Çumranın Sesi

Çumranın Sesi

23 Ocak 2021 Cumartesi
Ülkü Ocakları’ndan anlamlı hareket!
Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı, Sarıkamış harekatının 104. Yılı dolayısıyla şehitleri anmak için yürüyüş düzenledi.
Kategori : GÜNDEM
20 Aralık 2018 11:53
 
Ülkü Ocakları’ndan anlamlı hareket!
Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı, Sarıkamış harekatının 104. Yılı dolayısıyla şehitleri anmak için yürüyüş düzenledi.
Erciyes Üniversitesinde başlayan yürüyüş, Cumhuriyet meydanına kadar sürdü. Burada saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir konuşma yapan Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Volkan Çolak, “22 Aralık 1914 yılında Sarıkamış harekatında kurşun atmadan Allah’a teslim olan kahramanlar, Allah-u Ekber Dağlarında şehadete erişmişlerdi. 
Bizlerde her yıl olduğu gibi şanlı Türk tarihimizin her ayında, her gününde bir mazi yattığını bilerek bu şanlı tarihimiz ile mazimizi Türk gençliğine unutturmamak adına bir yürüyüş gerçekleştirdik. Dün Allah-u Ekber dağlarında şehadete erişenler gibi bugünde Nazımiye’de 2 uzman çavuşumuz can vermişlerdir. Türk milleti her zaman ve her şartta vatanının savunucusu olmuştur. Hem yardan geçmiştir hem de serden geçmiştir. Sarıkamış’ta Allah’a teslim olan yiğitlerde geri dönmeyi düşünmemişlerdi. Yüreğinin aşkıyla ısınırken, vücutlarını soğuğa karşı teslim etmişlerdir. Şartlar ne olursa olsun hedeflerinden 1 adım bile geri atmamışlardır. Bizlerde ülkücü Türk gençliği olarak 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkan Mustafa Kemal Atatürk gibi, idam sehpalarında Mustafa Pehlivanoğlu gibi, 15 Temmuz’un yiğit kahramanı bilge liderimiz Devlet Bahçeli gibi Türk milletinin her zaman yanında, her şartta arkasında, omuz omuza mücadele edeceğimizi buradan bir kez daha açıklıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak:TÜRKGÜN

Okunma : 665
Bugünün en çok okunan haberleri
Gündem haberleri
İnanılmaz Olay, Öldü Diye Morga Kaldırılan Kişi Yeniden Canlandı
20 Ocak 2021 Okunma: 1183 GÜNDEM
Konya'da Pazarcıların Kavgası 4 Yaralı
19 Ocak 2021 Okunma: 1000 ÇUMRA
Konya valisinden kaymakamlara talimat
21 Ocak 2021 Okunma: 815 ÇUMRA
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın