Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

03 Ekim 2023 Salı
Anayasa Mahkemesi ışık mı verdi?
Kategori : GÜNDEM
01 Ağustos 2023 11:37
 
Anayasa Mahkemesi ışık mı verdi?

Seçimlerden önce gece-gündüz cezaevinden attığı twitlerle, gazete ve televizyonlarla yaptığı röportajlarla gündem olan terörist Demirtaş, umut bağladığı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hezimeti sonrası bir sustu tam sustu. Muhalefetin akil adamı durumundaki terörist Demirtaş seçim sonrası “Mücadeleyi cezaevinden her yoldaşım gibi dirençle sürdürürken, aktif politikayı bu aşamada bırakıyorum" açıklamasını yaparak cezaevindeki odasına gömülmüştü.

O susuyor ama onun adına konuşanlar var.

Demirtaş’ın avukatlarından Mahsuni Karaman, bir televizyon programında dava sürecine dair “Anayasa Mahkemesi toplansaydı, Selahattin Demirtaş’ı serbest bırakmasına dair karar verecekti” açıklamasını yaptı.

Siyasi yorumcu diye sunulan akademisyen Cemalettin Taşcı, katıldığı bir televizyon programında “Ben Demirtaş'ın dışarı çıkmasının hatta seçimlerden önce dışarı çıkmasının Osman Kavala'nın dışarı çıkmasından çok daha yüksek ihtimal olduğunu düşünüyorum.’’ yorumunda bulundu.

Sosyal medyada PKK’lı bilinen kişiler de aynı bu yorumda bulunmaya başladı. “Yılbaşından önce Demirtaş aramızda olacak” kampanyası başlattılar resmen…

Aldığı her kararda HD(P)KK lehine imza atan Anayasa Mahkemesi, bu PKK sevicilere nasıl bir umut kaynağı olduysa terörist Demirtaş taraftarlarının gözü ve kulağı, Anayasa Mahkemesinde kalmaktadır. Anayasa Mahkemesinin bu zamana kadar yaptıklarını, yapacaklarının teminatı olarak görmektedirler.

Selahattin Demirtaş gibi her kanlı olayın baş azmettirici olmuş birisi cezaevinden çıkacaksa bize de merhum Abdurrahim Karakoç gibi seslenmek düşer:

“Ölürsen de hak yedirme, hak yeme;

Aka kara, karaya da ak deme.

Adaletten ayrılırsa mahkeme,

Bir hâkime bir de kanuna tükür.”

Selahattin Demirtaş’ın, Hendek-Çukur olaylarında PKK’lı teröristleri azmettirdiğine dair dolu konuşması var. Hele bir de “Hendek kazanların alnından değil, ellerinden öpüyorum" sözü var ki bu hepsine bedel… Teröristler için “Hendek kazmayıp ne yapacaklar?” diye destek olan da o… 793 asker ve polisimizi o süreçte şehit verdik. Anayasa Mahkemesi şimdi bunun ödülünü mü terörist Demirtaş’a veriyor? Sanırım Kobani olaylarında HD(P)KK’lıları sokaklara dökerek hayatlarını kaybetmesine sebep olduğu 53 kişinin mükâfatı, terörist Demirtaş’ın serbest bırakılması olacaktır.

“Anayasa Mahkemesi, Selahattin Demirtaş’ı serbest bırakacak” iddiaları Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim vaadinde önemli bir yer tutmaktaydı. O hezimete kurban gitti ama seçim vaadini gerçekleştirme görevi sanırım Anayasa Mahkemesine yadigâr kaldı?

Kemal Kılıçdaroğlu için bu hâl önemli olmadığı gibi, Anayasa Mahkemesi için de terörist Demirtaş’ın, PKK’lı eylem ve söylemlerinin, PKK’lı teröristleri azmettirerek yüzlerce askerin, polisin, masum vatandaşın hayatını kaybetmesinin bir önemi yoktur.

Türkiye Cumhuriyeti’ni bölme/parçalama çabası ödüllendiriliyor.

PKK’lı olmak itibarlı hâle getiriliyor.

Asker ve polis şehit etmek için azmettiricilik yapmak, ceza almaktan muaf tutuluyor.

Anayasa Mahkemesi, terörist Demirtaş’ı serbest bırakacak karara imza atarsa, büyük ihtimalle yüklü tazminat ödenmesine de karar verecektir.

Tarih yine gösterdi ki MHP Lideri Devlet Bahçeli, hep haklı çıkıyor. Keşke aylar, yıllar sonra değil de olayın başındaki duruşundan onu anlayabilseniz. Ah keşke...

Okunma : 197
Gündem haberleri
Konya'da Annesiyle Tartışan Kişi Annesini Tüfekle Vurarak Öldürdü
29 Eylül 2023 Okunma: 414 ÇUMRA
Elektriğe Yüzde 20 Zam Geldi
29 Eylül 2023 Okunma: 148 GÜNDEM
Hayırlı Cumalar
29 Eylül 2023 Okunma: 105 ÇUMRA
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın