Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

21 Ekim 2020 Çarşamba
Bahçeli'den Erdoğan'a tepki!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Andımız ezanı Türkçe okumak, okutmak isteyenlerin eseridir" diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tepki gösterdi.
Kategori : GÜNDEM
06 Kasım 2018 11:23
 
Bahçeli'den Erdoğan'a tepki!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Andımız ezanı Türkçe okumak, okutmak isteyenlerin eseridir" diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tepki gösterdi.

MHP lideri Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Burada hükümetin ekonomi politikasına birtakım eleştiriler yönelten Bahçeli, dün açıklanan enflasyon rakamlarını da değerlendirdi.

Söz konusu rakamların son 15 yılın en yükseği olduğuna dikkati çeken Devlet Bahçeli, "Enflasyon canavarı çoktan baş kaldırmıştır" dedi.

Bahçeli, şöyle devam etti:

— Anlaşılan enflasyonla mücadele kapsamında binlerce firmanın yaptığı yüzde 10'luk indirim etkisiz olmuştur. Döviz artınca hemen fiyatları şişirenler, döviz inince neden harekete geçmiyorlar?

'HERKESİN AİDİYET VE MEŞREBİNE SAYGI DUYUYORUZ'

Bahçeli, konuşması sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın  "Andımız ezanı Türkçe okumak, okutmak isteyenlerin eseridir" ifadesine de değindi.

"Herkesin aidiyet ve meşrebine saygı duyuyoruz. Türk ve Türkçülük üzerinden tartışmak emperyalizme selam vermektir. Bu pespayeliye hiçbir ülkücü onay vermez. Türkçülüğü, ırkçılık ile aynı gören kim varsa tarihi ve devasa bir hatanın tam ortasındadır" diyen Bahçeli, sözlerine "Andımızı Türkçe okumak, ezanın Türkçe okunmasına çanak tutmak değildir" diye devam etti.

'TÜRKİYE CUMHURİYETİ, KUCAKLAŞMANIN DEVLETİDİR'

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

— Cumhuriyetin 95'inci yılında hayata geçen 200 milyon kapasiteli havalimanından memnun olduk. Cumhuriyetin dayanağı, cumhurun iradesidir. Türkiye Cumhuriyeti, kucaklaşmanın devletidir. Türkiye Cumhuriyeti geleceğin süper gücüdür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e şükran ve vefa borcumuz vardır. 10 Kasım'da Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 80'inci yılını anacağız. Sahip olduğu karar ve azimle yol gösterici olmuştur. Atatürk, Türk Milleti'ne kendisini adamış, inanmış ülkü sahibi bir şahsiyettir. Onun karakterinde teslimiyetin kırıntısı yoktur.

— Türk Milleti'nin kolektif dehasını hayata geçirerek, hürriyetin bir bağış değil, bir fetih olduğunu gösterdi. Entrikacıların senaryolarını boşa çıkarmıştır. Bize göre 10 Kasım, ağıt, matemden öte, Atatürk'ün daha iyi tanınması için bir eşik olmalıdır. Hala Atatürk'ü idrak edemeyen, etse de, ifade edemeyen yozlaşmış Cumhuriyet hasımları vardır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türk Milleti'nin ortak değeridir. Türk Milleti'nin banisidir. Fikir ve emanetine tahammülsüzlük vahşi bir tuzaktır. Bu tuzağa düşemeyiz. Atatürk demek, ne mutlu Türk'üm sözüne sadakattir. Atatürk demek, Türk demektir, Cumhuriyet demektir, Samsun'dan itibaren akşama aşama sahnelenen zafer demektir. Keşke Yunan kazansın diyenler bizden değildir, asla bizden sayılmayacaklardır. Aslını inkar eden köksüzler ne Türk ne de Müslüman olabileceklerdir.

'ÜSTESİNDEN GELMEMİZ GEREKEN KONULAR BİRİKMEKTEDİR, İNSANIMIZ KAYGILIDIR'

- Üstesinden gelmemiz gereken konular bilinmektedir. Ahlak ve adabımızdaki tahribat ivme kazanmıştır. İnsanımız kaygılıdır. Maalesef trafikte, evde, iş yerinde, siyasette kavga hakimdir. Tokalaşmak yerine sıkılı yumrukla pozisyon alanlar toplumsal barışa kast edenlerdir. Bu zihniyet giderek yaygınlaşmaktadır. Kadına saldırı, cinayet, taciz haberleri artmıştır. Bunlar yetmiyor gibi hayat pahalılığı her alanda insanımızın derdidir. Konkordato otomatiğe bağlanmış gibi. Fabrikalar böyle bir zamanda niye yanar? Kimse aklımızla alay etmesin. Ekonomik teröre karşı aslanlar gibi mücadele ettik. İstikbal yürüyüşümüzü sekteye uğratmak, sekteye uğratmak rezilliktir. Fabrika yakmak, yanmasına müsaade etmek Türkiye'yi dinamitlemektedir. Yani sosyal ve ekonomik savaşa çekmektedir. Türkiye ekonomisi kur saldırısında büyük zarar almıştır. Ekonomideki durumlardan istifade sağlamak, en ufak esintide gemiyi terk etmek millete haksızlıktır. Vatandaşımız nereye kaçsın? Neyini yaksın? Nereye gitsin?

