Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

15 Haziran 2024 Cumartesi
Mansur Yavaş seni ajans bile kurtaramayacak!
Kategori : GÜNDEM
03 Aralık 2021 11:44
 
Mansur Yavaş seni ajans bile kurtaramayacak!

    İP Milletvekili İsmail Ok partisinden istifa ettikten sonra çıktığı CNN Türk’teki programda, Meral Akşener’in Mansur Yavaş’ın Ankara’dan ittifak adayı (CHP-İP-HDP) olarak gösterilmesine karşı olduğunu ve kendileriyle yaptığı toplantılarda bunu anlattığını söylemişti. Yani Mansur Yavaş Meral Akşener’e rağmen Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olarak gösterildi ve kazandı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun burada hakkını yememek lazım hem İP’i, hem HDP’yi Mansur Yavaş’ın adaylığı konusunda ikna etmiştir.

          Mansur Yavaş’la arasının iyi olmadığını zaten kendi partilileri söylüyor. O daha ziyade Yunanistan ortak paydasında ve İBB imkânlarını İP’e daha çok açtığı için Ekrem İmamoğlu’nu tutuyor. Ekrem İmamoğlu gibi HDP-Demirtaş aşığı bir çapsızı Fatih Sultan Mehmet Han’a benzetmesini ve “Ablam bana ‘Ekrem Kardeşimin yüzünde Rabbi Yessir gördüm’ dedi” şeklindeki cıvık cıvık övgülerini bir gün olsun Mansur Yavaş üzerinde göstermemiştir.

          Ama Mansur Yavaş buna rağmen Meral Akşener’in gözüne girmek için her yolu deniyor. İP’li yöneticilerini belediyede şef, müdür yaptı, İP’li birçok kişiyi belediyeye doldurdu. Meral Akşener’in genel başkan yardımcılarına, kurulmuş başka şirketler üzerinden ihaleler veriyor.

          İP Milletvekili Bedri Yaşar’a 107 milyon liralık ihale verdiği ortaya çıkmış, Bedri Yaşar da bunu “Çocuklarım ihaleyi almış, haberim yoktu, sonradan öğrendim“ şeklinde hem kabul etmiş, hem de kendini olaydan sıyırmaya çalışmıştı. Mansur Yavaş sana 107 milyon liralık ihale verecek ve senin haberin olmayacak… Vay anam vay…

          Mansur Yavaş Ankara Büyükşehir Belediyesini CHP ve İP’li yetkililere, yöneticilere, milletvekillerine adeta peşkeş çekiyor.

          Ama yine de Meral Akşener ona karşı soğuk ve mesafeli davranıyor. Ama tam nedenini biz bilmiyoruz. Taraflar açıklarsa aydınlanacağız.

          Ama Meral Akşener yine de İP’e verilen ihaleler, kadrolar için bir nebze de olsa vefa göstererek, geçtiğimiz gün MHP Lideri Sayın Bahçeli’nin Mansur Yavaş’la ilgili sözlerine histeri nöbetlerine girerek “Sayın Bahçeli dün Sayın Yavaş’ı tehdit etti. Yok, öyle yağma, Mansur Yavaş’ın arkasında biz varız, Ankaralılar var!” şeklinde tepki gösterdi. Mansur Yavaş aday gösterilecekken arkasında durmayan Meral Akşener, şimdi birden arkasına geçmiş…

          Demek ki neymiş büyük menfaat Ekrem İmamoğlu da aynıymış, küçük menfaat Mansur Yavaş da aynıymış. Ne olursa olsun terk edilmiyormuş…

          MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli elindeki yüzlerce dosyaya, bilgiye, belgeye dayalı CHP’li Mansur Yavaş’ın MHP ve Ülkücü Hareket üzerinde belediye imkânlarıyla oyun oynamaya çalışmasına tepki gösterdi. MHP Liderini herkes biliyor ki, olayların önünü arkasını iyice incelemeden bu derece tepki göstermez. Mansur Yavaş da zaten bunların hepsini bildiği için “Bu makamın getirdiği sorumluluk ve prensiplerim gereği 2,5 yıldır hiçbir siyasi demeç vermedim. Bu sorumluluk ve prensip gereği, bundan sonra da ilgimiz olmayan konulardan dolayı hakkımda yapılan siyasi açıklamalara bir yanıt vermeyeceğim” açıklamasını yaptı.

          “İlgimiz olmayan konulara karışmıyorum, demeç vermiyorum” diyor. Oysa aynı Mansur Yavaş kendi ilinde bile olmayan İstanbul’daki Boğaziçi Üniversitesi’nin rektörüne istifa etmesi için mektup yazmış ve o mektup Türkiye’de gündem olmuştu. Evet, Mansur Yavaş senin Boğaziçi Üniversitesi’yle alakan nedir, yoksa kurucususun da bizim haberimiz yok?

          Malum ajans Mansur Yavaş’a “otur” diyor oturuyor, “kalk” diyor kalkıyor. Mansur Yavaş Sayın Bahçeli’ye cevap vermek istemediğinden değil, cevap veremediğinden susmuştur. “İlgimiz olmayan konulara karışmıyoruz” palavrasını çürüten Boğaziçi Üniversitesi’ne karışması hadisesidir.

          Mansur Yavaş’ın MHP konusundaki sicili MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’ye geçmişte yazdığı mektupla zaten bozuktur. O mektuptaki içeriği tüm yaşanan olaylardan sonra savunacak bir tane şerefli Ülkücü, Türk milliyetçisi var mıdır?

          O mektubun içeriğini, o dönem gazete ve televizyonlardaki MHP hakkındaki demeçlerini, CHP’ye üye olduğu dönemin tam tarihini, CHP’ye geçtiğinde söylediği sözleri, İngiltere ilişkilerini bir bütün halinde değerlendirin bakalım karşınıza nasıl bir profil çıkıyor.

          Mansur Yavaş, CHP’nin kırık oklarıyla dans etsin, MHP’nin kurtlarıyla dans etmeye kalkmasın…

          Gazetecinin “HDP ile görüşecek misiniz?” sorusuna “Ona ajans karar verecek” diyen bir zavallılık haliyle Mansur Yavaş gerçekten MHP’ye bulaşmasın… Ajansın algısıyla “temiz yüz” rolleri bir yere kadar dayanacak ve patlayacaktır. MHP Lideri gereken işareti ona verdi.

Okunma : 469
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın
 
Bu ayın en çok okunan haberleri