Ekim 2021 Çarşamba
ABD' Deki Ülkü Ocakları Tasarısından FETÖ Çıktı
Kategori : GÜNDEM
29 Eylül 2021 14:31
 
ABD' Deki Ülkü Ocakları Tasarısından FETÖ Çıktı

ABD Temsilciler Meclisi, Türk Milletinin 57. Alayı olan Ülkü Ocakları'nın "yabancı bir terör örgütü olup olmadığının araştırılması tasarısını" onaylamıştı. Söz konusu tasarıya başta MHP Lideri Devlet Bahçeli başta olmak üzere tepkiler yükselirken, tasarının altından FETÖ çıktı. Tasarıyı sunan Dina Titus'un, Fetulah Gülen’in manevi oğlu Enes Kanter’le toplantıntı yaptığı zoom görüntüsü ortaya çıktı.

MHP Lideri Bahçeli, ABD Temsilciler Meclisi’nin Ülkü Ocakları kararına "Türkiye, ABD’nin 51’inci eyaleti değildir, sömürgesi değildir" sözleriyle tepki göstermişti. 

BİDEN'IN KABUL ETMESİ GEREKİYOR

ABD Temsilciler Meclisi, Ülkü Ocaklarının “yabancı bir terör örgütü olup olmadığının araştırılmasını” öngören bir maddeyi kabul etti.

Demokrat Nevada Vekili Dina Titus tarafından 2022 Savunma Bütçe tasarısına (NDAA) eklenen bir madde, Dışişleri Bakanlığının “Ülkü Ocaklarının yabancı bir terör örgütü olma kriterlerini karşılayıp karşılamadığının” araştırılmasının öngörüyor. Önceki gün Temsilciler Meclisi Kurallar Komitesince kabul edilerek NDAA metnine eklenen madde, tasarının yasalaşmasının ardından 180 gün içinde Dışişleri Bakanlığının konuya ilişkin bir rapor hazırlayarak Kongre’ye sunmasını talep ediyor. Bakanlığın raporunda, Ülkü Ocaklarının yabancı terör örgütü kriterlerini neden karşıladığı ya da karşılamadığını değerlendirmesi de bekleniyor. Söz konusu maddenin bağlayıcı olabilmesi için Senato’da ve Başkan Biden tarafından kabul edilmesi gerekiyor.

Tasarıyı sunan Dina Titus (görüntülü toplantıda en sol yukarıda), Fetulah Gülen’in manevi oğlu Enes Kanter’le (ortada altta) toplantı yaparken.

SKANDAL KARARIN ALTINDAN FETÖ ÇIKTI

ABD'nin almış olduğu skandal kararın altından FETÖ çıktı. Tasarıyı sunan Dina Titus'un, Fetulah Gülen’in manevi oğlu Enes Kanter’le toplantıntı yaptığı zoom görüntüsü sosyal medyaya düştü. Hatırlanacağı üzere FETÖ, geçmişte MHP'ye birçok tuzak kurmuş ancak Milliyetçi-Ülkücü Hareket bu tuzaklarını bozmuştu.

TITUS, ERMENİLERLE TOPLANTI YAPIP, AZERBAYCAN'A İŞGALCİ DEDİ

Söz konusu tasarıyı sunan Demokrat Nevada Vekili Dina Titus, Karabağ Savaşı devam ederken Ermeni diasporası ile toplantı yapmış, Azerbaycan'ı işgalci gibi götermişti. 

 

 

Okunma : 147
Gündem haberleri
Konya Pancar Ekicileri Üyelerine ve "Kamuoyuna" Duyuru
18 Ekim 2021 Okunma: 1928 ÇUMRA
Akdeniz'deki Deprem Çumra'da Hissedildi
19 Ekim 2021 Okunma: 403 ÇUMRA
Konya'da Silahlı Kavga 2 Kişi Yaralı
19 Ekim 2021 Okunma: 343 ÇUMRA
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın