Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

14 Temmuz 2024 Pazar
Tencere-kapak yarın buluşuyor
Kategori : GÜNDEM
17 Mart 2023 12:45
 
Tencere-kapak yarın buluşuyor

Tencere-kapak birbirini yarın (cumartesi) bulacakmış. Yani CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Sayın Öcalan’ın arkasındayız. Kandil’deki dostlarımız, arkadaşlarımız, kardeşlerimiz, yoldaşlarımız, Sayın Karayılan, Sayın Bayık… Bu insanlar dağlarda” diyen PKK’lı Pervin Buldan ve "İmralı'daki Öcalan’a uygulanan tecrit mutlaka sona ermelidir. Uygulanan bu tecride karşı ittifak kuracağız" diyen PKK’lı Mithat Sancar ile görüşmek için HDP Genel Merkezi’ne gidiyor. Kendi tabirleriyle “Değerli eş başkanlarla” görüşecekmiş… Kemal Kılıçdaroğlu’nda normalde mide olsa şu sözlerin sahibiyle el sıkışmaktan kusması gerekiyor. Ama öyle bir mide yok. Kendisinin de teröristbaşı Öcalan’ı ev hapsine çıkarmayı destekleyeceğine dair zaten bir sözü vardır.

PKK’lı Mithat Sancar CHP Genel Merkezi’ni en son ziyaret ettiğinde orada düzenlediği basın toplantısında “PKK ve Öcalan konusunda CHP ile aramızda hiçbir sorun yok” demişti.

Şimdi sıra Kemal Kılıçdaroğlu’ndadır. Kemal Kılıçdaroğlu da “Değerli eş başkanlara” şöyle bir kıyak geçmek istemez mi?

“PKK ve Öcalan konusunda HDP ile aramızda hiçbir sorun yok”

PKK’lı Mithat Sancar nasıl malumu ilam ettiyse, Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu kıyağı da malumun ilamı olacaktır.

Kemal Kılıçdaroğlu bundan önce HD(P)KK ile nasıl ittifak ve iş birliği yaptıysa, cumhurbaşkanlığı sürecinde de aynısını yapacaktır. HD(P)KK’nın her talebi Kemal Kılıçdaroğlu nazarında kabul görecektir. HDP’nin elinin çok güçlü olduğu bir seçim sürecine girilmektedir. Bu elini güçlendiren neden ise HDP’nin bu seçim denkleminde Kemal Kılıçdaroğlu’na cumhurbaşkanı olma hayalinde oy potansiyeli olmasıdır. O yüzden HD(P)KK ne isterse Bay Bay Kemal Efendi onu verecektir.

Yerel seçimlerde CHP-HDP-İP ittifakını güçlendirmek için devreye giren yahut başaktör olan Kandil yine sürecin gidişatına el koydu.

Teröristbaşı Murat Karayılan "Erdoğan’a en çok zararı biz verdik biz karşı çıktık. Ne diyorlar 'Son terörist kalıncaya kadar devam edeceğiz.' Bunun durması ancak demokratik değişimle olur. Bu konuda Emek ve Özgürlük İttifakı (HDP) üzerine düşeni yapacak. 14 Mayıs'ta yalnızca Cumhurbaşkanı değil, sistem seçilecektir. Altılı Masa'ya operasyon çekmek istediler ama Altılı Masa dağılmadı. Muhalefetin güçlendiği belirtilebilir. Önder Apo'nun fiziki olarak özgür olma vakti gelmiştir. Önder Apo'nun özgürlüğü için de mücadele yürütmeliyiz ve başlatacağımız hamleler bu temelde gelişmek durumundadır" diyerek HDP’ye “tasman bende” diyor, 6’lı masaya ise misyon yüklüyor. Hedef belli Cumhur İttifakı’nı devirmek, PKK’nın taleplerinin gerçekleştiği bir yönetim sürecini meydana getirmek. Kemal Kılıçdaroğlu’nu da bu konuda en elverişli eleman görüyorlar.

Bu süreçte de Anayasa Mahkemesinde kapatılmasına dair dava dosyası olan “Kanlı HDP” kendini “Yeşil Sol’a” dönüştürmeye çalışıyor. Hendek-Çukur ve Kobani olaylarında yüzlerce kişiyi azmettirdiği PKK’lılara öldürten Selahattin Demirtaş, sosyal medya sayfası üzerinden Yeşil Sol Parti'nin cila işini yapıyor. Cezaevindeki terörist Demirtaş, sayfasından Yeşil Sol Parti'nin logosunu paylaşarak  "Bu görselin renkli çıktısını alıp evde buzdolabı kapısına, oda kapılarına yapıştırın lütfen. Ne olduğunu bilmeyen kalmasın, lazım olacak. Haydi arkadaşlar, elden ele" ifadelerini kullandı.

Yani dağdan, cezaevinden PKK’lı teröristler sürece el koymuş durumdadır. 6+HDP(Yeşil Sol) masasını istedikleri gibi evirip çevirmeye devam edeceklerdir.

Dağdan teröristbaşı Murat Karayılan, cezaevinden terörist Demirtaş siyaset dizayn ediyorsa zaten 6+HDP(Yeşil Sol) masasının bu ülkeye faydasını düşünebilmek insan beyninin çöküş hâlidir. Türkiye’nin başına bir çorap örülüyor. Bu çorabın fabrikası Kandil, satış bayisi CHP’dir. 

Eski HDP Eş Başkanı Sezai Temelli, Berlin’de PKK’nın mitinginde “Artık zamanıdır. Bu düzeni değiştirecek bir yolumuz var. Bize bu yolu açan bizi oluşturan Sayın Abdullah Öcalan'a da selam olsun” derken hangi zamandan bahsediyor sizce?

Yerel seçim zamanı HDP’den aday çıkarmayarak “Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş bizim sayemizde kazandığını bilecek” postası koyan kabasakal Sezai, şimdiki zaman mesajının yeni figüranı Kemal Kılıçdaroğlu olsa gerek…

Heybesi HD(P)KK’ya karşı hep dolu olan Kemal Kılıçdaroğlu yarın HDP Genel Merkezi’nde PKK’lı Pervin ve Mithat ikilisine ne getirecek acaba? Ne demişler: Yoldan gelenin heybesine bakarlar.

Okunma : 205
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın
 
Bu ayın en çok okunan haberleri