 

'ENFLASYON CANAVARI ÇOKTAN BAŞINI KALDIRMIŞTIR'

— Enflasyon canavarı çoktan başını kaldırmıştır. Merkez Bankası sene başında 7, sonra 13,4 olarak revize etmişti. Yıl sonu enflasyonu 23,4 olarak hedeflenmiştir. Yeni ekonomik programda enflasyon oranı 20,8 olarak tahmin edilmişti. Enflasyonla mücadele kapsamında firmaların yüzde 10'luk indirimi görünen o ki yetersiz olmuştur. Dileğimiz ekonominin, piyasaların hareketlenerek canlanması, TL'deki kaybın süratle tamir edilmesidir.

— Kur geçişkenliği ile indirimlerin insanlarımızın hayatına yansıması gerekir. Döviz artınca etiketleri şişirenler, şimdi döviz inince neden etiketleri indirmiyorlar? Yüzde 10'luk enflasyon indirimi ikram mıdır? Zam butonuna hemen basanlar, dolar gerileyince fiyatları neden indirmezler? Haksız kazanç vurgunculuktur! Dövizin artışı ile zam yapanlar indirim yapmazlarsa kazandıkları haramdır,zıkkımdır, burunlarından gelecektir.

'ABD'NİN, TÜRKİYE'Yİ MEŞGUL EDEREK STRATEJİK AMAÇLARINI GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN HER YOLA BAŞVURDUĞU AÇIKTIR'

- Terör örgütleri neredelerse oraların imhası acilen sağlanmalıdır. Türkiye'nin şuandaki terörle mücadelesi takdire şayandır. Obüs bataryaları ile belirlenen hedefler ateş altına alınmıştır. Türkiye sözünü yere düşürmemiş, ilk etapta lazım gelen müdahaleyi yapmıştır. Türkiye 31 Ekim'de Ayn-el Arap'ta milletimizin mesajını açıkça vermiştir. TSK ile ABD askerleri 1 Kasım'dan itibaran Münbiç'te ortak devriye başlamıştır. Devriye turları ortak bir faaliyete dönüşmüştür. Bunun nasıl bir sahneye varacağı yakında görülecektir. Görünüşe bakılırsa ABD aynı anda hem Türkiye'yi idare etmekte hem YPG'yi korumaktadır. Bu samimiyetsizliktir. ABD, yeni bir aldatma sürecini devreye almıştır. ABD'nin, Türkiye'yi meşgul ederek stratejik amaçlarını gerçekleştirmek için her yola başvurduğu açıktır, aşikardır. PKK, PKK'dan nasıl ayrıştırılacaktı.

'TERÖRLE MASAYA OTURULMAZ, MÜZAKERE EDİLMEZ'

— Terörle masaya oturulmaz, müzakere edilmez. Geçmişte yaşananlar tecrübedir, Türkiye badireli günler atlatmıştır. Hainleri yok etmeden milli huzur ve sukunet gerçekleşemez. Kürt kökenli kardeşlerimizin terör örgütü ile bir bağı yoktur. Kürt kökenli kardeşlerimiz ile terör örgütünü iliştirmek şerefsizliktir.

'BU PESPAYELİĞE HİÇBİR ÜLKÜCÜ ONAY VERMEZ'

- Bitmiş tartışmaları yeniden konuşmak kimseye fayda sağlamayacaktır. Son günlerde televizyonlarda Türklük konuşuluyor. Türk Milleti masaya yatırılıyor. Sözde uzmanlar, yarım aydınlar cehaletlerine aldırmadan ağızlarına ne geliyorsa konuşuyorlar. Nerede kimliksizliğin tutsağı olan varsa, nerede soyu sopu karışık kişi varsa ekranlarda ahkam kesiyor, gazetelerde yazıyor. Her konuyu çözdünüz, her şeyi bitirdiniz de Türk Milleti'nin kim olduğu mu kaldı? Nereye varmak istemektesiniz? Kırdığınız ceviz kırkı geçti? Türk Milleti kimdir sorusuna cevap arayanlar asıl siz kimsiniz? Nereye hizmetle tembihlendiniz? Kıyısında, köşesinde yer almadığınız bir değerle ilgili konuşmak ne haddinize, ne hakkınızadır? Herkesin aidiyet ve meşrebine saygı duyuyoruz. Türk ve Türkçülük üzerinden tartışmak emperyalizme selam vermektir. Bu pespayeliğe hiçbir ülkücü onay vermez. Türkçülüğü, ırkçılık ile aynı gören kim varsa tarihi ve devasa bir hatanın tam ortasındadır.Kaynak:Merhaba

Okunma : 468
Gündem haberleri
Konya'da Feci Kaza Baba Oğul Öldü, Anne Ağır Yaralı
19 Ekim 2020 Okunma: 911 ÇUMRA
Konya'ya Sağanak Yağmur Uyarısı
19 Ekim 2020 Okunma: 711 ÇUMRA
Tabletler Ücretsiz Olarak Nasıl Dağıtılacak
19 Ekim 2020 Okunma: 660 GÜNDEM
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın