Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

22 Temmuz 2024 Pazartesi
EYT hazırlığı başladı
Kategori : GÜNDEM
27 Şubat 2023 10:22
 
EYT hazırlığı başladı

8 Eylül 1999 öncesinde sigortalı olarak çalışmaya başlamış, yılını ve primini doldurmuş ancak yaş şartı nedeniyle emekli olamayan milyonlarca Emeklilikte Yaşa Takılanlar ( EYT), yapılan düzenlemenin Meclisten geçmesini bekliyor. Milyonlarca EYT'li bunun için deprem nedeniyle görüşmelere ara veren Meclis çalışmalarının yeniden başlamasını bekliyor. Meclis görüşmeleri Deprem nedeniyle önce 21 Şubat'a ardından ise 28 Şubat'a ertelenmişti. 

28 Şubat'ta açılacak TBMM'nin ilk gündem maddesi EYT olacak. İlk etapta 2 milyondan fazla EYT'linin emekli olacağı düzenlemenin Meclis'ten mutabakatla geçmesi bekleniyor. EYT yasası çıkmadan önce SGK'larda yapılan hazırlık dikkat çekti. SGK bahçesine masalar ve tablolar yerleştirildiği görüldü.

Emekli adayları, masalarda dolduracakları dilekçelerini memura teslim edecek. Emeklilik işlemleri ise teslim işlemlerinden sonra resmen başlayacak. Dilekçenin EYT'liler tarafından rahatlıkla doldurulabilmesi için işe giriş tarihine göre, hizmet süresi ve pirim gün sayısı şartlarını gösteren tablolar masalara yerleştirildi. EYT'liler bu tablolara bakarak kolaylıkla hesaplamalarını yapabilecek.

Okunma : 301
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın
 
Bu ayın en çok okunan haberleri