Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

25 Mayıs 2024 Cumartesi
Celladına âşık adamın HDP yalanları!
Kategori : GÜNDEM
14 Eylül 2021 13:54
 
Celladına âşık adamın HDP yalanları!

       Türk milletini bölmeye çalışan HD(P)KK gibi bölücü unsurların kucağında siyaset yapıp, bir de kendilerine “Millet İttifakı” adını veren garabet siyasi oluşumun içindeki son güncellenmiş Pinokyo da İP Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı oldu. Kendilerine “Millet İttifakı” deseler de özlerini siyasetin illetleriyle, zilletleriyle şekillendiren bu partilerin en büyük yalanı da “Biz HDP ile ittifak yapmadık” şeklindeki karartmadır.

           Gazeteci Turgay Güler, telefonla canlı yayına bağlanan Cihan Paçacı’ya, “HDP, Millet İttifakı’nda yer alacak mı?” sorusunu yöneltiyor, İP Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı bu soruya “HDP başlangıçtan itibaren Millet İttifakı’nın dışındadır. Hiç Millet İttifakı’nın içinde olmadı. Dolayısıyla bizim ittifak görüşmelerinin içinde bugüne kadar HDP olmadığı gibi bugünden sonra da bu hâli ile olmayacak” şeklinde cevap veriyor. Yani yalan söylüyor ve inkâr ediyor.

           HDP geri zekâlı, seçimleri kazanan CHP’li belediye başkanları geri zekâlı… Âlemin bir akıllısı bu İP’liler…

           Kandil’de teröristbaşları, cezaevindeki terörist Demirtaş “Oyunuzu CHP’ye verin” çağrısında bulunuyor, HDP “CHP’ye seçimleri bir kazandırdık” diyor, seçimleri kazanan CHP’nin belediye başkanları “Bu zafer bizlere destek veren HDP’nin bir eseri ve başarısıdır” diyor ama bu siyasetin menfaat uğruna her türlü inkâra hazır olan tipleri “HDP başlangıçtan itibaren Millet İttifakı’nın dışındadır” diyebiliyor.

           HDP kâğıt üzerinde Millet İttifakı’nda görünmeyince ittifak yapmadınız mı oluyor? Zaten oradaki temel amaç HDP’li ittifakı resmiyete bağlayıp tepki çekmemek…

           HDP ve İP’in İstanbul’da, Ankara’da, Adana’da, Mersin’de, İzmir’de, Antalya’da, Hatay’da belediye başkan adayları var mıydı da bizim haberimiz olmadı Cihan Paçacı?

HDP ve İP, bu illerde CHP’yi beraber desteklemedi mi?

           Hani sen övünerek “CHP’ye sağdan oy akışını sağladık” diyordun ya Cihan Paçacı, HDP ile beraber desteklediğiniz ve seçimi kazanan CHP’nin belediye başkanları HDP hakkında zaten gayet sıcak ilişkide olan kişilerdir.

Ne diyordu CHP’li belediye başkanları:

Mansur Yavaş: Ajans karar verirse HDP ile görüşürüm.

Ekrem İmamoğlu: HDP’lilere layık olabiliyorsam ne mutlu bana. Başımın üstünde yerleri var.

Tunç Soyer: HDP’nin gücüne güç katmaya devam edeceğim.

Vahap Seçer: Bu zafer HDP’nin eseri ve başarısıdır.

***

           Bunlara oy verip, bunların belediye başkanı olduğu yerlere müdür, şef yerleştirip, ihaleler alan sizler değil misiniz?

           CHP’li Mansur Yavaş, İP’li Samsun Milletvekili’ne 73 milyonluk ihale vermişti. Nasıl gidiyor ihale işleriniz Cihan Paçacı?

           İzmir Büyükşehir Belediyesine müdür olarak gönderdiğiniz İP Genel Başkan Yardımcınız nasıl, yerinden memnun mu?

           HDP ile ittifak yaptığınız bir gerçek olduğu gibi, CHP’li belediyelerdeki siyasi ve şahsi menfaatlerinizi de HDP sayesinde kazanmaktasınız. İnkâr etmeyin, HDP’ye minnet duyun sadece…

           Cihan Paçacı, yerel seçimler için adaylar belirlenmeden aylar önce “CHP’ye sağdan oy akışını sağladık” dediğin partinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP’li Ahmet Türk ile gizlice kahvaltı programı yapıp, daha sonradan bu görüşme deşifre edilmemiş miydi?

