Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

25 Mayıs 2024 Cumartesi
İP'de istifa depremi! Meral Akşener'e soğuk duş etkisi oldu
Kategori : GÜNDEM
17 Nisan 2023 15:40
 
İP'de istifa depremi! Meral Akşener'e soğuk duş etkisi oldu

İP Genel Başkanı Meral Akşener'in Danışmanı Dr. Hasan Sami Özvarinli İP'den istifa ederek AK Parti'ye katıldı. Özvarinli kararını AK Parti Kayseri Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı'nda duyurdu. Özvarinli,'Allah'ın izniyle 14 Mayıs'ta bu memleketi ne FETÖ'cülere ne de PKK'yla diz dize oturup bu memleketin pazarlığını yapanlara emanet etmeyeceğiz.' dedi.

AK Parti Kayseri'deki Kadir Has Kongre Merkezi'nde milletvekili tanıtım toplantısı düzenledi. Düzenlenen programa Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Mehmet Özhaseki katıldı. "AK Parti Kayseri Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı"nda konuşan Özhaseki, adayları tebrik ederek, Cenab-ı Allah'tan 14 Mayıs'ta nice zaferler nasip etmesini ve bu milletin yüzünü güldürmesini niyaz etti.

Özhaseki, konuşmasının ardından, yıllarca İP'de siyaset yapmış, İP Genel Başkanı Meral Akşener'in başdanışmanlığını yapmış ama gördüklerinden, yaşadıklarından sonra, 'Burada ben bir saniye bile duramam' diyerek ayrıldığını belirttiği Hasan Sami Özvarinli'yi sahneye davet etti.

Özvarinli, bugün burada olmaktan büyük bir şeref duyduğunu ifade ederek, evvela Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve bütün AK Parti mensuplarına ayrı ayrı teşekkür ettiğini söyledi.

"MEMLEKETİ PKK'YLA PAZARLIK YAPANLARA EMANET ETMEYECEĞİZ"
Hayatını Türk milletinin ve Türk İslam davasının zaferi için mücadele vererek geldiği bu noktada, bugün buraya gelmekten şeref duyduğunu belirten Özvarinli, şunları söyledi:

"Sizden ve bu mazi esnasında incittiğim herkesten helallik istiyorum. Başta Sayın Cumhurbaşkanımızdan ve değerli AK Parti ailesinden, hepinizden, kardeşlerimden, sayın bakanımdan helallik istiyorum. Ben, karşı tarafın belki de en çetin ceviz, kaya parçalarından birisi olarak, aldı getirdi sayın bakanım ve bu kutlu davaya tabiri caizse monte etti. Önce size şu sözü veriyorum. Bu 30 gün içerisinde bu kardeşiniz ki hayatımız bunun eserleriyle doludur, durmayacağız. Zafere emin adımlarla gideceğiz. Allah'ın izniyle 14 Mayıs'ta bu memleketi ne FETÖ'cülere ne de PKK'yla diz dize oturup bu memleketin pazarlığını yapanlara emanet etmeyeceğiz."

Burada gençler olduğunu, hatayı gördükleri yerden dönmenin mesuliyetinin bulunduğunu kaydeden Özvarinli, "Her insan doğruyu söyleyemez. Doğruyu söylemek, bir yandan cesaret ister. Ama her insan yanlışı gördüğü zaman oradan sırtını dönmeyi de bilmeli. Biz hem doğruyu söylüyoruz, hem sırtımızı dönüyoruz. Ama ne için, memlekete ihanet çukurunda hizmet etmemek için bugün buradayım. Sizlerle birlikteyim. Önümüzdeki 30 gün boyunca Türkiye kazan, ben bir kepçe, Allah'ın izniyle her yere gidip çalışacağım." diye konuştu.

Özhaseki, AK Parti'ye katılan Özvarinli'ye rozet taktı.

Okunma : 245
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın
 
Bu ayın en çok okunan haberleri