Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

14 Temmuz 2024 Pazar
Devlet Baba'nın gönül eli
Kategori : GÜNDEM
19 Ocak 2023 12:35
 
Devlet Baba'nın gönül eli

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında birçok hayır işi yapan ve bunun reklamını fazla yapmayan bir liderdir. Bu konulardaki mütevazılığını onu tanıyan herkes biliyor. Eğitim ve yaşam rahatlığı için katkı sağladığı çocuklar ve gençler, yaptırdığı camiler, yaptırdığı huzurevleri, iyileşmesi için ilgilendiği ve ameliyat ettirdiği hastalar… Bu ve benzeri manevi hazinesini doldurduğu daha birçok olay vardır.

Sayın Devlet Bahçeli, geçtiğimiz günlerde Anadolu Ajansı muhabirleri ve foto muhabirlerinin yurt içinde ve dışında yıl boyunca çektiği fotoğrafları inceledi ve AA’nın “Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı. Ve orada da Anadolu Ajansı’nın yetkililerine Afganistan'ın Faryab vilayetinin Andhoy ilçesinde, himayesinde faaliyetlerini sürdüren öksüz ve yetim Türkmen çocukların kaldığı Andhoy Türkmenevi Talebe Yurdu ile ilgili fotoğraf albümünü gösterdi.

Andhoy Türkmenevi Talebe Yurdu ile ilgili geçtiğimiz yıl televizyon ve gazetelerde Devlet Bahçeli’nin oradaki çocuklara bayram hediyesi gönderdiğine dair haberler çıkmıştı. MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin himayesinde yaklaşık 4 yıldır faaliyetini sürdüren bu talebe yurdunda 80 erkek, 70 kız çocuğu eğitim görmektedir.

Andhoy Türkmenevi Talebe Yurdu ile ilgili çıkan o haberlerde talebe yurdundaki bir yetkili oradaki tüm çocuklarla poz vererek “Sayın büyüğümüz Devlet Bahçeli tarafından kurulan bir yetimhane burası. Devlet Bahçeli başkanımız çocuklarıma elbise ve ayakkabı hediye etmiştir” sözleriyle açıklama yapmıştı. Oradaki çocuklar da duydukları memnuniyeti MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye yönelik söyledikleri şarkılar ve okudukları şiirlerle dile getirmişlerdi. O manzarayı görüp de duygulanmamak mümkün değildir.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin gönül eli Türk dünyasının her yerindedir. Doğu Türkistan derneklerine, Irak ve Suriye’deki Türkmenlere yapmış olduğu maddi ve manevi destekleri muhatapları çok iyi bilmektedir.

Yüce Peygamberimizin (sav), “Fazilet ehlinin değerini ancak fazilet sahipleri bilir” sözünün ışığında bu faziletleri fazilet sahipleri görüyordur. MHP Lideri Devlet Bahçeli, siyasetçi olmasına rağmen gönül elinin uzandığı olayları siyasette reklam etmeyerek, birçoğunu gizli yaparak gönül ehli olduğunu her daim göstermiştir.

Gönül ve dava adamı olmak böyle bir karakter gerektiriyor.

Koray Aydın MHP’de siyaset yaparken, bu gönül ve dava adamlığına şu örneği veriyordu: “DEVLET BEY GENE GENEL SEKRETERDİ. O DÖNEMİN ŞARTLARI ÇOK AĞIRDI. MHP GENEL BAŞKANI TÜRKEŞ YASAKLIYDI. 1987’DE ABDÜLKERİM DOĞRU GENEL BAŞKANDI. O ZAMAN PARTİNİN ADI MİLLİYETÇİ ÇALIŞMA PARTİSİ (MÇP) İDİ. MÇP NECATİBEY CADDESİ’NDE ÜÇ ODA BİR SALONLU BİR APARTMAN DAİRESİNDE İDİ. PARTİ BÜYÜK BİR MADDİ SIKINTI İÇİNDEYDİ. DEVLET BEY PARTİNİN SIKINTILARINI GÖĞÜSLEYEN İNSANDI. BÜTÜN KİRA VE GÜNLÜK GİDERLERİ ÖDERDİ. O ZAMAN GENEL MUHASİP YARDIMCILIĞI YAPTIĞIM İÇİN DURUMU EN İYİ BİLENİM. BİRKAÇ PERSONELİN MAAŞINI BİLE ÖDEDİ. BUNU KİMSEYE DUYURMAZ VE REKLAM ETMEZDİ.”

Afganistan’daki yetim ve öksüz Türkmen çocuklara sahip çıkacak kadar gönlü geniş olan Türkmen beyi, davasında hep kendine yakışan bir hayatı yaşadı. Çizgisi hep dosdoğru oldu. Onun mücadelesi herkese ışıktır.

Okunma : 233
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın
 
Bu ayın en çok okunan haberleri