Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

15 Haziran 2024 Cumartesi
Acı ortamında koltuk kavgası
Kategori : GÜNDEM
27 Şubat 2023 10:37
 
Acı ortamında koltuk kavgası

Onbinlerce insan enkaz altındayken deprem bölgesine gidip siyasi hesap üzerinden seçim nutukları atan muhalefetin karakteri dökülmeye devam ediyor. Enkazların altından onbinlerce insanımızın cansız ve yaralı bedenleri çıkarılmış, ülke yas içinde ama bu muhalefetin tek derdi ise kendi içindeki adaylık kavgası...

Kemal Kılıçdaroğlu’nun depremin ilk gününden itibaren yaptığı açıklamalar akla, mantığa, vicdana sığmazken, Meral Akşener de bu manada onunla yarışa girmişti. Türk milletinin acısı ortada iken sürekli zehir ve mikrop saçan FOX TV’ye çıkmış Kemal Kılıçdaroğlu Almanya’ya gittiğinde Ekrem İmamoğlu ile ona kurduğu kumpasa yönelik savunma yaparak Kemal Kılıçdaroğlu’nun kadrosuna “Kurmay zekânız olsa beni arardınız ben de kendi telefonumdan sizi halka gösterirdim” diyerek “Gerizekalılar” benzetmesi yaptı. Daha ileriye giderek alanı genişleten “Bak daha enteresan bir şey söyle aynı işte gerizekalı her tarafta mevcut. Fırsatçı oldum, terbiyesiz oldum saygısız oldum iç işlerine karışıyor oldum” cümlelerini kurdu. Ekrem İmamoğlu ile birlikte Kemal Kılıçdaroğlu’na kurdukları Saraçhane kumpası deşifre olduğu için Meral Akşener’in öfkesi belli ki daha geçmemiş ve depremin acısının yaşandığı bir ortamda bile bunu yansıtmıştır.

Meral Akşener’in FOX TV’deki CHP’ye yönelik hakaretlerine CHP’den “Kadın kontrolden çıkmış...” cevabı verilmiş. Bu cümleyi CHP’den kimin kurduğu belli olmasa da, bu cevap birçok yerde haber yapılmış. Zaten Meral Akşener’in CHP yönetimine ettiği hakaretlere bakarsak bu cümle onların yanında oldukça hafif kalmış. Depremin acıları sıcaklığını korurken, devlet-millet bütünleşmesinde depremzedelerin yaraları sarılmaya çalışılırken bunlar kendi içinde hakarete varan adaylık kavgası yaşıyorsa, bunların bir değer yargısı olmadığını herkes görmelidir.

6+HDP masası Meral Akşener’in son açıklamalarıyla aslında dağılmıştır. Masa zaten sallanıyordu. Meral Akşener’in CHP yönetimine hakareti sonrası ayakları üzerinde kalması mümkün değildir. Meral Akşener’in aklı fikri Ekrem İmamoğlu’ndadır. Onu aday yapabilirse dünyalar onun olacaktır. FOX TV’de Kemal Kılıçdaroğlu’na “Kazanamaz aday” imasında tekrar bulunması da bu yüzdendir. Sanki Ekrem İmamoğlu hangi çalışmasından, hangi ahlaki özelliğinden, hangi karakterinden kazanacak aday ise? Aklı olup da bu adamın bir tane olumlu özelliğini gören var mı? Ama Heval Meral ablamız görüyor!

Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu kadar atar-gider yaptıktan sonra aday olmaması zaten mümkün değildir. Aday olamazsa onun komedi hali daha çok zirveye çıkacaktır. Türk siyasetinin zavallı figürü olan Kemal Kılıçdaroğlu gerçekten şimdi de zavallı bir haldedir. Kendi kurdurduğu, beslediği, büyüttüğü bir parti önünde engel olduğu yetmiyor gibi, sürekli kendini ve kadrosunu aşağılıyor. Meral Akşener de galiba CHP’nin bu zavallılığını siyasi fırsata çevirmeye çalışıyor.

Bakalım önümüzdeki günlerde Kemal Kılıçdaroğlu aday olup kararlı bir duruş mu sergileyecek yoksa düştüğü bu zavallı hali ortadan kaldırmak için bir adım atacak mı?

Deprem felaketinin acısında bile birbiriyle kavga edenlere bırakın Türkiye’yi yüz kişilik bir beldenin teslim edilmeyeceğini herkes tecrübe etti değil mi? Bunlar menfaati için anasını, babasını, evladını bile tanımaz. “Gerizekalı” diye tarif edilen CHP yönetimi bakalım bugüne kadar ayakkabısının topuğunu yaladıkları Akşener’e ne diyecektir? Her konunun gevezesi olan Özgür Özel’den bir cümlelik açıklama bekliyoruz.

Okunma : 252
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın
 
Bu ayın en çok okunan haberleri