Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

18 Mayıs 2024 Cumartesi
Atatürk düşmanlığı nasıl yapılır dersidir o!
Kategori : GÜNDEM
13 Nisan 2022 14:13
 
Atatürk düşmanlığı nasıl yapılır dersidir o!

   Üç gün önce haber sayfalarında “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Bülent Ecevit Parti Okulu’nda ‘Atatürk’ü Anlamak’ dersini anlattı” içerikli bir haber vardı. Haberi görünce içimden ‘Bu ders olsa olsa Atatürk’ün fikir ve düşünceleri CHP’den nasıl temizlenir ve Atatürk düşmanları CHP’de nasıl üst düzey yönetici yapılır dersidir’ dedim ve acı acı tebessüm ettim.

          Kemal Kılıçdaroğlu’nun Atatürk ile ilgili başka bir içerikte ders vermesinin mümkünatı yoktur. Çünkü Kemal Kılıçdaroğlu CHP Genel Başkanı olduğu günden itibaren Atatürk’ün fikir ve düşünceleri CHP’den temizlenmeye başlamış ve Atatürk düşmanları en etkili makamlara getirilmiştir. Kemal Kılıçdaroğlu bu konuda ders verecek kadar uzman ve tecrübe sahibidir.

   CHP’nin başına geldiği ilk yıllarda Diyarbakır’dan “Bizi hala 1930’ların CHP’si gibi görmeyin. Dünya değişiyor, biz de değişiyoruz. Yeni şeyler söylüyoruz. Demokrasi ve özgürlüğü savunuyoruz“ diye seslenen Kemal Kılıçdaroğlu zaten Atatürk’e gelir gelmez savaş açmıştı. O savaşına hiç ara vermedi. Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran iradeye sahip çıkanlarla değil, o hep Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmak isteyenlerle yoldaşlık yapmayı tercih etti.

          Kemal Kılıçdaroğlu CHP Parti Okulu’nda Atatürk hakkında ders verirken, söz konusu Atatürk olduğunda “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” gibi bir sloganı doğru bulmuyorum. Militer bir dil olmasından öte, birey olmanın önüne geçen bir ifade” diyen ama terör örgütü MLKP’nin kurucusuna “Hasan Ocak yaşıyor. Komutana bin selam!” selamını çakan Canan Kaftancıoğlu hakkında da bilgi vermiş midir?

          Kemal Kılıçdaroğlu CHP Parti Okulu’nda Atatürk hakkında ders verirken, Atatürk’e “Kefere Kemal” diyenleri partide milletvekili yapıp, en üst düzey görevlere getirmesi hakkında da bilgi vermiş midir?

          Kemal Kılıçdaroğlu CHP Parti Okulu’nda Atatürk hakkında ders verirken, Atatürk’ün vatan hainliği yüzünden astırdığı Seyit Rıza için “Bölge halkı tarafından sevilen bir insandır” dediğini, Şeyh Sait ve vatan haini arkadaşlarının naaşlarının yerinin bilinmemesini “cumhuriyetin bir ayıbı olarak” görmesi hakkında da bilgi vermiş midir? Kemal Kılıçdaroğlu CHP Parti Okulu’nda Atatürk hakkında ders verirken, PKK’nın kapatılan televizyonu IMC TV’de Anayasa’nın ilk dört maddesinin değiştirilmesi gerektiğini söylemesi hakkında da bilgi vermiş midir?

          Kemal Kılıçdaroğlu CHP Parti Okulu’nda Atatürk hakkında ders verirken, CHP’nin PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile hazırladıkları Atatürksüz Anayasa taslakları hakkında da bilgi vermiş midir?

          Kemal Kılıçdaroğlu CHP Parti Okulu’nda Atatürk hakkında ders verirken, sabah akşam serbest bırakılmasını istediği terörist Demirtaş’ın PKK’lı teröristlere “Hendek kazanların ellerinden öpüyorum” dediği Hendek-Çukur olaylarında Atatürk’ün heykellerinin yakıldığı, kırıldığı hakkında da bilgi vermiş midir?

          Kemal Kılıçdaroğlu CHP Parti Okulu’nda Atatürk hakkında ders verirken, Tunceli’nin Pülümür ilçesinde Türk askerinin dağlara “Ne mutlu Türküm diyene” yazmasına karşı çıkmasını, “Ben olsaydım Tuncelililere sorardım, Atatürk’ün bir sürü sözü vardır. ‘Hangisini istiyorsanız onu yazalım’ diyebilirdim” sözleriyle karşı çıkması hakkında da bilgi vermiş midir?

          Kemal Kılıçdaroğlu CHP Parti Okulu’nda Atatürk hakkında ders verirken, ittifak ortaklarıyla hazırladıkları “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Mutabakat Metni” içinde bir kelime dahi Atatürk ismini geçirmedikleri hakkında da bilgi vermiş midir?

          Atatürk konusunda böyle bir sicil sahibi olan Kemal Kılıçdaroğlu neyin dersini vermiş olabilir ki?

          Mevcut CHP’nin Atatürk’e düşmanlık noktasındaki bakış açısı hakkında verdiğim örnekler kısa bir kesittir. Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarattığı yeni CHP’nin Atatürk düşmanlığı konusu inanın sayfalara sığmaz. CHP’nin politikalarındaki eylem ve söylemlere bakarak söylüyorum, Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu dünyada en nefret ettiği kişi Atatürk’tür. Atatürk döneminde bugün yaptıklarını yapsa muhakkak idam edilecek olan Terörist Demirtaş’ı kendine kanka yapan, HDP’yi CHP’ye ittifak ortağı yapan Atatürk’ü sevebilir mi?

          MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli de Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP Parti Okulu’nda Atatürk hakkında verdiği derse yorumda bulunarak şunları söylemiştir:

          “Kılıçdaroğlu’nun, geçtiğimiz günlerde CHP Parti Okulu’nda Atatürk’ü anlamak konulu ders verdiği medyaya yansımıştı.

Acaba anladığı neydi, anlattığı nelerdi?

İster istemez merak ediyor ve sormaktan kendimizi alamıyoruz.

          Bilmediği ve tanımadığı bir şeyi, bir kişiyi anlatmaya çalışmak sadece cahillere özgü bir tutumdur.

Kaldı ki bugünkü CHP’nin neresi Atatürk’ün CHP’sine benzemektedir?”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu sözlere verebilecek cevabı var mıdır?

          Kemal Kılıçdaroğlu Atatürk’ü istismar etmeyi bıraksın da, CHP Parti Okulu’nda terörist Demirtaş ve etki ajanı Osman Kavala sevdasını, YPG aşkını, HDP tutkusunu anlatsın… Zaten bunu yaparsa Atatürk düşmanlığı daha da netleşir.

Okunma : 367
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın
 
Bu ayın en çok okunan haberleri