Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

22 Nisan 2024 Pazartesi
MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Aşure Günü mesajı: "Kerbela şehitleri hepimizin şehidi, davaları hepimizin davasıdır"
Kategori : GÜNDEM
28 Temmuz 2023 19:37
 
MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Aşure Günü mesajı: "Kerbela şehitleri hepimizin şehidi, davaları hepimizin davasıdır"

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli Aşure Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bahçeli mesajında “Kerbela şehitleri hepimizin şehidi, davaları hepimizin davasıdır.” İfadelerini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli sosyal medya hesabından Aşure Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Devlet Bahçeli mesajında Kerbela şehitlerini de andı.

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Aşure Günü mesajının tamamı:

Hafızalara kazınmış öyle acılar, gözyaşlarıyla karılmış öyle anılar vardır ki, asırlar geçse bile kalplere bir yük gibi binen ağırlığından ve o günkü ıstırabından hiçbir şey kaybetmez. Hicri 61 yılı 10 Muharrem’de yaşanan Kerbela katliamı Müslümanların ortak hüznü, ortak sızısı, dökülen ortak kanıdır. Nitekim Kerbela’da mazlumlara kıyılmıştır.

1384 yıl önce bugün Efendimiz Resulallah’ın gülzarı, aynı zamanda Cennet gençlerinin efendisi olarak taltif ve tarif ettiği sevgili torunu Hz.Hüseyin ile yanında bulunan 70'in üzerindeki Ehl-i Beyt büyüğü şehit edilmişlerdir. Kerbela’nın sıcak kumlarına nifakın vahşet gölgesi düşmüş, Müslüman gönüller yanıp kavrulmuştur.

Meşrebi, mezhebi, yöresi ve kökeni ne olursa olsun, Kerbela felaketi Müslüman yüreklerin müşterek matemi, Aşure Günü de bu matemin hem idrak hem de paylaşma günüdür. Bugün aynı zamanda Hüseyni ahlakı tanıma, anlama, anlatma ve hayatımıza nakletmek için hüzünle bezenmiş bir fırsattır. Kerbela şehitleri hepimizin şehidi, davaları hepimizin davasıdır.

Hz.Hüseyin’in şehadetiyle yanan sönmeyecek meşale adaletin, ahlakın ve hakikatin ufkunu çok daha gür bir şekilde aydınlatmıştır. Yezid husumetin, huşunetin, hizbin, fitnenin, zulmün ve kutuplaşmanın simgesi; Hz.Hüseyin doğruluğun, güzelliğin, iyiliğin, cesaretin, imanın ve inançlarından asla dönmeyen bir iradenin arşa mıh gibi çakılmış anıt sembolüdür.

Bize düşen Kerbela hadisesinden ders ve ibret almak; birliğimizi, dirliğimizi ve kardeşliğimizi tahrip etmeye niyetlenip heveslenen karanlık odaklara geri adım atmadan direnmektir. Çıkarlarının kulu-kölesi olmuş çevrelerin tezvirat ve tefrikalarına Hüseyin’i duruşla mukabele etmek, inanıyorum ki Yezid operasyonlarını durduracak ve nihayetinde mahvı perişan edecektir.

Kerbela’dan çıkarılacak doğru mesajlar bir daha benzeri dramların yaşanmasını kuşkusuz engelleyecek, batıl ve hain planları da bozacaktır. Başta Hz.Hüseyin ve Ehl-i Beyt’in muhterem mensupları olmak üzere, şehadet şerbetinden içen tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle, tazimle anıyor; Muharrem ayının ve Aşure Günü’nün huzur, barış ve esenlik dolu günlerin cümle kapısını aralamasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

 

Okunma : 330
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın