Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

14 Temmuz 2024 Pazar
HDP Kandil’den ayrı mı?
Kategori : GÜNDEM
11 Mayıs 2023 12:33
 
HDP Kandil’den ayrı mı?

Kemal Kılıçdaroğlu’na soruyoruz: “Sen herkesi körâlemi sersem mi sanırsın?”

Cevabını da biz verelim. Evet, gerçekten öyle olduğunu sanıyor.

Geçen gün televizyon kanalına çıkmış "Kandil'den Millet İttifakı'nı desteklemeye yönelik bir açıklama kimin işine yarar? Bizi mi destekliyorlar, onları mı destekliyorlar? Akıl var, mantık var. Terör örgütü kalkıp da ben seni destekliyorum diyorsa aslında bu karşı tarafı destekliyorum demektir" açıklamasını yapmış. Şu cümlelerdeki mantıksızlığa, kokuşmuşluğa bakar mısınız?

Köşeye sıkıştı tabii. 7’den 77’ye herkes CHP-PKK ilişkisini konuşuyor. Atatürk’ün partisi CHP’yi, Türkiye’yi bölmeye çalışan terör örgütü PKK’nın müttefiki hâline getirdi.

Sana defalarca çağrı yaptık. Yapacağın çok basitti. Çıkacak ve “Ey Kandil’deki şeref yoksunları, ABD’nin tasmalı köpekleri benim sizinle ne işim olur da, bana destek açıklaması yapıyorsunuz?” diye bir duruş sergileyecektin. Ama yapmadın, yapamadın. Zaten yapamazdın.  Zaten Kandil’in güdümündeki HDP ile kapalı kapılar ardında anlaşmadın mı?

HDP milletvekili adayı Sırrı Sakık, milyonların huzurunda “Kılıçdaroğlu da açık ve net olarak önümüzdeki dönem ne yapacağını kamuoyu ile paylaşmalıdır. Kapalı kapılar ardında söylenenlerin, kamuoyuna da bunların deklare edilmesi gerekir” demedi mi? Hadi Kandil’deki alçakları muhatap alıp cevap vermedin diyelim. İttifak ortağı olduğun HDP’nin bu elemanına “Ulan Sırrı, PKK’lı alçaklara ne söz vermiş olabilirim?” diye niçin hesap soramadın?

“Öcalan’ı özgürlüğüne kavuşturacağız” diyen PKK’lı Pervin Buldan’ın ayağına bir gün sonra gidip el sıkışarak ittifak anlaşması yapacak kadar aciz ve zavallı adamın birisin sen.

“Sayın Öcalan’ın arkasındayız. Kandil’deki dostlarımız, arkadaşlarımız, kardeşlerimiz, yoldaşlarımız, Sayın Karayılan, Sayın Bayık… Bu insanlar dağlarda” diyen Pervin Buldan ile sırıta sırıta ittifak anlaşması yapacaksın, sonra da çıkıp “Kandil’in destek açıklamaları kimin işine yarar?” diye gözüne far tutulmuş tavşan gibi davranışlar içine gireceksin.

Hiç uzatma hiç… PKK’nın ne kadar iti-köpeği var seni destekliyor. Şehitlere ve onların geride bıraktığı gözü yaşlı ailesine vicdanı, vefası olmayan alçaklar da bu manzaraya alkış tutuyor. Meselenin özeti budur.

Meral Akşener de başka bir ahmak grubunu kandırmak için “Masamızda HDP yok” diyedursun, Kemal Kılıçdaroğlu "HDP'nin de dâhil olduğu bir ittifak var, o ittifakın bütün bileşenleri bize destek oluyorlar. Biz bu destekten memnunuz" açıklamasını yaptı. Bu açıklamayı yaptıktan sonra çıkıp bir de “Terör örgütü kalkıp da ben seni destekliyorum diyorsa aslında bu karşı tarafı destekliyorum demektir" açıklamasını yapmak büyük zekâ örneği değil mi?

Pervin Buldan Kandil’deki dostlarımız, arkadaşlarımız, kardeşlerimiz, yoldaşlarımız” diyorsa sen de Kandil’in bir parçası oluyorsun değil mi? Sende zerre şeref, haysiyet, namus varsa her gün “Öcalan’ı, PKK’lı tutsakları zindanların kapılarını kırarak serbest bırakacağız”, “Afrin’i geri alacağız”, “Kürdistan’ı kuracağız, özerkliği ilan edeceğiz” diyen HDP’li alçaklara haddini bildirirdin.  Had bildirmek bir tarafa, bu alçaklıkları “HDP’nin desteğinden çok memnunuz” açıklaması yaparak taltif ediyorsun. HDP’nin alçaklık yapmadığı gün var mı? Sen de bu alçaklıkların hepsini susarak onaylıyorsun. “HDP Kandil, Kandil HDP” demek iken herkesi körâlemi sersem sanma huyundan vazgeç Kemal Efendi… Koltuk uğruna vatan satma.

 

Okunma : 207
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın
 
Bu ayın en çok okunan haberleri