Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

15 Haziran 2024 Cumartesi
Akşener CHP'ye bir tezgah deniyor!
Kategori : GÜNDEM
29 Ağustos 2022 10:27
 
Akşener CHP'ye bir tezgah deniyor!

  Önümüzdeki günlerde CHP-İP arasında kıyamet kopacak. Çünkü Meral Akşener’in menfaat-tezgâh ve proje partisi bunun zeminini hazırlıyor. Çünkü CHP sayesinde varolan bu parti, CHP’nin iç bünyesine müdahale etme çalışmaları yapıyor. Bugüne kadar Ekrem İmamoğlu ile takılan, onu haddinden fazla dini, milli sembol ve kavramlar üzerinden öven, partisi adına İBB’den maddi ve kadro kazanımları elde eden Meral Akşener, şimdi de bugüne kadar yüzüne bakmadığı Mansur Yavaş üzerinden bir şey denemeye çalışıyor. İP’in İl ve ilçe başkanlarıyla sürekli toplantı ve görüşmeler yaparak “Arkasında durabilirse aday olarak  Mansur Yavaş’ı çıkaracağım” konuşmaları yapıyor.

          Bunu sadece biz değil, CHP’nin eski milletvekili ve CHP propagandacısı olan Barış Yarkadaş, “Meral Hanım istemiyor Kemal Bey’in aday olmasını. Bunları bilgiye dayalı söylüyorum, yorum yapmıyorum” sözleriyle ifade etti.

          Kemal Kılıçdaroğlu aday olacak gibi çalışıyor, CHP’nin üst düzey yöneticileri, CHP’li Belediye Başkanları “Adayımız Kılıçdaroğlu” diyor, kürsülere “Cumhurbaşkanım” diyerek çağırıyorlar ama Meral Akşener CHP’li Belediye Başkanını ayartma peşinde koşuyor.

          Hem de Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul ve Ankara’yı açıkça ifade ederek, defalarca “CHP’li Belediye Başkanları aday yapılmayacak” dediği halde...

          İşin garip ve tuhaf tarafı Meral Akşener ile Mansur Yavaş hep mesafeli, birbirine uzak iken, Meral Akşener’in bu pozisyon değişikliği niçin olmuştur? Merakımız budur.

          Mesela eski İP Genel Başkan Yardımcısı ve milletvekili İsmail Ok, bir televizyon programında “Meral hanım, yaptığımız toplantılarda Mansur Yavaş’ın ABB adaylığına şiddetle karşıydı” açıklamasını yapmıştı.

          Mansur Yavaş’ın birçok sırrına sahip olan ve Mansur Yavaş CHP’ye geçtiği 2013 yılından bu yana onun sosyal medya uzmanı danışmanı olan İlker Bay’da Mansur Yavaş’la arasının açılmasıyla birlikte bazı itiraflarda bulunmaya başladı. Mesela yazımızın konusuyla ilgili olarak, kendi sosyal medya sayfasında, “Mansur Yavaş, İyi Parti’deki aklınıza gelen herkesten nefret eder. Onlar da Mansur Yavaş’ı sevmez. Sevgili genç kardeşlerim, ortada dönen bu pis gösterinin bir parçası olmayalım! Ben büyük bir hata yaptım ve hayatımı, kariyerimi, enerjimi, paramı bir hiç için heba ettim. Siz yapmayın“ açıklamasını yaptı.

          Mansur Yavaş, 2013 yılında CHP’ye geçerken “40 yıllık geçmişimi geride bırakarak CHP’ye geçiyorum” demişti. Yani o artık CHP’nin tapulu malı iken, Meral Akşener başka bir partinin Belediye Başkanı üzerinden neyin planını yapmaktadır?

          Kemal Kılıçdaroğlu, hafta sonu HaberTürk ekranlarında idi. O programda da Yavaş ve İmamoğlu’nun adaylık ihtimaliyle ilgili ayrıca şunları söyledi: Şimdi adayı 6’lı masada, 6 lider belirleyecek. Önümüze böyle bir şey gelmez.”

          Kemal Kılıçdaroğlu “Önümüze böyle bir şey gelmez” derken, Meral Akşener niye onun önüne böyle bir şey getirmeye çalışıyor?

          Kemal Kılıçdaroğlu o programda ayrıca “Devlet yönetimi sıradan olay değil. Devlet aklına sahip olacak, adalet, liyakati bilecek. Devlet içindeki ciddi kurumların nasıl çalışacağını bilecek. Bütün bunları bilmeyen kişileri getirip koyarsanız olmaz” diyerek de yine çapsızlıkları meşhur Mansur ve Ekrem ikilisini bir kez daha elemiş oldu. Kemal Kılıçdaroğlu ya kendini düşünüyor ya da dışarıdan bir adayı var.

Ama Meral Akşener neyin peşinde onu tam anlayamadık!

Siyasette kiminle yol yürüdüyse onu satmış birinin yeni hedefi Kemal Kılıçdaroğlu sanırım.

          “Tansu Çiller’in öğrencisiyim” ve “Uzun süredir DYP’yi bırakıp başka bir partiye geçeceğim yolunda spekülasyonlar yapılıyor. Ben 1993 yılı Kasımında DYP’ye üye olup nikâh kıydım. Benim nikâhım “Katolik Nikahı” gibi boşanması olmayan bir nikahtır. DYP üyesi olmayı şeref sayıyorum. Benim evladıma bırakacağım tek miras DYP’dir” dedi. Tansu Çiller’i sattı.

          AKP kuruluş günlerinde “Eskiden Ülkücüydüm. Şimdi Demokratım” ve “Liderimiz Erdoğan” dedi. Recep Tayyip Erdoğan’ı sattı.

          “Samimi ve inanmış bir demokrattır. Son derece yardımseverdir ama yardımlarını gizli yapar. Çok iyi de bir stratejik akla sahiptir. Satranç oyuncusudur, hep 5 hamle sonrasını görür. Bazı şeyleri göze alır, ama demokrasinin yanında durur. Partiye zarar getirecek bir şey Türkiye’ye faydalıysa, onu yapar. Rastgele konuşmaz. Çok edeplidir. Çocuğu yaşında birini de ceketini ilikleyerek karşılar. Devlet Bey’i kamuoyuna doğru düzgün anlatamamamız bizim eksikliğimizdir. “ dedi. MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi sattı.

Galiba sıra “Dualarım onunla” dediği Kemal Kılıçdaroğlu’na geldi.

          Bak Kemal Kılıçdaroğlu geçen söyledim, yine söylüyorum. Bunlar masada otururken senin böbreğini söküp, götürür organ mafyasına satar. Ruhun bile duymaz. Ama FETÖ MHP’yi ele geçirmeye çalışırken, bunlara her türlü desteği verdiğin için herşeyi hak ediyorsun. Umarım daha beter olursun.

Okunma : 391
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın
 
Bu ayın en çok okunan haberleri