Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

23 Nisan 2024 Salı
Tabletler Ücretsiz Olarak Nasıl Dağıtılacak
Kategori : GÜNDEM
19 Ekim 2020 10:19
 
Tabletler Ücretsiz Olarak Nasıl Dağıtılacak

Tabletler ücretsiz olarak kimlere ve nasıl dağıtılacak. Pandemi döneminde eğitim verebilmek için maddi durumları iyi olmayan öğrencilere tabletler ücretsiz olarak dağıtılacak.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Ücretsiz tabletler öncelikle ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılacağını belirtti. Bakan Selçuk, bazı özel kuruluş ve belediyelerinde ücretsiz tablet dağıtacağını açıkladı.

12 Ekim itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı'nca dağıtımı başlayan tabletler, il müdürlükleri tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak.

Cihazların dağıtım süreci İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından koordine edilecek. Cihazlar, okul yönetimleri tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak.

ÜCRETSİZ TABLET NASIL DAĞITILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ücretsiz tabletler ile ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirmişti...

“Bakanlık olarak ilk aşamada 500 bin öğrencimize tablet bilgisayar ulaştıracağız. Tablet bilgisayarların öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilerimize hızla ulaşabilmesi için hazırlamış olduğumuz dağıtım stratejisi var, buna göre hareket edilecek ve önümüzdeki haftadan itibaren öğrencilerimize tablet bilgisayarları peyderpey ulaşmaya başlayacak.
Bu doğrultuda, ihtiyaç sahibi öğrenciler arasından ailesinin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam etme durumu, özel eğitim gereksinim halleri gibi bazı kriterler belirledik ve bu kriterleri resmi veriler üzerinden önceliklendirdik.
Ayrıca, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, kamu ve özel sektör kuruluşları ile sivil inisiyatifler tarafından sunulan ayni ve nakdi bilgisayar desteklerinin de öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilere hızla ulaşabilmesi için de aynı stratejiyle ve yöntemle hareket edilecek ve bu da kısa sürede başlayacak. Yapılan ayni ve nakdi yardımlar peyderpey çocuklarımıza ulaştırılacak.”

Okunma : 1933
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın