Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

18 Mayıs 2024 Cumartesi
Düştüğünüz şu rezil hale bakın
Kategori : GÜNDEM
03 Nisan 2023 12:00
 
Düştüğünüz şu rezil hale bakın

İlk defa bu seçimler öncesi, her ilde ve o illerin sokaklarında, caddelerinde bu kadar elinde mikrofon-kamera alıp röportaj için gezen eleman görüyorum. Bu konuya daha önce de değinmiştim. Bunlar belli bir merkezden mi organize ediliyor yoksa kendi akışında mı gerçekleşiyor bilmiyorum. Daha önce Cumhur ittifakı aleyhinde yönlendirme yapmak için organize olduklarına kanaat getirmiştik. Şimdi kaç tanesi böyle, kaç tanesi objektif tam netleştirmek zor. Kaç tanesi yaptıkları sokak anketlerini kesip-kırparak yayınlıyor, kaç tanesi olduğu gibi yayınlıyor bunu istatistik olarak ispat etmek zor.

Bugün bunları tartışmaktan ziyade, bu sokak röportajlarında gördüğüm ibretlik bir manzarayı değerlendireceğim. Bu sokak röportajcıları hangi tarafa çalışırsa çalışsın, mikrofon tuttukları vatandaşların CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu hakkında söyledikleri bir profilin, bir algının oturduğunu gösteriyor. Yaklaşık üç haftadır “Cumhurbaşkanı seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?” içerikli sokak röportajlarını baştan sona izliyorum.

İstisnasız hepsinde vatandaşın verdiği cevapların özeti şu şekildedir.

“Ben niye CHP’ye oy vereyim? PKK’lı mıyım?”

“Ben teröristlerle kol kola olanlara oy vermem”

“Kılıçdaroğlu’nun kazanması demek PKK’nın kazanması demektir.”

“Kılıçdaroğlu’na oy verirsem şehitler, gaziler ne der?”

“Kandil’in istediği Kılıçdaroğlu’na Türk milleti oy verir mi?

“Her konuda terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile işbirliği yapana oy verilir mi?

“PKK’lı Selahattin Demirtaş’ı ve Osman Kavala’yı serbest bırakacağım diyen adama oy verilir mi?”

“Kılıçdaroğlu iktidara gelirse terörle mücadele yapılmaz. Türkiye’yi bölmek isteyenler hedefine ulaşır”

“Kılıçdaroğlu gelirse PKK-FETÖ ve diğer terör örgütleri cirit atar.”

Ne kadar acı bir hal değil mi?

Atatürk’ün miras bıraktığı CHP’nin başındaki Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarattığı yeni CHP’nin ve kendinin nasıl göründüğüne bakar mısınız? Eksiği var, fazlası yok… Kemal Kılıçdaroğlu CHP’nin başına Deniz Baykal’a kaset operasyonu sonrası geldiği günden bu yana CHP’yi Atatürk’ten, Ulusalcılıktan, millilikten tamamen uzaklaştırmıştır. Kemal Kılıçdaroğlu sayesinde CHP’de PKK’lılar, FETÖ’cüler, DHKP-C’liler, Atatürk ve Türk düşmanları cirit atmaktadır.

Sokak röportajlarındaki vatandaşın CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu tarifleri o yüzden ne iftira ne de olmayanı yakıştırma halidir. Mevlana “Testinin içinde ne varsa, dışarıya o sızar” demiş ya. İçinde kirli su bulunan bir testinin temiz su sızdırması beklenemeyeceği gibi, CHP gibi terör örgütlerine sözcülük yapan bir partinin içinden de milli duruş beklemek artık çok zordur.

CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun mevcut profili budur. Atatürk’ün miras bıraktığı CHP’nin başındaki adama, Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkıp parçalamak isteyenler oy için seferberlik başlattıysa artık CHP tamamen ihanet çukuruna düşmüş demektir.

CHP’nin bu halini gören görüyor da hala destek verenler ne için veriyor acaba? Destek verenler HD(P)KK, FETÖ ile ne gibi ortak noktanız var ki?

 

Okunma : 236
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın
 
Bu ayın en çok okunan haberleri