Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

15 Haziran 2024 Cumartesi
Fikret Bila, PKK niçin suikast yapsın ona?
Kategori : GÜNDEM
17 Ocak 2023 11:26
 
Fikret Bila, PKK niçin suikast yapsın ona?

Gazeteci Fikret Bila, Milliyet gazetesinde yazdığı dönem milli ve ulusalcı çizgide yazılar yazan birisiydi. O zaman terör örgütlerine mesafeli olan DSP’ye ve Ecevit ailesine yakınlığı bu çizgide hareket etmesini sağlıyordu. Halk TV’nin yazarı ve yorumcusu olduğu günden bu yana da CHP-Kemal Kılıçdaroğlu çizgisini savunmak için geçmişteki çizgisini bozdu. CHP’yi savunmak ve korumak için Halk TV’nin basit atmosferinde soluk almaya çalışıyor.

Fikret Bila’nın “CHP liderlerine tehdit” başlıklı yazısını okurken “Kılıçdaroğlu tehdidin ötesinde linç girişimine uğramış, PKK’nın suikast girişimine maruz kalmış bir lider” cümlesine rastladım. Bu cümlesi Kemal Kılıçdaroğlu’nu aklamak için kurduğu bir cümle olmuştur. Bu cümle hem içerik yönünden hatalı hem de yalan bir bilgidir.

Çünkü şehit cenazesinde saldırıya uğrayan Kemal Kılıçdaroğlu’na “Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısıyla her türlü iş birliğini yapıp, her fırsatta PKK’lılara sahip çıkan biri olarak şehit cenazesinde provokasyon çıkarmaya mı geldin?” diye sorulması gereken yerde, sanki ortada etki-tepki hadisesi yokmuş gibi davrananlar kervanına Fikret Bila da katılmıştır.

“PKK’lı gencin ölüsüne de, dirisine de sahip çıkacağız”, “PKK’lının cenazesine katılmayan ve halkımızın acısını paylaşmayan HDP’li vekillere soruşturma açtırırım” diyerek şehitlerimizin katillerine sahip çıkan terörist Demirtaş için “Türkiye’yi onunla birlikte yöneteceğiz” ve “Haksız yere içeride tutulanlar Demirtaş içeride kaldığı süreyi göğsünde hep bir şeref madalyası olarak taşıyacaktır" diyen Kemal Kılıçdaroğlu’na katıldığı bir şehit cenazesinde şehidimizin ailesi en sert tepkiyi gösterse kim ne diyebilir?
Öyle “Linç edildi” numaralarını geçin. HD(P)KK’ya bu kadar yakın olan Kemal Kılıçdaroğlu, hangi akla hizmet şehit cenazesine gitmektedir? 

Bu provokatörlüğü niçin yapmaktadır?

Gelelim Fikret Bila ve benzerlerinin kurduğu “PKK’nın suikast girişimine maruz kalmış bir lider” cümlesine… Bu cümleyi kurabilmek için ya kör, ya sağır olmak gerekir. Buna CHP’li körlüğü ve sağırlığı dersek daha doğru olur.

Her şeyden önce terör örgütü PKK’nın saldırıdan sonra “Eylem esnasında askeri aracın arkasında sivil bir konvoyun olduğu fark edilmiş ve zaten Kılıçdaroğlu’nun bindiği araç atış mesafesine girmesine rağmen herhangi bir atış yapılmamıştır. Burada CHP ve Kılıçdaroğlu kesinlikle herhangi bir biçimde hedeflenmemiştir” şeklinde açıklaması vardır.

Hadi bir an “Terör örgütü PKK bu açıklama ile yaptığı saldırıyı inkâr ediyor, yalan söylüyor” diye düşünelim. Peki, Fikret Bila şu sorunun cevabını verebilir mi?

Kemal Kılıçdaroğlu bu saldırıdan sonra niçin daha çok HD(P)KK’ya teslim oldu?

