Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

01 Ekim 2023 Pazar
İP'de Toplu İstifa Şoku
Kategori : GÜNDEM
30 Haziran 2022 08:50
 
İP'de Toplu İstifa Şoku

Adıyaman'da İP Kahta İlçe Başkanı Sait Doğan, basın açıklaması ile istifa ettiklerini duyurdu.

Adıyaman'ın Kahta İP İlçe Başkanı Sait Doğan ve teşkilatı toplu bir şekilde istifa etti. Açıklamasında Genel Başkan Meral Akşener'e tepki gösteren Doğan "Meral Akşener Hanımefendi de birlikte yola çıktığı insanları yolda bulduklarıyla değiştirmenin acı neticesinden yakasını kurtaramayacaktır. Buradan Meral Akşener Hanımefendi'ye de seslenmek istiyorum. Hak, hukuk, adaleti dilinizden düşürmediğiniz, daima demokrasiye vurgu yaptığınız halde partiniz içerisinde antidemokratik uygulamalara yönelmeniz halkın vicdanında elbette karşılıksız kalmayacaktır. Yola çıktığınız arkadaşlarınızı harcamanızın bedelini gömülerek ödeyeceksiniz." dedi.

Parti binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Doğan, özverili ve halktan yana çalışmalarının, şahsi hırs ve ihtisarlara alet edildiğini, siyaset baronlarına, feodallere ve para babalarına peşkeş çeken kişilerin teşkilatı her an arkasından hançerlemek için fırsat kolladıklarına şahit olduğunu söyledi.

İP Genel Başkanı Meral Akşener'e tepki gösteren Doğan, şu ifadeleri kullandı:

"İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 'temiz, şeffaf ve halktan yana siyaset' söylemlerine inanarak yer aldığımız partimizin başarılı olabilmesi için tüm samimiyetimizle gece gündüz demeden bugüne kadar alnımız açık, başımız dik bir şekilde çalışmalar yürüttük. İyi niyetlerle başladığımız ve siyaseti tekellerine almaya çalışan odaklara karşı verdiğimiz mücadelemizde önemli kazanımlar elde ettik. Ne var ki, özverili ve halktan yana çalışmalarımızı şahsi hırs ve ihtisarlarına alet ederek siyaset baronlarına, feodallere ve para babalarına peşkeş seken kişilerin bizleri her an arkamızdan hançerlemek için fırsat kolladıklarına şahit olduk. İlk kurucular kurulunda yer aldığım ve 2018'den bu yana Kahta İlçe Başkanlığını yürüttüğüm bu kısa zaman diliminde partimizi ileri noktalara taşıdığım halde, partiyle uzaktan yakından ilgisi olmayan, bu güne kadar partimize en küçük emeği geçmeyen, tek bir üye kaydı bile bulunmayan birilerine partinin peşkeş seçilmesi bize göstermektedir ki İyi Parti içerisinde ihanet şebekeleri ağ kurmuştur.

Özellikle genel başkanımızın Adıyaman ziyaretinde esnafları ziyaret etmek ve halkla iç içe diyaloglar kurmak dururken, kendisinin halkla temasının engellenmek istenircesine belediyede ağırlanması Meral Akşener'in etrafının bu odaklar tarafından nasıl kuşatıldığını bize göstermiştir. Ziyaret sonrasında Adıyaman İl Başkanı Kenan Doğan'la aramızda artık kapanmayacak bir uçurum bulunduğunu gördük. Biz halktan yana, halk ile iç içe bir siyaseti savunurken, maalesef sorunlu mevkilerde bulunanların halka sırtını dönmesi, her devrin adamlarıyla kirli ilişkiler geliştirmesi vicdanımızı yaralamıştır. Türkiye'nin siyasi tarihine bakanlar bilirler ki halka sırtını dönen, insanlarımıza üsten bakan partiler ve siyasiler halkın ağır şamarı altında ezilmişlerdir. Nitekim seçim zamanlarında rüzgara göre yön değiştiren, bireysel çıkarları dışında bir amaç ve ilkeleri olmayan kişilerin iyi parti de de çöreklenmeye başlaması bizim açımızdan kabul edilemezdi. Biz, siyasi ve partileri tekellerini almaya çalışanlara, para saçarak mevki makam elde edenlere, halka hizmet yerine şahsi menfaatlerine tapanlara karşı halkın yanında olmayı seçiyoruz.

"Akşener yakasını kurtaramayacak"

2018 yılında başladığımız bu yolda bize parti binası bile vermek arzusunda olmayan, bu uğurda her türlü engellemelere yapanlara karşı özverili ve onurlu bir mücadeleyle kısa zamanda büyük bir başarı elde ettik. Bizim başarılarımızın üstüne çöreklenmek isteyenler karşısında partimizden bize sahip çıkmasını, yola çıktıkları dava arkadaşlarını yolsuzlara yem etmemesini beklerdik. Oysa görüldüğü kadarıyla bizim şahsımızda 'halktan yana olan, temiz ve şeffaf' siyaset anlayışı hançerlenmek istenilmektedir. Daha kötüsü partide kendisini bir şekilde yer edilmiş kişilerin yönlendirilmesiyle parti genel merkezi de buna sessiz kalmaktadır. Bu bağlamda çevresinde dönen bu dolapları görmeyen veya görme arzusu olmayan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener Hanımefendi de birlikte yola çıktığı insanları yolda bulduklarıyla değiştirmenin acı neticesinden yakasını kurtaramayacaktır.

"Bedelini gömülerek ödeyeceksiniz"

Buradan Meral Akşener Hanımefendi'ye de seslenmek istiyorum. Hak, hukuk, adaleti dilinizden düşürmediğiniz, daima demokrasiye vurgu yaptığınız halde partiniz içerisinde antidemokratik uygulamalara yönelmeniz halkın vicdanında elbette karşılıksız kalmayacaktır. Yola çıktığınız arkadaşlarınızı harcamanızın bedelini gömülerek ödeyeceksiniz. Bugüne kadar partime tüm içtenliğimle hizmet ettiğim halde arkamızdan fırıldak gibi iş çeviren ve parti içinde kendi diktatörlüğünü kurmak isteyenlere ise hakkım helal değildir.

Okunma : 699
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Konya'da Annesiyle Tartışan Kişi Annesini Tüfekle Vurarak Öldürdü
29 Eylül 2023 Okunma: 388 ÇUMRA
Elektriğe Yüzde 20 Zam Geldi
29 Eylül 2023 Okunma: 132 GÜNDEM
Hayırlı Cumalar
29 Eylül 2023 Okunma: 88 ÇUMRA
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın