Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

13 Nisan 2024 Cumartesi
Sen PKK'ya çağrını yap!
Kategori : GÜNDEM
11 Mayıs 2022 16:24
 
Sen PKK'ya çağrını yap!

HD(P)KK’lı Mithat Sancar partisinin haftalık Meclis grup toplantısında...

HD(P)KK’lı Mithat Sancar partisinin haftalık Meclis grup toplantısında “MSB’nin 2021 yılında yurtdışındaki operasyonları için 2,2 milyar TL harcanmış. Üreticiye, öğrenciye, emekçiye verilmeyen paralar dış operasyonlara harcanıyor ve topluma beka olarak sunuluyor. Bir beka sorunu var ama ülkenin beka meselesi değil iktidarın beka meselesidir” açıklamasında bulunmuş…

Terör örgütüne hizmet eden bu adam bir de Prof. Dr…

Kurduğu cümlelere bakar mısınız?

Sanki Türk Ordusu Irak’a, Suriye’ye pikniğe gidiyor ve orada zevki için harcama yapıyor. Türk Ordusu’nun yurt dışı operasyonlarını kendine bu kadar dert edinen HD(P)KK’lı Mithat Sancar, PKK’lı yoldaşlarının niçin Irak ve Suriye dağlarındaki mağaralarda ellerinde silahla yaşadıklarını Türk milletine anlatabilir mi?

PKK’lı yoldaşların Irak ve Suriye sınırından Türkiye’ye kadar niçin kilometrelerce uzunlukta tünel kazıyorlar? Turistlik gezi için mi?

Cevap versene HD(P)KK’lı Mithat Sancar…

Sanki üretici, öğrenci, emekçi çok umurlarında oluyormuş gibi, bir de onlar üzerinden terörle mücadele için harcanan paralar üzerinden edebiyat yapıyor. Ankara’nın, İstanbul’un göbeğinde hizmet ettiğiniz PKK’lılar defalarca bomba patlattı. Bu bombaları patlatıp, yüzlerce insanı öldürdüğünüzde hiç “üretici, öğrenci, emekçi” diye ayrım yaptınız mı?

Hendek-Çukur, Kobani, Gezi olaylarında yarattığınız terörden dolayı devlet ve millet milyonlarca dolar kayıp yaşarken hiç “üretici, öğrenci, emekçiyi” düşündünüz mü?

Türk devleti yurt içinde ve dışında terör örgütlerine yönelik yaptığı operasyonlar için bütçeler harcamasını istemiyorsanız itinize-köpeğinize niçin “Artık terör eylemlerinden vazgeçin, silahları bırakın Türk devletine teslim olun” çağrısında bulunmuyorsunuz?

HD(P)KK’lı Mithat Sancar köşeye sıkışan terör örgütünü kurtarmak için aklınca böyle bir propaganda düşünmüş… Ama aptalca, ahmakça bir propaganda olduğunu biz kendisine hatırlatalım.

Çünkü Kandil’dekiler korkularından mağaradan başını uzatamıyor ve ABD’li gazetecilere Kandil’de verdikleri randevulara bile çıkamıyorlar. Suriye ve Irak dağları, PKK’lı teröristlerin leşleriyle dolmuş ve kokmuş durumdadır. HD(P)KK’lı Mithat Sancar’ın Türkiye’nin bütçesini bahane ederek yaktığı ağıtlar, yaptığı manipülasyonlar hep acizliklerinin üretimidir.

HD(P)KK’lı Mithat Sancar, hizmet ettiği PKK’nın ABD’nin hibe ettiği silahları niçin Türk Ordusuyla çatışmak için kullandığının hesabını Türk milletine versin, sonra da çıkıp “Üreticiye, öğrenciye, emekçiye verilmeyen paralar…” edebiyatı yapsın. Türkiye Cumhuriyetini bölme, parçalama emelleri olduğu sürece Türkiye’nin bunu durdurmak için her türlü fedakârlığı yapacağını HD(P)KK’lı Mithat Sancar ve benzerlerinin öğrenmiş olması lazımdır.

Türk devleti, Irak ve Suriye’de verdiği mücadele ile hem oradaki mazlumları hem de Türkiye’yi korumaktadır.

PKK’nın kanlı dehlizlerinde siyaset yapan HD(P)KK’lı Mithat Sancar bunu bildiği için rahatsız ve kaygılıdır. Anayasa Mahkemesi terör yuvası HDP’yi kapatarak hem HD(P)KK’lı Mithat Sancar’ı bu kaygısından kurtarmalı hem de Türkiye’deki siyaset maskeli terör mikropluğunu bitirmelidir.

Okunma : 463
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın