Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

18 Mayıs 2024 Cumartesi
“MHP ekmek bile vermedi” iftiraları
Kategori : GÜNDEM
14 Şubat 2023 10:23
 
“MHP ekmek bile vermedi” iftiraları

Depremde 3O binin üzerinde insanımızın hayatını kaybettiği böylesine acılı günlerde, içinde siyasi değerlendirmeler olan ve hatta bir parti adı geçen hiçbir yazı yazmak istemiyorum. Çünkü birlik ve beraberlik içinde tek derdimiz depremzedelerin acısını sarmak olmalıdır.

 Ama yıkımı ve enkazı çok büyük olan böyle bir depremde bile siyasi ve ideolojik çatışma, ayrışma ve rant mücadelesine sol zihniyetin propaganda araçları hiç ara vermeden devam ediyor.

Hatay’da bir vatandaş konuşmuş yahut onu konuşturmuşlar. Videoda diyor ki:

“Evimiz yıkıldı. Ben MHP’ciyim. MHP’nin hiçbir şeyini görmedim. Bir tane ekmek vermiyor. Gelen TÖP… T-Ö-P, kim bu? Terör örgütü; o bize bakıyor. Fransız geliyor, yok İngiliz geliyor, yok başka ülkeden gelenler… Kimi sandviç getiriyor, kimi bir şey…”

Sol’un medya araçları bu konuşmayı “Bir siyasi malzeme yakaladık, MHP’ye bunun üzerinden nasıl kara propaganda bulaştırırız?” diye servis etme yarışına girdiler. Öncelikle bir MHP’li “Ben MHP’ciyim” demez.

Bu vatandaş neci olursa olsun doğru bilgi vermemektedir. Çünkü MHP Lideri Devlet Bahçeli, depremden bir gün sonra Türkiye’nin huzurunda “Milliyetçi Hareket Partisi olarak felaket haberini alır almaz bir genel başkan yardımcımızın başkanlığında milletvekillerimizin de iştirakiyle heyet teşkil edip afet bölgesine gönderdik.

Bu heyetimiz, devletin arama kurtarma faaliyetleriyle uyumlu olmak kaydıyla depremden etkilenmiş il ve ilçelerimizde destek ve yardım temelli çalışmalarını ifa edecektir.

Bütün parti teşkilatlarımız ve Ülkü Ocaklarımız gönüllü olarak arama kurtarma çalışmalarına katılacaklardır.

İhtiyaç olan kansa kan vereceğiz, emekse emek vereceğiz, mücadeleyse mücadele edeceğiz, üzerimize göçen binaları mutlaka kaldıracağız.

Her dava arkadaşımın bu süreçte sorumlu, duyarlı ve fedakâr davranması içten beklentim ve temennimdir” açıklamasını yapmış ve o saatten sonra MHP’nin tüm teşkilatları ve Ülkü Ocakları seferberlik başlatmıştır.

detail-photo-fancybox-0

Tüm MHP’li belediyeler yardım tırlarını, teçhizatlarını, kurtarma ekiplerini bölgeye gönderdi.

Türkiye genelindeki tüm Ülkü Ocakları mensupları kurtarma ekiplerini bölgeye sevk etti. İl ve ilçe Ülkü Ocaklarının tüm temsilciliklerinde toplanan yardımlar kamyon ve tırlar eşliğinde bölgeye gönderildi. Türkiye genelinde kan bağışı organize edildi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım "Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendi'nin talimatlarıyla, depremin ilk gününden itibaren vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için çalışıyoruz. Ülkü Ocakları olarak deprem bölgelerinde AFAD koordinasyonunda kendi ürettiğimiz çadırlarla çadır kentler kurmak için hazırlanıyoruz. Çadır kentlerimizin tuvalet, banyo, ısınma, yemek ve sağlık gibi tüm ihtiyaçlarını da karşılayabilecek önemli bir koordinasyonun üzerine çalışıyoruz. Allah'ın izni, devletimizin desteğiyle en kısa zamanda yaraları birlikte saracağız" açıklamasıyla da kamuoyunu bilgilendirmişti. Binlerce Ülkü Ocaklı genç, bölgede kurtarma ve yardım dağıtma faaliyetlerinde gece-gündüz fedakârca mücadele ediyor. Her bölgede, her enkaz başında Ülkü Ocaklı gençleri görmeniz mümkündür. Ekranlarda görüyorsunuz, sosyal medya paylaşımlarında görüyorsunuz. Tamamını görmek isteyenler, Ülkü Ocaklarının ve Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın sosyal medya hesaplarından bu mücadelenin görsellerine bakabilirler.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli tarafından deprem felaketi yaşanır yaşanmaz görevlendirilen Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sadir Durmaz başkanlığındaki heyet, depremin yaşandığı illere giderek ihtiyaçları ve gelen yardımları organize etmiştir.