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Şavşat'tan Artvin'e giden konvoyuna 25 Ağustos 2016 tarihinde Ardanuç mevkiinde bir saldırı gerçeklemiş ve bu saldırı sonucunda Jandarma Er Fatih Çaybaşı hayatını kaybederken iki askerimiz de yaralanmıştı.

Bu saldırının hemen ardından terör örgütü PKK’nın yayın organı olan İMC TV’nin kapatılmasına karşı çıktı.

PKK’ya yardım ve yataklık yapan HDP’li belediye başkanlarının görevden alınmasına ve yerlerine kayyum atanmasına tepki gösterdi.

Terör örgütü PKK’ya yaltaklık yapan HDP Eş Başkanları ve yöneticilerinin tutuklanmasına tepki gösterdi.

Tüm misyonu İmralı ve Kandil’den talimat almak olan HDP’nin yöneticileriyle Adalet Yürüyüşü adı altında kol kola yürüdü.

4600 YPG’li teröristin öldürüldüğü Afrin operasyonuna şiddetle karşı çıktı.

2019 yerel seçimlerinde HDP ile Doğu ve Güneydoğu hariç tüm illerde ittifak yaptı.

Her gördüğü kameraya terörist Demirtaş’ı serbest bırakacağını ve onunla birlikte Türkiye’yi yöneteceğini söyledi.

Terör örgütü PKK’ya yönelik Irak ve Suriye operasyonlarına HDP ile birlikte karşı çıkarak tezkere oylamasında “Hayır” oyu kullandı.

PKK sempatizanı kişileri kendine danışman olarak atadı.

Daha hangi birini sayalım Fikret Bila?

Senin gibilerin mantığına göre Kemal Kılıçdaroğlu PKK’nın suikastına uğradıktan sonra PKK’lının eline esir olarak mı düştü?

Kemal Kılıçdaroğlu PKK’lıların eline esir düştüyse bunu açıklasın da devlet-millet el ele verip onu kurtaralım.

Kendine suikast girişiminde bulunan bir terör örgütüne normalde bir insan tavır almaz mı? Onlara karşı en şiddetli mücadeleyi yapmaz mı?

Kemal Kılıçdaroğlu, konvoyu saldırıya uğramadan önce de terör örgütüne hep yakın politikalar izliyordu. Kemal Kılıçdaroğlu’nun terör örgütü PKK’yı kızdıracak hangi eylemi ve söylemi var ki, bizimle dalga geçer gibi “PKK suikastına uğrayan lider” masalları anlatıyorsunuz?

Bu saldırının amacı olsa olsa “PKK’ya sahip çıkıyorsun ama daha çok sahip çık” diye gözdağı olsa gerek. Sonuç böyle olmadı mı?

Asker ve polislerimizin katili terör örgütlerine sahip çıkıp, şehit cenazelerine gidersen elbette tepki görürsün. Bunu aklınıza sokun!

Terör örgütü PKK, Kemal Kılıçdaroğlu gibi siyasilere suikast düzenlemez. Bu gibilerin daha çok yaşaması için elinden geleni yapar. Teröristbaşı Öcalan, İmralı’dan “Kemal’e selam söyleyin” diye sıcaklık gösterdiği kişiye PKK’nın suikast yapacağını düşünmek bile ahmaklıktır. Hem de ortada HD(P)KK’ya her türlü destek veren siyasi bir profil varken bu tür iddialar ahmaklık ötesidir. Zaten terör örgütü PKK, Kemal Kılıçdaroğlu’nu değil askerlerimizi hedef aldığını söyleyerek neyi amaçladığını ortaya koymuştu. Ama görüldüğü gibi sürdürenler de var…

Fikret Bila, Halk TV’de ihanet yoluna düştüğü günden bu yana eski Fikret Bila’dan eser kalmamıştır. Fikret Bila, CHP’nin ihanetlerini meşrulaştırmak, ona maske üretmek için kendi mazini bu kadar lekeleme. Kemal Kılıçdaroğlu için bu kadar küçülmeye değmez.

Okunma : 222
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın
 
Bu ayın en çok okunan haberleri