Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

15 Haziran 2024 Cumartesi
MHP'li İsmet Büyükataman'dan iftira kampanyasına tepki: HDP ile aynı hizaya geldiler
Kategori : GÜNDEM
15 Şubat 2023 13:06
 
MHP'li İsmet Büyükataman'dan iftira kampanyasına tepki: HDP ile aynı hizaya geldiler

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin ardından MHP’ye ve Devlet Bahçeli’ye yönelik saldırılara ilişkin yazılı bir açıklamada bulundu. MHP'li Büyükataman, "FETÖ tarafından yönlendirilen bir takım yayın organları devletimizi hedef almaya ve milletimizi bölmeye yönelik bir iftira kampanyası başlatmıştır." dedi.

 

Büyükataman, “6 Şubat'ta Yaşadığımız Deprem Felaketi Sonrasında Partimize ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'ye Yönelik Saldırılara Cevaben” yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“6 Şubat günü merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilimizi etkileyen depremlerle sarsıldık. Ülkemizin son yüzyılda yaşadığı en büyük depremlerin ilk anından itibaren başta AFAD, TSK, Jandarma, Polis Arama Kurtarma personelleri olmak üzere devletimizin tüm görevlileri afet bölgesine sevk edildi.

“DEVLET VE MİLLET TAM BİR SEFERBERLİK İÇERİSİNDE”

Olumsuz hava şartlarına ve depremin yıkıcılığına rağmen yurdun dört bir yanından gönüllüler de deprem bölgesine koştu. Türk milleti ve devleti tam bir seferberlik hali içerisinde depremin yaralarını sarmak için çalışmaya başladı.

“MHP DEPREM HEYETİ İLK GÜNDEN BERİ DEPREM BÖLGESİNDE”

Depremin ilk günü Sayın Genel Başkanımızın talimatları ile MHP heyeti de deprem bölgelerinde incelemelerde bulunmak ve aziz milletimizin yaşadığı sıkıntıları paylaşmak üzere görevlendirildi.

“ÜLKÜ OCAKLARI DEPREMZEDELER İÇİN KOŞTU”

İlk günden bu yana MHP heyetinin deprem bölgelerinde yaptığı çalışmaların yanında, yine Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı deprem bölgelerine koşmuş; hem enkaz altında kalan vatandaşlarımıza ulaşmak için arama kurtarma faaliyetlerine katılmış hem de bölgeye yardımların ulaşması ve dağıtılması konusunda önemli çalışmalar yapmıştır.

“FETÖ’NÜN YÖNLENDİRDİĞİ İFTİRA KAMPANYASI”

Devletimiz ve milletimiz asrın felaketinin yaralarını sarmak için olağanüstü bir fedakârlık ve gayretle çalışmalarını sürdürürken FETÖ tarafından yönlendirilen bir takım yayın organları devletimizi hedef almaya ve milletimizi bölmeye yönelik bir iftira kampanyası başlatmıştır.

“ALTILI MASA ‘DEVLET YOK’ ALGISI OLUŞTURMAYA ÇALIŞTI”

Türkiye tek vücut olmuş felaketin yaralarını sarmaya çalışırken Altılı Masa ortakları da enkazların üzerinde siyaset yapmaktan ve toplumu kutuplaştırıcı açıklamalardan geri durmayarak “Devlet Yok.” algısını oluşturmaya çalışmışlardır.

“KILIÇDAROĞLU, HDP İLE AYNI HİZAYA GELDİ”

İnsanlar enkaz altında kurtarılmayı beklerken Kılıçdaroğlu, “İktidarla hizaya gelmem.” diyerek şov yapmış ve çok geçmeden Diyarbakır’da Pervin Buldan ile beraber açıklama yaparak HDP ile aynı hizaya gelmiştir.

“İP BAŞKANI BOZGUNCU KERVANINA DAHİL OLDU”

İP Genel Başkanı Meral Akşener ise “Bugün bu karmaşanın temel problemi tek adam sistemidir." sözleriyle bozguncu kervana dâhil olmuştur.

“ENKAZ ÜZERİNDE OY HESABIYLA ÇİRKİN YÜZLERİNİ GÖSTERDİLER”

Altılı Masa milletimizin yardımına koşmak, çözüm üretmek, yardım etmek yerine iftira kampanyalarıyla enkazların üzerinde ellerini ovuşturarak oy hesabı yapmış ve çirkin yüzünü bir kez daha göstermiştir.

DEVLET BAHÇELİ’Yİ HADSİZCE HEDEF ALAN SÖYLEMLER

CHP Grup Başkanvekili, “Devlet Nerede?” sorusuyla yaptıkları algı oyunlarını bozan Sayın Genel Başkanımızı hadsizce hedef almıştır.

Türkiye düşmanlarına DEVA, Türk milletine BELA olmaya ant içmiş olan Ali Babacan ise FETÖ’cülerin yalanları üzerinden Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ye iftira atmaktan çekinmemiştir.

Ülkücü Hareket en başından beri tüm imkânlarıyla sahada vatandaşlarımızın derdine derman olmak için ter dökerken Zillet Masası ve Ali Babacan insanlarımızın acılarını sömürerek oy devşirmeye niyetlenecek kadar alçalmıştır.

Devletimiz askeri, polisi, sağlık görevlisi, arama kurtarma ekipleri, madencisi, itfaiyecisi ile sahada mücadele ederken hiçbir işe yaramayan algıcı laf ebeleri iftiralarla Devletimize saldırarak çalışmaları aksatmaya yeltenmişlerdir.

“YALAN HABERLER ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARINI AKSATTI”

Sosyal medya şovmenlerinin yalan haberleri arama kurtarma çalışmalarını aksatmış, insanlarımızın canına mâl olacak boyutlara ulaşmıştır.

Enkaz altında canı pahasına mücadele veren kahraman ekiplerimizin emekleri sosyal medya şovmenlerine kurban edilmeye çalışılmıştır.

ACIDAN OY DEVŞİRMEYE ÇALIŞANLARA TEPKİ

Acılarımız üzerinden oy devşirmeye, fitne çıkarmaya, toplumu kutuplaştırmaya, kahramanlarımızın emeklerini heba etmeye çalışan Zillet paydaşları şunu iyi bilmelidir:

Türk milleti, her şart altında bir ve beraberdir. Son olarak yaşadığımız büyük felaketin ardından omuz omuza tam bir seferberlik halinde deprem bölgelerine koşması da bunun en güzel örneklerindendir.

Milliyetçi Hareket Partisi de ilk andan itibaren olduğu gibi devletimizin kurumlarıyla ve kuruluşlarıyla koordineli bir şekilde deprem bölgelerine koşmaya, vatandaşlarımızla tek yürek olup yaralarını sarmaya devam edecektir.

“TÜRK MİLLETİ EN GÜZEL CEVABI VERECEKTİR”

Sosyal medya şarlatanlarını, emek hırsızlarını, toplumu bölüp enkaz altından oy çıkarmaya çalışan siyasileri aziz milletimizin takdirine bırakıyoruz. Her zaman olduğu gibi yine en güzel cevabı büyük Türk milleti verecektir. “

Okunma : 281
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın
 
Bu ayın en çok okunan haberleri