Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

15 Haziran 2024 Cumartesi
Tanıyınız, anlayınız, anlatınız
Kategori : GÜNDEM
26 Temmuz 2022 10:12
 
Tanıyınız, anlayınız, anlatınız

MHP Lideri Devlet Bahçeli, 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Gününün 6. yıldönümü törenlerinde yapmış olduğu konuşmayı, “Bir vatan evladı olarak sizlere diyorum. Bunu yanlış yorumlamayınız. Yanlış anlamayınız ama dikkatinizi çekmek için söylüyorum. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tanıyınız, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı anlayınız, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı anlatınız aziz İstanbullular” sözleriyle bitirmişti.

Şahsi ve siyasi menfaatleri için “Denize atsan balık olacak” karakterdeki mevcut muhalefet ise bu sözler üzerinden hala propaganda tiyatrosunu sürdürüyor.

Bunu özellikle CHP’nin siyaset müptezelleriyle, CHP’nin sığıntısı İP’in sünepeleri yapmaktadır. Sanki kendilerinin ittifakları yok gibi, sanki kendileri 6+HDP ile masa kurmamışlar gibi…

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin milli ve manevi değerler üzerine inşa edilen Türk devlet ve hükümet projelerine, ülkenin uluslararası arenada uyguladığı milli vizyona ve mücadeleye dikkat çekmek için söylediği “Tanıyınız, anlayınız, anlatınız” cümlesinden basit bir siyasi analiz ve kendilerine düşük seviyeli propaganda malzemesi çıkarmaya çalışıyorlar.

Bu özette Sayın Erdoğan’ın yaptıkları ve yapacaklarına işaret eden MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin Cumhur ittifakı adı verilen bir ittifakı var da, “Tanıyınız, anlayınız, anlatınız” sözüne düşük zekâ yaklaşımları gösterenlerin bir ittifakı yok mu?

Mesela İP’in siyasi sünepeleri, yarın bir gün Kemal Kılıçdaroğlu gibi HD(P)KK işbirliğini alenen yapan, ihanetleri sayfalara sığmayan, bir dediği diğerini tutmayan, sürekli siyasi yalan ve inkârla ayakta durmaya çalışan birini Cumhurbaşkanı adayı olarak açıklandığında onu tanıtmayacaklar mı, anlamayacaklar mı, anlatmayacaklar mı?

Mesela, Meral Akşener’in böyle bir profili olan Kemal Kılıçdaroğlu’na “Kemal Kılıçdaroğlu'na dua ediyorum, Allah yardımcısı olsun” diyerek her konuda destek verdiğinde kanına dokunmayanlar, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “Tanıyınız, anlayınız, anlatınız” sözlerine mi kulp takmaya çalışıyor?

Ya da PKK’lı terörist Demirtaş’ın çizgisini çok beğenen, milli ve manevi konularda hiçbir zaman Müslüman-Türk duruşu göstermeyen, belediyedeki çapsızlığı dillere destan olmuş Ekrem İmamoğlu Cumhurbaşkanı adayı yapılırsa onu nasıl anlatacaksınız? Onu artık herkes tanıdı, herkes anladı mı diyeceksiniz?

Peki, aynı Meral Akşener Ekrem İmamoğlu gibi Bizans tiplemesini Fatih Sultan Mehmet’e benzetince ve "Ablam bana 'Ekrem Kardeşimin yüzünde Rabbi Yessir gördüm' dedi" dediğinde midesi bulanmayanlar, nasıl oluyor da MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin, “Tanıyınız, anlayınız, anlatınız” sözleri üzerinden MHP ve AK Parti hakkında arşiv taraması yapıyorlar?

6+HDP masasının Cumhurbaşkanı adayı olacağına kesin gözüyle bakılan Kemal Kılıçdaroğlu terörist Demirtaş’a şeref madalyası takıp, “Biz bu ülkeyi Demirtaş’la birlikte inşa edeceğiz” dediğinde dilini yutanlar, milli ve manevi konularda ve özellikle terörle mücadelede Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına yakışan duruşu sergilediği için “Sayın Erdoğan’ı tanıyınız, anlayınız, anlatınız” diyen MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye pabuç olan dillerini niçin uzatıyorlar?

Sayın Erdoğan ve Bahçeli’ye düşmanlık eden 6’lı masanın tamamının HDP-Demirtaş ortak noktasında gönül ve işbirliği buluşması yapması, zaten niyetlerini göstermeye yetmiyor mu?

Tüm Ülkücüler ve Türk milliyetçileri Sayın Devlet Bahçeli’nin “Sayın Erdoğan’ı tanıyınız, anlayınız, anlatınız” sözü ışığında göğsünü gere gere terörle mücadeledeki başarıyı, Karabağ’ın işgalden kurtarılmasını, milli savunma teknolojisindeki üretimleri, ülkenin bölgesel vizyonunu, Ayasofya’nın zincirlerinin Batı’ya rağmen kırılmasını övüne övüne anlatabilir. Bu konularda “Tanıyan, anlayan, anlatan” zaten kaybeden olmaz.

Okunma : 411
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın
 
Bu ayın en çok okunan haberleri