Depremle mücadele kapsamında AFAD’a 1 milyon liralık yardım yapan MHP Lideri Devlet Bahçeli’den sonra, MHP milletvekilleri de depremzedeler için maddi bağışlarda bulundu. Birçoğu bölgeye yardım tırları gönderdi, yardımları organize etti.

MHP MYK üyeleri içinde depremzedeler için bağışlarda bulunan, bölgeye yardıma koşan, günlerdir bölgede yardım dağıtanlar vardır. 

“Ben MHP’ciyim. MHP’nin hiçbir şeyini görmedim. Bir tane ekmek vermiyor. Gelen TÖP… T-Ö-P, kim bu? Terör örgütü; o bize bakıyor” diyerek PKK’lı teröristlerin mesajlarının okunduğu kongreler yapan TÖP’ü övmek için solcuların propagandalarına meze olan yahut yaşadıklarını yanlış yorumlayan adama bakmayın, sırf MHP üyesi iş adamı Ali Uçak bile kendisine ait meyve, sebze, kuru gıda, odun, mazot ağırlıklı 300 yardım tırının büyük bir bölümünü Hatay’a göndermiş ve şu an orada yardımları bizzat eliyle dağıtmaktadır. “MHP bize bir ekmek vermedi” demek gerçekten çok büyük ayıp olmuştur. Evi enkaz altında kalan MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkcı, ilk günden itibaren depremzedelerin arasında yardımları organize ediyor. MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, günlerdir Hatay’da depremzedelerin yardımına koşturuyor. Tokat’tan organize ettiği yardım tırlarını Hatay’a getirtmiş, Tokatlı anaların yaptığı ekmekleri Hatay’a taşıtmışken “MHP bize bir ekmek vermedi” demek gerçekten büyük nankörlük olmuştur. MHP ve Ülkü Ocakları il ve ilçe başkanlıklarının, MHP’li belediyelerin binlerce yardım tırı Hatay dâhil deprem yaşayan illere gönderilmişken, sol medyanın MHP üzerinde itibarsızlaştırma çabaları kendilerine yakışan davranış olmuştur. Bizim “CHP ve belediyeleri deprem bölgesine yardım göndermedi” dememiz nasıl alçaklık olacaksa, sol medyanın böyle bir propagandaya alet olarak “MHP deprem bölgesine ekmek dahi göndermedi” iftirası çok büyük alçaklık olmuştur. Ama bu iftiraya alet olmaları ve yaymak için birbirleriyle yarışmaları da inanın kendi karakterlerine çok yakışmıştır.

Şu acılı günlerimizi bile siyasi ranta ve ideolojik ayrışmaya aracı edenler, inanın sizin yatacak yeriniz yoktur. İnsanlarımızın acısından bile etkilenmeden kininizi, iftiralarınızı, yalanlarınızı diri tutabiliyorsunuz.

Siz gerçekten iflah olmaz adamlarsınız. Asıl sizin insanlığınız ve ideolojiniz enkaz altında ama zekânız, karakteriniz onu bile idrak etmeye yetmiyor.

Okunma : 232
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın
 
Bu ayın en çok okunan haberleri