           Ahmet Türk gizli toplantının deşifre olması sonrası 2018 Kasım ayında RS FM’de Yavuz Oğan’a yaptığı açıklamalarla “HDP’yle ittifak görüşmeleri yapmadık, HDP ile ittifak yapmadık” diyen sizin gibi Pinokyoların burnunu uzatmamış mıydı?

           Yavuz Oğan: (Kemal Kılıçdaroğlu ile yemek) Nasıl oluştu bu yemek meselesi? Biraz bilgilendirir misiniz bizi?

           Ahmet Türk: Tabi bir yemek değildi. Sabah kahvaltısında bir araya geldik. Arkadaşımızın eski milletvekili o partiden. Böyle bir görüşmenin mümkün olup olmadığını sordu. Ben de ‘Niye olmasın’ dedim. Yani bu teklif bizden gitmedi. Görüşme teklifi. Onlardan geldi. (Kemal Kılıçdaroğlu’ndan) Seçmen başında doğru kararlarla, doğru adaylarla gerçekten bu yerel seçimlerde daha başarılı olmanın artık kaçınılmaz olduğunu hepimizin görmesi gerek. Demokrasiyi savunabilecek, demokrasiyi esas alan, demokrasi prensiplerini uygulayabilen ve bunu yürütebilen bazı yerlerde, o adaylar etrafında bütünleşmek gerek diye düşünüyorum.

           Yavuz Oğan: Az önce aktardığınız düşüncelerle paralel miydi? Yani bazı kritik illerde memnuniyetsiz olan seçmenin tamamını kapsayacak CHP de paralel mi yani?

           Ahmet Türk: Evet inanıyorum ki söylediklerimiz biraz etkili olur. Çünkü söylediklerimiz doğru şeylerdi. Yapılması gereken şeylerdi. Sayın Kılıçdaroğlu’nu biliyorsunuz. Öyle çok açık konuşmaz.

Yavuz Oğan: Dinledi mi sizi?

           Ahmet Türk: Tamam ama söylediklerimi hep onayladı. Yani yapılması gereken, yürütülmesi gereken politikalar konusunda karşı çıkmadı.

Kemal Kılıçdaroğlu niye yalanlamadı Ahmet Türk’ün açıklamalarını?

           Yahu Cihan Paçacı sen “HDP ile ittifak yapmadık” yalanına sarılıyorsun. Desteklediğiniz CHP’nin Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyen HDP Eş Başkanı Mithat Sancar’ın gazetecinin “Hem Abdullah Öcalan hem de PKK konusunda CHP-HDP arasında görüş farklılığı olduğunu düşünüyor musunuz?” sorusuna “Bu konularda CHP ile aramızda bir sorun olduğunu da düşünmüyoruz” şeklinde verdiği cevaba dahi ne siz ne CHP cevap veremedi. Hâlâ “HDP ile ittifak yapmadık” masalları anlatıyorsunuz?

           Cihan Paçacı “HDP ile ittifak yapmadık” değil, doğrusu “Biz ne kadar saklamaya çalışsak da, gerek HDP’liler, gerekse seçimi kazanan CHP’li belediye başkanları HDP ile ittifakımızı saklamıyor” olacaktır.

           Sizler siyasi menfaat için herkesle iş birliği yaparsınız. Bunu da MHP’den ayrıldıktan sonra hepiniz her türlü eylem ve söylemle gösterdiniz.

           İP’inize geniş bakmaya gerek yok. Sırf senin siyasi durumun bile celladına âşık olan adam duruşudur. FETÖ sana kaset operasyonu yaptı ama sen ne yaptın, 1 Kasım 2015 seçimleri sonrası FETÖ’nün tüm unsurlarıyla desteklediği bayanın peşinden bu partiye gittin…

           CHP-HDP-İP ittifakını bırak da, sen bence kendini anlat Cihan Paçacı… Celladına âşık olmanın sebebi nedir?

Okunma : 450
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın
 
Bu ayın en çok okunan haberleri