Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

18 Mayıs 2024 Cumartesi
MHP 9 İki Kapsayan Bölge İstişare Toplantılarını Tamamladı
Kategori : GÜNDEM
04 Ekim 2021 11:29
 
MHP 9 İki Kapsayan Bölge İstişare Toplantılarını Tamamladı

MHP, "Güçlü Siyaset, Lider Türkiye, Hedef 2023 - Siyasette Yeni Dönem: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Stratejik Hedefler" konseptiyle 9 ilde gerçekleştirdiği bölge istişare toplantılarını tamamladı. 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Her dönemde Türkiye’nin geleceği için kapsamlı bir faaliyet programı yürütmeyi gelenek hâline getiren MHP; bu defa da 2023 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimiyle genel ve yerel seçimler için yoğun bir çalışma sürecine girdiğini belirterek, “Her biri büyük coşku ile heyecan içinde yapılan bu toplantılar, bundan sonraki dönemde atılacak adımlara da ivme kazandırmıştır” dedi. 

YALÇIN, “Cumhur İttifakı karşısındaki çok başlı muhalefetin kendine bir cumhurbaşkanı adayı belirlemekte bile zorlandığı, alternatif siyaset üretemediği bir dönemde MHP’nin ortaya koyduğu misyon ve vizyon; hem ittifakın gelecekte yapacağı hamleler hem de partimizin kendi programı açısından doyurucu olmuştur” diye ifade etti. 

 SEMİH Yalçın, “Bölge istişare toplantıları; MHP’nin 2023 ve sonrası için belirlediği stratejik hedeflere ulaşmak üzere emin adımlarla yürüdüğünü ve teşkilatlarımızın, 2023 yılında gerçekleştirilecek seçimler için Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin liderliğinde şimdiden hazır ve nazır olduğunu otaya koymuştur” açıklamasında bulundu. 

4 Eylül Cumartesi günü Afyonkarahisar'da MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın açılış konuşmasıyla start verilen Bölge İstişare Toplantıları'nın ilki 5 Eylül'de Bursa'da başlayıp ardından sırasıyla Manisa, Erzincan, Konya, Gaziantep, Amasya, İstanbul, Kayseri ve son olarak dün Ankara'da gerçekleştirildi. Böylece 4 Eylül'de start alan toplantı maratonu, dün Ankara'daki son toplantıyla tamamlanmış oldu. 

 YOĞUN BİR ÇALIŞMA SÜRECİNE GİRDİK 

 Bölge istişare toplantılarının sona erdiğine dair açıklama yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, şunları ifade etti: 

“Her dönemde Türkiye’nin sadece bugününü değil, gelecek yıllarını da içine alan kapsamlı bir faaliyet programı yürütmeyi gelenek hâline getiren MHP; bu defa da 2023 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimiyle genel ve yerel seçimler için yoğun bir çalışma sürecine girmiş durumdadır. 

Partimizce sürdürülen çalışmaların ilk adımını, 9 ayrı ilimizde gerçekleştirilen bölge istişare toplantıları oluşturmuştur. 

Bölge istişare toplantıları, "Güçlü Siyaset, Lider Türkiye, Hedef 2023 - Siyasette Yeni Dönem: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Stratejik Hedefler" mottosu altında 4 Eylül 2021 günü Afyonkarahisar’daki açılış toplantısıyla başlamıştır. 

MHP’nin anılan hedefler doğrultusundaki bölge istişare toplantıları; Bursa, Manisa, Erzincan, Konya, Gaziantep, Amasya, İstanbul, Kayseri ve Ankara'da düzenlenmiştir. 
Bu hafta sonu Kayseri ve Ankara’da gerçekleştirilenlerle birlikte, istişari mahiyetteki toplantılar tamamlanmış bulunmaktadır. 

ATILACAK ADIMLARA DA İVME KAZANDIRDI 

Her biri büyük coşku ile heyecan içinde yapılan, aynı zamanda teşkilatlarımızın disiplin ve dinamizmini ortaya koyan bu toplantılar, bundan sonraki dönemde atılacak adımlara da ivme kazandırmıştır.  
Böylece teşkilatlarımızın Genel Merkezimizle üstün bir uyum içinde çalıştığı, çeşitli il ve ilçelerden gelen katılımcı arkadaşlarımızın önümüzdeki dönemde sürdürülecek propaganda ve halkla kucaklaşma faaliyetlerine katkıda bulunmaya ziyadesiyle istekli olduğu memnuniyetle gözlenmiştir. 

Toplantılar vesilesiyle ortaya çıkan sinerjinin bütün vatan sathına yayılması için, arkadaşlarımızın gereken performansı göstermeye önceki dönemlerden daha arzulu oldukları gözlemlenmiştir. 

Bölge istişare toplantıları sırasında; Türkiye’nin çeşitli meseleleri hakkında partimizce ortaya onan isabetli tespitler kamuoyuyla paylaşılmış ve neticede, MHP’nin takip ettiği politikaların milletimiz nezdinde anlamlı bir karşılığının olduğu bir kez daha gözler önüne serilmiştir. 

TOPLANTILARIMIZ DOYURUCU OLMUŞTUR 

Cumhur İttifakı karşısındaki çok başlı muhalefetin kendine bir cumhurbaşkanı adayı belirlemekte bile zorlandığı, alternatif siyaset üretemediği bir dönemde MHP’nin ortaya koyduğu misyon ve vizyon; hem ittifakın gelecekte yapacağı hamleler hem de partimizin kendi programı açısından doyurucu olmuştur. 

Bölge istişare toplantıları; MHP’nin 2023 ve sonrası için belirlediği stratejik hedeflere ulaşmak üzere emin adımlarla yürüdüğünü ve teşkilatlarımızın, 2023 yılında gerçekleştirilecek seçimler için-Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin liderliğinde-şimdiden hazır ve nazır olduğunu otaya koymuştur. 

BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUZ 

Bu arada, Ankara’daki bölge istişare toplantısına katılmak üzere Bartın'dan yola çıkan dava arkadaşlarımızın bulunduğu midibüsün devrilmesi sonucu, Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç ve MHP Bartın teşkilatından Murat Sevilmiş hayatlarını kaybetmişlerdir.  

Meydana gelen elim kazada, bazı arkadaşlarımız da yaralanmıştır. 

Kazada hayatını kaybeden değerli dava arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve camiamıza baş sağlığı diliyoruz. 

Yaralı arkadaşlarımıza da acil şifalar temenni ediyoruz.”

 

Okunma : 488
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın
 
Bu ayın en çok okunan haberleri