Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

28 Ekim 2020 Çarşamba
Ülkü Ocakları’ndan anlamlı hareket!
Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı, Sarıkamış harekatının 104. Yılı dolayısıyla şehitleri anmak için yürüyüş düzenledi.
Kategori : GÜNDEM
20 Aralık 2018 11:53
 
Ülkü Ocakları’ndan anlamlı hareket!
Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı, Sarıkamış harekatının 104. Yılı dolayısıyla şehitleri anmak için yürüyüş düzenledi.
Erciyes Üniversitesinde başlayan yürüyüş, Cumhuriyet meydanına kadar sürdü. Burada saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir konuşma yapan Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Volkan Çolak, “22 Aralık 1914 yılında Sarıkamış harekatında kurşun atmadan Allah’a teslim olan kahramanlar, Allah-u Ekber Dağlarında şehadete erişmişlerdi. 
Bizlerde her yıl olduğu gibi şanlı Türk tarihimizin her ayında, her gününde bir mazi yattığını bilerek bu şanlı tarihimiz ile mazimizi Türk gençliğine unutturmamak adına bir yürüyüş gerçekleştirdik. Dün Allah-u Ekber dağlarında şehadete erişenler gibi bugünde Nazımiye’de 2 uzman çavuşumuz can vermişlerdir. Türk milleti her zaman ve her şartta vatanının savunucusu olmuştur. Hem yardan geçmiştir hem de serden geçmiştir. Sarıkamış’ta Allah’a teslim olan yiğitlerde geri dönmeyi düşünmemişlerdi. Yüreğinin aşkıyla ısınırken, vücutlarını soğuğa karşı teslim etmişlerdir. Şartlar ne olursa olsun hedeflerinden 1 adım bile geri atmamışlardır. Bizlerde ülkücü Türk gençliği olarak 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkan Mustafa Kemal Atatürk gibi, idam sehpalarında Mustafa Pehlivanoğlu gibi, 15 Temmuz’un yiğit kahramanı bilge liderimiz Devlet Bahçeli gibi Türk milletinin her zaman yanında, her şartta arkasında, omuz omuza mücadele edeceğimizi buradan bir kez daha açıklıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak:TÜRKGÜN

Okunma : 628
Gündem haberleri
Çumra'da cinayet : 1 ölü
28 Ekim 2020 Okunma: 2341 ÇUMRA
Mesele Elinle Bozkurt İşareti Yapmak Değil.. O İşareti Yaparken Yüreğinde Hissettiğin  Sevdanın Tadına Varmaktır.
24 Ekim 2020 Okunma: 1333 ÇUMRA
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Kovid-19 Testi Pozitif Çıktı
24 Ekim 2020 Okunma: 1326 GÜNDEM
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın